2011 / 2012

 Z  ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

23.12.2011r 

WIGILIE KLASOWE, KONKURS KOLĘD, JASEŁKA                  

              Dnia 22 XII 2011 r. w naszej szkole odbyły się Wigilie klasowe. Uczniowie przyszli z wcześniej przygotowanym jedzeniem. Następnie podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołu. Miło spędzili czas ze swoimi wychowawcami, a śpiewanie pastorałek wprawiło ich w świąteczny nastrój.
Później odbył się konkurs kolęd, w którym udział wzięli uczniowie klas II-VI . Dzieci wykonały kolędy w wersji wokalnej, instrumentalnej i wokalno – instrumentalnej. Przygotowały takie kolędy jak: Maluśki, Przybieżeli do Betlejem, Świeć gwiazdeczko, Wśród nocnej ciszy, Grudniowe noce, Lulajże Jezuniu, Do szopy hej pasterze, Jest taki dzień. Wykonawcy wykazali się talentem i umilili nam czas, wprowadzając „magiczną” atmosferę. Po naradzie jury ogłosiło wyniki konkursu – wszyscy zajęli ex aequo I miejsce. Zostali nagrodzeni słodkościami i gromkimi brawami.
Dzień zakończyliśmy jasełkami. Ukazały one scenę narodzin Jezusa. Jasełka wzorowane są na średniowiecznym misteriach franciszkańskich. Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu. W widowisku udział wzięli uczniowie klas I –VI  pod opieką nauczyciela religii p. Jolanty Rerek. Aktorzy przebrani wcielili się w różne role, m.in. Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy. Dzieci były dobrze przygotowane, a ich przedstawienie zbliżyło nas do Świąt Bożego Narodzenia.

                                                                                                                                                           P. Sowińska

 

22.12.2011r 

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU  

    My harcerze i harcerki wzięliśmy udział w największej akcji przedświątecznej odbywającej się na terenie całego kraju – Betlejemskiego Światła Pokoju. Wiele środowisk harcerskich od 11 grudnia, aż do Wigilii Bożego Narodzenia uczestniczy w wyjątkowej sztafecie przekazując płomień rozpalony w Grocie Narodzenia w Betlejem, tak by trafił on wprost do rodzin, szkół, kościołów, urzędów i szpitali.
10 grudnia 2011 r. w Wiedniu odbyła się uroczystość ekumeniczna wraz z przekazaniem Światła przedstawicielom organizacji skautowych z różnych krajów Europy. Następnie 11 grudnia 2011 r. Światło dotarło do Polski. Skauci słowaccy oficjalnie przekazali nam Betlejemski Płomień podczas uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Tego samego dnia Światło dotarło do Krakowa i Częstochowy, by stamtąd rozpocząć swoją piękną drogę przez cały kraj.
My odebraliśmy Światełko 20 grudnia od harcerzy z Samsieczna. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, jest znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni. My, harcerze, roznosząc Betlejemski Ogień po całej gminie i do naszych domów, pełnimy służbę, ulepszamy świat. Działając w swojej, najbliższej okolicy, niesiemy pokój oraz ideę braterstwa.
 W wielu polskich domach zrodziła się tradycja, że prócz 12 różnych potraw, białego obrusu, dodatkowego talerza i sianka, na stole swoje honorowe miejsce zajmuje też Betlejemskie Światło Pokoju. W swojej prostocie napełnia domowe pomieszczenia ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa budując atmosferę rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

                                                                                                                                                              druhna  B. Nikodem

 

14.12.2011r 

WYCIECZKA DO KINOTEATRU               
14. 12. 2011 r. uczniowie klas: IV i VI naszej szkoły wybrali się do teatru na spektakl pt. „ Tajemniczy ogród ”. O godz. 750 wyjechali wraz z kierownikiem wycieczki p. P. Sowińską oraz opiekunem p. K. Kuczyńską. Spektakl rozpoczął się o godz. 830 w kinoteatrze „ Adria ” w Bydgoszczy. Przedstawienie było inscenizacją książki Elizy Burnett Frances pt. „ Tajemniczy ogród ”. Ponadczasowej opowieści o cudownym miejscu, gdzie króluje magia, nadzieja i miłość. Tytułowy ogród, to zapomniany, zamknięty od wielu lat i zaniedbany zakątek ogromnego parku, otaczającego posiadłość stryja głównej bohaterki Mary Lennox, pana Cravena. Miejsce to staje się azylem dla 10 –letniej sieroty. Dziewczynka ucieka tam zawsze wtedy, kiedy czuje się samotna i nikomu niepotrzebna. To właśnie w tym ogrodzie kwitnie przyjaźń, znikają choroby i uciekają smutki. W tym magicznym miejscu osierocona Mary, jej chorowity, rozpieszczony i nieszczęśliwy kuzyn Colin oraz uprzejmy chłopiec ze wsi Dickon odkrywają, że można zmienić świat, jeśli tylko bardzo się tego pragnie…
Po kulturalnym spędzeniu wolnego czasu, poznaniu pracy aktora i pracowników teatru i obejrzeniu jakże „ cennego ” spektaklu, który uświadomił jak może odmienić się nasze życie, gdy żyjemy w zgodzie z naturą, wyciągając pomocną dłoń do drugiego człowieka, pełni przyjaźni i nadziei na lepsze jutro, poszli na spacer na Stary Rynek. Następnie udali się na Wyspę Młyńską, gdzie pobawili się na placu zabaw. Po tak udanym dniu w dobrych humorach wrócili do szkoły.
                                                                                                                                                     
 P. Sowińska

 

28.11.2011r 

A N D R Z E J K I    2011   

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Strzelewie odbyła się zabawa Andrzejkowa zorganizowana przez Radę Rodziców, przy wsparciu Dyrektora Szkoły. Blisko czterdzieści par bawiło się do samego rana przy muzyce zespołu „Talar”.
Wśród wielu atrakcji tego wieczoru znalazła się loteria fantowa, kartki z portretami dzieci, artystyczne zdjęcia przedstawiające okoliczne krajobrazy oraz licytacja, która dostarczyła wiele emocji i zabawy wszystkim uczestnikom. Licytowane były: tort z fotografiami dzieci ufundowany przez Cukiernię „Staropolska” z Bydgoszczy, srebrne serduszko ufundowane przez Dyrektora Szkoły w Strzelewie Małgorzatę Matczak, strażacki kask bojowy ufundowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Strzelewie, biżuteria autorska ufundowana przez Alinę Pancer-Gutowską z Mochla, galanteria drewniana ufundowana przez Katarzynę i Dariusza Tomaszewskich z Minikowa, ręcznie wykonane kwiaty wykonane przez Małgorzatę Bruzdę ze Strzelewa - Radną Gminy Sicienko oraz gigantyczna maskotka z firmy Coca-Cola.
Całkowity dochód z zabawy sięgnął blisko 4 tysiące złotych. Z tego ponad 500 zł wniosła licytacja niezwykłego tortu.
 

Rada Rodziców wraz z Dyrektorem Szkoły składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom zabawy za niezapomnianą atmosferę wspólnie spędzonej Nocy Andrzejkowej, a w szczególności :

Grażynie i Andrzejowi Klesińskim z Białych Błot za wielką szczodrość na rzecz dzieci z naszej szkoły.
Ponadto wielkie podziękowania należą się wszystkim sponsorom i fundatorom:
- Cukierni „Staropolska” z Bydgoszczy,
- Dyrektor Szkoły Podstawowej ze Strzelewa,
- Alinie Pancer-Gutowskiej- ,,Biżuteria z duszą” z Mochla,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelewie,
- Gospodarstwu Rolnemu ze Strzelewa,
- Gospodarstwu Rybackiemu Danuty i Krzysztofa Kliś z Lisiego Ogona,
- Powiatowi Bydgoskiemu,
- Marcinowi Fac z firmy SKRAPOL w Lisim Ogonie,
- Henrykowi Wójt - Tartak w Strzelewie,
- Firmie Coca-Cola,
- Danucie i Sławomirowi Zabłockim - sklep w Strzelewie,
- Barbarze Padniewskiej - Sklep w Minikowie,
- Renacie Kwaśniewskiej - Sklep w Minikowie,
- Hurtowni owoców i warzyw z Nakła nad Notecią,
- Stacji Paliw w Ślesinie
- Radnej Małgorzacie Bruzda ze Strzelewa,
- Marii i Maciejowi Szymczak ze Strzelewa,
- Agacie i Andrzejowi Mazurek ze Strzelewa,
- Magdalenie Stężewskiej - ,,ProStudio” z Janina,
- Henrykowi Dembińskiemu z Trzeciewnicy,
- Alemu Terzi z Bydgoszczy.
        Dziękujemy także wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem wsparli organizację tej wspaniałej zabawy; Państwu: Matczak , Zabłockim, Szymczak , Tomaszewskim, Stężewskim. Elżbiecie Lisieckiej, Katarzynie Kaczyńskiej, Arturowi Gabrychowiczowi, Iwonie Młynarczyk, Paniom ze stołówki szkolnej.
                                                                                                                                      
organizatorzy

 

27.11.2011r 

                          HARCERSKI TURNIEJ ANDRZEJKOWY
25 i 26 XI w naszej szkole odbył się Harcerski Turniej Andrzejkowy. Organizatorem była druhna, p. B. Nikodem, a wychowawcami p. Paulina Sowińska oraz p. Andrzej Płaczek. W turnieju udział wzięli nasi goście: 1WDH im. Leonida Teligi „ Morskie Wilki ” , GZ „ Dzieci z Bocianiego Gniazda”, 2 WDHS „ Złote Omegi ” z Występu, GZ „ Jeże ” z Olszewki wraz ze swoimi druhnami: p. E. Hoppe oraz p. A. Czyź oraz harcerze i zuchy naszej szkoły: 3 DH im. A. Kamińskiego „ Kamyki ” ze Strzelewa. Pierwszego dnia gawędziliśmy o ludowych zwyczajach andrzejkowych. Wykonaliśmy
„ majsterkę ” , która polegała na przygotowaniu dekoracji andrzejkowej w formie plakatów namalowanych farbkami, kredkami, wyklejonych krepą, co wprowadziło wszystkich w wyjątkowy nastrój. Tradycyjnie, harcerze stali na warcie, odbyły się także wróżby andrzejkowe oraz zabawy w kręgu. Ten dzień zakończyliśmy dyskoteką, na którą zaprosiliśmy także uczniów naszej szkoły.
Następnego dnia odbyły się zawody sportowe, które przygotował p. A. Płaczek, polegały one na rywalizacji drużyn w różnych konkurencjach. Do najciekawszych należało skakanie na „ krowie ” . Walka była zacięta, czemu towarzyszyło mnóstwo emocji. Później p. P. Sowińska nauczyła nas, na czym polega śpiew i oddech przy prawidłowym „ użyciu ” przepony oraz rozciąganie mięśni twarzy. Po czym śpiewaliśmy piosenki harcerskie, m. in. : „ Płonie ognisko i szumią knieje ” , „ Harcerzem być ”, „ Pałacyk Michla ”, „ Krajka ”, „ Zielony mundur ”, „ Dym z jałowca ”. Braliśmy udział w zajęciach z Samarytanki na których harcerze i zuchy wykazały się swoją mistrzowską sztuką bandażowania i robienia opatrunków. Następnie dh B. Nikodem wręczyła dyplomy za udział i zajęcie poszczególnych miejsc w konkurencjach sportowych.
Zabawę zakończyliśmy w kręgu, pełni radości w sercach, w duchu przyjaźni i z łezką w oku śpiewając piosenkę: „ Ogniska już dogasa blask ”.
                                                                                                                                                                         
P. Sowińska

 

11.11.2011r    

                  AKADEMIA  Z OKAZJI 93 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI                     
                      10 XI b.r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel, którego tematem było Święto Niepodległości. Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie wraz z opiekunami: p. Pauliną Sowińską, p .B. Młodziankiewicz oraz p. M. Zakurzewską.
Na początku krótkie przemówienie wygłosiła p. dyrektor Małgorzata Matczak. Przypomniała nam, co wydarzyło się 11 listopada 1918 r. Powiedziała, że Polska była w niewoli 123 lata, gdyż rozdzielili ją między siebie trzej zaborcy: Rosja, Niemcy i Austria. Następnie na hol, udekorowany elementami narodowymi, weszli uczniowie, którzy przygotowali lekcję historii. Prowadząca – p. P. Sowińska recytując wiersz przybliżyła nam znaczenie słowa – Ojczyzna. Uczniowie przypomnieli o tym, iż na przestrzeni pokoleń Polska nie istniała, a Polacy pokonani i gnębieni przez zaborców, tęsknili za wolnością. Poza recytacją wierszy odśpiewane zostały utwory patriotyczne tj.: „ Piechota ”, „ Pierwsza Brygada ”, „ Rozkwitały pąki białych róż ”, „ Przybyli ułani pod okienko ”, „ Rota ”.
Dzieci przygotowały także inscenizację upamiętniającą I rozbiór Polski , który miał miejsce w 1772 r. Uczniowie przepasani szarfami z napisami: „ Rosja”, „ Prusy ” i „ Austria ”, zdjęli „ Polsce ” koronę i założyli symboliczne łańcuchy.
W trakcie uroczystości odtworzona została także prezentacja multimedialna, którą przygotowała p. M. Zakurzewska. 

                                                                                                                                                                           P.Sowińska
 

 

20.10.2011r 

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 20 października b.r. uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły zostali pełnoprawnymi uczniami. W tym dniu bowiem odbyła się ceremonia ślubowania i pasowania. Nowi pierwszoklasiści pod opieką wychowawczyni p. Bogny Młodziankiewicz i pomocy starszych uczniów przygotowali bogaty program artystyczny, w którym udowodnili, że zasługują na miano prawdziwego ucznia. Swój pierwszy egzamin, jak podkreśliła dyrektor p. Małgorzata Matczak, zdali na szóstkę. Najważniejszą chwilą był moment złożenia przysięgi na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia. Formalnym przypieczętowaniem aktu ślubowania i pasowania był dyplom i legitymacja, które wręczyła dzieciom p. dyrektor. Rodzice pierwszoklasistów bili gromkie brawa co świadczyło, że są dumni ze swych pociech. Zaproszeni goście przygotowali dla uczniów klasy I piękne upominki, a rodzice słodki poczęstunek dla uczestników uroczystości.

                                                                                                                                               B. Młodziankiewicz

 

04.09.2011r

KOLONIE W WIĘCBORKU

W dniach: 20 VIII – 30 VIII 2011 r. odbyły się kolonie letnie w Więcborku. Mieszkaliśmy w Ośrodku „ Na Wzgórzu ”, który znajduje się 200 m od plaży. Dzieci zamieszkały w 4 lub 6 osobowych domkach w pełni wyposażonych.
Ośrodek posiada swoją stołówkę, boisko do siatkówki, plac zabaw, salę do gry w tenisa stołowego oraz miejsce do organizowania ogniska oraz grillowania. Kierownikiem i organizatorem kolonii była p. dyr. Małgorzata Matczak. Dzieci miały zapewnioną opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, opiekę medyczną oraz ratownika. Wychowawcami były p. Anna Matczak i p. Paulina Sowińska.
W trakcie pobytu nie zabrakło atrakcji. Dzieci korzystały z kąpieli wodnych w jeziorze, podczas których brały udział w grach i zabawach plażowych. Były na wycieczce w Złotowie, gdzie przekroczyły przedwojenną granicę polsko – niemiecką. Zwiedziły także muzeum Ziemi Krajeńskiej i kąpały się w Aquaparku. Uczestnicy brali udział w wielu konkursach i turniejach sportowych, za które otrzymali dyplomy oraz nagrody. Podczas wycieczek pieszych zbierali wszelkie okazy przyrody, z których tworzyli totemy związane z nazwami domków, które sami wymyślili. Rysowali kredą, malowali farbkami na szkle, grali w kalambury oraz bawili się w podchody. Podczas zabaw w kręgu rozwijali umiejętności społeczne. Wieczorami piekli kiełbaski i wspólnie śpiewali przy ognisku wraz z naszymi gośćmi – nauczycielami naszej szkoły:       p. R. Wiśniewskim oraz p. A. Płaczkiem, którzy uatrakcyjnili nam nasz pobyt grając na gitarach. Tradycyjnie odbył się także chrzest kolonijny, podczas którego dzieci pokonywały tor przeszkód na plaży. Zostały zawarte także śluby kolonijne oraz dyskoteki.
Mimo, że tego lata pogoda nas nie rozpieszczała, to w trakcie pobytu w Więcborku było bardzo słonecznie! Kolonie dostarczyły nam wielu atrakcji oraz niesamowitych wrażeń, które pozostaną na zawsze w naszych sercach!

                                                                                                                                                                P. Sowińska

 

******************************************************************************************

ROK SZKOLNY 2010 / 11

26.06.2011r.

Pożegnanie klasy III

Klasa III w składzie :
Filip Brywczyński, Daniel Ciesielski, Natalia Jankowska, Mateusz Markuszewski, Hubert Pancerz, Szymon Rosiński, Zuzanna Szymczak, Oskar Zabłocki zakończyła swój pierwszy etap edukacyjny
Od pierwszego września prawie wszyscy rozpoczną naukę w klasie IV. W tym roku szkolnym trzecioklasiści pożegnali się z wychowawcą w nieco inny sposób niż w latach ubiegłych. Zamiast pożegnania w klasie odbyli wycieczkę do Bydgoszczy, która miała miejsce 14.06.2011 r. W czasie wycieczki najpierw dzieci wesoło bawiąc się spędziły aktywnie czas na Wyspie Młyńskiej. Następnie spacerując brzegami Brdy i ulicami miasta uczniowie udali się do Multkina na seans Kung Fu Panda II 3D. Na koniec odbyła się wspólna ''uczta'' w Mc'Donalds. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wszyscy wrócili do domu.
22.06.2011 r. uczniowie oficjalnie pożegnali się z salą numer 5 i wychowawczynią. Najpierw uczestniczyli w uroczystym apelu, na którym trzecioklasiści wyróżniający się w nauce : Zuzanna Szymczak, Natalia Jankowska, Oskar Zabłocki i Hubert Pancerz otrzymali nagrody książkowe. Po spotkaniu na forum szkoły, uczniowie w klasie otrzymali świadectwa, dyplomy ukończenia klasy III z pamiątkowymi zdjęciami oraz drobne upominki. Również rodzice w swoim imieniu i imieniu swoich pociech w przemiły sposób podziękowali wychowawczyni. Nie zabrakło wzruszeń i łez.

Trzecioklasiści z wychowawczynią życzą wszystkim nauczycielom i uczniom wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

                                                                                                                                                                     B. Młodziankiewicz

 

 

14.06.2011r

WYCIECZKA KULTUROZNAWCZA

Dnia 13 czerwca 2011 r. w ramach projektu „Przygoda z wiedzą” wybraliśmy się z uczniami klasy V i VI do Bydgoszczy, by zapoznać się z urokami Starego Miasta. Celem naszej podróży był bydgoski Stary Rynek i okoliczne uliczki. Wędrówkę naszą rozpoczęliśmy od ulicy mostowej, a z jej historią zapoznaliśmy się na podstawie przygotowanych wcześniej materiałów. Na Starym Rynku oglądaliśmy architekturę kamienic oraz zatrzymaliśmy się przy Pomniku Walki i Męczeństwa. Następnie odwiedziliśmy Ratusz Miejski, Pomnik Kazimierza Wielkiego, Kościół Farny oraz Wyspę Młyńską. W międzyczasie wstąpiliśmy do kawiarni na pyszne lody. Po dwugodzinnym spacerze wybraliśmy się w rejs tramwajem wodnym po Brdzie, który trwał ok. 80 min. Ciekawostką tego rejsu jest fakt, że stateczek napędzany jest energią słoneczną, co nie wymaga żadnych innych źródeł energii i jest w pełni ekologiczny. O godz. 12 udaliśmy się na obiad do McDonald’s, a następnie autokarem pojechaliśmy do ZOO w Myślęcinku „pogadać ze zwierzakami” Szczególnie długo przebiegała wizyta u kóz, które z przyjemnością „rozmawiały z nami” o jedzeniu :). O godzinie 14 wyruszyliśmy w podróż powrotną do domu.
                                                                                                                                                 
  AP i RW

 

11.06.2011r.

GMINNY FESTIWAL PIOSENKI LUDOWEJ I BIESIADNEJ  - STRZELEWO 2011        ZDJĘCIA

 11 czerwca 2011 r. zespół muzyczny nauczycieli z naszej szkoły miał zaszczyt wziąć udział w Gminnym Festiwalu Piosenki Ludowej i Biesiadnej. Impreza odbyła się w Wiejskim Domu Kultury w Strzelewie. Łącznie wystąpiło sześć zespołów: Kruszynianki, Wrzos, Blask, Frechowne sznupki, Parafialny zespół z Samsieczna oraz nasz zespół – Rajd.
Zarówno repertuar jak i sposób przekazania tradycji ludowej w każdym z zespołów był wyjątkowy, gdyż „ wniósł” coś innego – radość, entuzjazm, kult tradycji, a przede wszystkim niesamowitą pasję do muzyki oraz chęć bycia w zespole.
Po występie zostaliśmy zaproszeni na kawę oraz słodki poczęstunek. Następnie jurry ogłosiło wyniki. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy oraz nagrody. Po czym wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę Czarne oczy.
Serdecznie dziękujemy organizatorom Festiwalu – Gminnej Radzie Kobiet w Sicienku, dzięki której mogliśmy uczestniczyć w tej niezwykłej imprezie.
                                                                                                                                                         
P. Sowińska

 

29.05.2011r.

              Dzień Dziecka w Myślęcinku                          
              28 maja uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Jolantą Rerek, p. Danutą Sudak, p. Bernadetą Nikodem i p. Pauliną Sowińską pojechali do Myślęcinka. Zabawa z okazji Dnia Dziecka obchodzona pod patronatem Księdza Biskupa Jana Tyrawy i Prezydenta Miasta Bydgoszczy  Rafała Bruskiego rozpoczęła się o godz. 13.00 na Polanie Różopole.
Organizatorzy m. in. Caritas Diecezji Bydgoskiej, Urząd Miasta Bydgoszczy, Pałac Młodzieży i inni przygotowali moc atrakcji. Dzieci otrzymały prezenty – paczki ufundowane przez sieć sklepów Biedronka oraz poczęstunek.
Uczniowie mięli okazję zobaczyć pokazy sprzętu specjalistycznego tj. radiowozy, motocykle oraz stoisko kryminalistyczne, które zaprezentowała Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.
Na scenie wystąpił m. in. chór dziecięcy Biedronki, zespoły z Pałacu Młodzieży, Cygańskie dzieci. Poza tym uczniowie korzystali ze stylizacji fryzur i malowania twarzy, trampoliny, różnych zjeżdżalni, suchego basenu z kulkami, ścianki wspinaczkowej i wielu innych atrakcji.
Zabawa zakończyła się o godz. 17.00. W dobrych nastrojach wróciliśmy do domu, gdyż był to bardzo udany dzień.
                                                                                            ALBUM ZDJĘĆ
                                                                                                                               
  P. Sowińska

 

16.05.2011r.

HARCERZE                                  FOTO

 13 maja zuchy i harcerze wzięli udział w IX Hufcowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej, który w tym roku odbywał się w Samsiecznie. W zespole zuchowym, który zajął II miejsce wystąpili:
Wiktoria Wytrwał, Gabrysia Gabrychowicz, Przemek Mazurek, Weronika Gregorczyk, Agnieszka Szala i Dawid Kaczyński.
Harcerzy reprezentowali natomiast: Dominik Tkaczyk, Hubert Nowak, Miłosz Stefański, Julia Tomaszewska, Aleksandra Bryś, Weronika Stężewska, Dominik Wytrwał, Oskar Erdman, Paula Gacka, Agnieszka Szala i Dawid Wożniak, którzy przy akompaniamencie granym na gitarze przez p. A. Płaczka wykonali dwie piosenki: harcerską – Zielony mundur i turystyczną – Jutro popłyniemy daleko.
Wszystkich bardzo ucieszyło to, że po udanym występie wokalnym zdobyliśmy III miejsce i puchar starosty nakielskiego. Ponadto był to mile spędzony czas w harcerskiej atmosferze.
Harcerze z Samsieczna ugościli nas drożdżówkami i napojami. Mieliśmy również możliwość nawiązania nowych znajomości.
Kolejną harcerską przygodę zaliczamy do bardzo udanych!

                                                                                                                                                    
BN
 

 

12.05.2011r.

Wycieczka rowerowa kl V    ALBUM  

         W dniu 12 maja uczniowie klasy V z wychowawcą udali się na wycieczkę rowerową do Sicienka i Wojnowa. Celem wycieczki było poznanie ważnych miejsc związanych z działalnością Gminy Sicienko. Odwiedziliśmy Zakład Komunalny i ośrodek zdrowia, zwiedziliśmy Urząd Gminy i  Gminną Bibliotekę Publiczną oraz zatrzymaliśmy się na stadionie w Sicienku. Nową ścieżką rowerową dojechaliśmy do Wojnowa, gdzie byliśmy umówieni na spotkanie z pedagogiem szkolnym, który oprowadził nas po szkole, do której trafi część naszych absolwentów. Podczas podróży wstąpiliśmy oczywiście na lody i zimne napoje, które ukoiły nasze pragnienie. W czasie wycieczki przestrzegaliśmy oczywiście przepisów ruchu drogowego, by bezpiecznie wrócić do domu.

 

09.05.2011r.  

Z życia drużyny harcerskiej
W ostatnim czasie wiele się działo na zbiórkach harcerskich. Przede wszystkim odbyło się Przyrzeczenie Harcerskie i Obietnica Zuchowa, poprzedzona biegiem sprawdzającym wiedzę i umiejętności harcerzy i zuchów. Trzeba było wykazać się odwagą, sprawnością i wiadomościami. Wszyscy praktyczny sprawdzian przeszli pomyślnie i złożyli przyrzeczenie. Od 7maja pełnoprawnymi członkami ZHP stali się: Oskar Erdman, Dominik Wytrwał, Dominik Tkaczyk, Miłosz Stefański, Hubert Nowak, Dawid Woźniak, Weronika Stężewska, Aleksandra Bryś, Julia Tomaszewska, Paula Gacka, Agnieszka Szala.
Dzielnymi zuchami okazali się i złożyli Obietnicę Zuchową: Hubert Pancerz, Oskar Zabłocki, Przemysław Mazurek, Dawid Kaczyński, Wiktoria Wytrwał, Weronika Gregorczyk, Gabrysia Gabrychowicz, Renata Stężewska.

Ważnym zadaniem harcerzy jest zdobywanie sprawności. W związku z tym odbyliśmy wyprawę do rezerwatu przyrody "Kruszyn" i tu miłe zaskoczenie, mimo że zabraliśmy worki na śmieci, w samym rezerwacie nie znaleźliśmy śladów wandali, czy śmieciarzy. Cieszy to serce każdego harcerza. Pozostało nam podziwianie przyrody, która właśnie teraz budzi się do życia. Stwierdziliśmy, że nasza okolica jest naprawdę piękna. Błogi nastrój nieco popsuł nam widok koło krzyża. Ale i na to każdy harcerz ma radę. Pozbieraliśmy stare, wypalone znicze, powrzucane w krzaki. Tym sposobem zdobyliśmy sprawność "Przyjaciela lasu".
Ponadto zdobywaliśmy sprawność Kuchcika i Higienisty: Nasze zmagania najlepiej odzwierciedlają zdjęcia.
                                                                                                   
Z harcerskim pozdrowieniem:  Czuwaj!
    BN                        
 

04.05.2011r.

OBCHODY ŚWIĘTA 3  MAJA W NASZEJ SZKOLE  I NA MAJÓWCE W SICIENKU

ZOBACZ ZDJĘCIA - fot. M. Stężewska

                  "Dobra się nie rozważa, dobro się czyni" C. K. Norwid Pod tym hasłem 29 kwietnia w naszej szkole
rozpoczęliśmy gminne uroczystości 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po krótkim przywitaniu gości i słowach wstępu pani dyrektor Małgorzaty Matczak na scenie pojawił się zespół nauczycieli, który wyśpiewał piosenki patriotyczne związane z uroczystością. Całości dopełnili uczniowie, przedstawiając krótką inscenizację pokazującą obrady Sejmu Czteroletniego i uchwalenie Konstytucji 3 Maja.
Po akademii usłyszeliśmy wspaniałe piosenki w wykonaniu zespołu "Blask" ze Strzelewa. Na koniec wszyscy goście mogli skosztować wypieków przygotowanych przez mamy naszych uczniów, a także zakupić na kiermaszu własnoręczne prace wykonane przez uczniów i członków Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych ze Strzelewa. Cały dochód ze sprzedaży ciast i prac przekazany został na przedszkole w naszej szkole.
Obchody święta Konstytucji zakończyliśmy 3 maja w Sicienku przedstawiając uroczystą akademię zebranym tam mieszkańcom gminy Sicienko. Mimo chłodnej pogody uczniowie i nauczyciele spisali się na medal. Zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowani byli w przygotowanie i uświetnienie uroczystości."...Wiwat maj trzeci maj..."
                                                                                                                                               
  M. Knioła

28.04.2011r.

     WYCIECZKA DO KINOTEATRU

       28 kwietnia uczniowie klas V i VI naszej szkoły wybrali się do teatru na spektakl pt. „ Lwie serce”. O godzinie 10.30 odjechali autokarem, po drodze pojechali po uczniów klasy V SP nr 64, która znajduje się na Osowej Górze w Bydgoszczy.
Spektakl rozpoczął się o godz. 11.50 w kinoteatrze „Adria ” przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy. Przedstawienie teatralne było inscenizacją książki Astrid Lindgren, szwedzkiej autorki literatury dziecięcej, pt. „ Bracia Lwie Serce ”. Opowiada ona nie tylko o przygodach dwóch chłopców w baśniowej krainie, ale przede wszystkim o braterskiej miłości, poświęceniu i rycerskiej odwadze. Dowiadujemy się o dwóch wspaniałych krainach, do których trafiamy w chwili śmierci. Nangijala to piękna kraina, w której wszyscy są zdrowi i sprawni. Mieszkańcy jednak żyją w ciągłym strachu przed straszliwym tyranem – Tengilem. Terroryzuje on poddanych. Tylko prawdziwa miłość może zakończyć tę walkę. Występuje ona między braćmi – Jonatanem i Karolem, którzy podejmują walkę ze Złem i przezwyciężając własne słabości, dają dowody męstwa i prawdziwego poświęcenia. Swoją miłością i odwagą przyczyniają się do tego, że Dobro wygrywa ze Złem.
Dzień był bardzo udany. Uczniowie nie tylko miło spędzili czas w gronie rówieśników, ale przede wszystkim mieli okazję „spotkać się ” ze sztuką oraz dokonać refleksji nad istotą życia. Uświadomili sobie jak wiele można osiągnąć poprzez miłość, odwagę i poświęcenie oraz jak ważny jest drugi człowiek.                                           ..Mamy nadzieję, że takich wyjazdów będzie więcej!

                                                                                                                                                   P.Sowińska

 

20.04.2011r.

 DZIEŃ ZIEMI 2011

Dnia 19 kwietnia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Ziemi. Obchody tego święta to wieloletnia tradycja naszej szkoły. Tegoroczna uroczystość przebiegała w dwóch etapach. Impreza rozpoczęła się inscenizacją o tematyce ekologicznej pt. ,, Bohaterowie bajek w trosce o przyrodę ‘’. Przedstawienie przygotowane przez najmłodsze dzieci z kółka teatralnego oraz uczniów klas IV-VI okazało się swoistą lekcją przyrody i przybliżyło zgromadzonej publiczności problemy związane z ekologią. W dalszej części spotkania głos zabrał pan leśniczy Zbigniew Sikora, który uwrażliwił wszystkich na konieczność ochrony roślin i zwierząt w każdym środowisku przyrodniczym.
Kolejnym punktem ekologicznego święta był VI Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo-Ekologicznej dla uczniów klas III.W rywalizacji wzięły udział trzyosobowe drużyny ze szkół gminy Sicienko. Wśród uczestników byli przedstawiciele: SP w Kruszynie, ZS w Sicienku, SP w Trzemiętowie oraz SP w Strzelewie. Uczniowie pracowali w grupach, rozwiązywali zadania indywidualnie oraz rywalizowali w konkurencji ruchowej ,,Sprzątamy las i segregujemy śmieci ‘’.Uczestnicy konkursu wykazali się bogatą wiedzą przyrodniczą i właściwymi postawami ekologicznymi. Rywalizacja była bardzo wyrównana i emocjonująca. Ostatecznie I miejsce ( exeqo) zajęły drużyny z Zespołu Szkół w Sicienku i Szkoły Podstawowej w Strzelewie ( w składzie: Natalia Jankowska, Zuzanna Szymczak, Oskar Zabłocki ).Natomiast II miejsce również ( exeqo) zdobyli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Kruszynie i Szkoły Podstawowej w Trzemiętowie.
Na zakończenie dzieci złożyły przyrzeczenie, w którym obiecywały troszczyć się o środowisko i żyć w zgodzie z przyrodą. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, Ordery Młodego Ekologa oraz nagrody rzeczowe. Organizatorkami Dnia Ziemi były p. Joanna Maławy, p. Bogna Młodziankiewicz oraz p. Danuta Sudak.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim darczyńcom za przekazane nagrody oraz słodką niespodziankę dla dzieci.
Dziękujemy również rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów dla naszych młodych aktorów , biorących udział w przedstawieniu.

                                                                                       ALBUM                                                        
  organizatorki

 

 19.04.2011r.

                 Piłka nożna 

 Dnia 19 kwietnia odbyły się na stadionie "Orlik" w Zielonczynie Mistrzostwa Gminne w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców, w których wzięły udział zespoły ze szkół w Wojnowie, Sicienku, Samsiecznie, Trzemiętowie, Kruszynie i Strzelewie. Drużyny nasze pod opieką p. Andrzeja Płaczka wykazały ogromną wolę walki pomimo faktu, iż w ich skład weszli głównie uczniowie klas IV i V. Dzisiejsze mecze były dobrym sprawdzianem umiejętności i sprawności zawodników przed rozpoczynającym się sezonem piłkarskim. Zespół dziewcząt wywalczył III miejsce, remisując z drużyną z Samsieczna i przegrywając mecze z Sicienkiem i Trzemiętowem. Drużyna chłopców zajęła III miejsce w grupie po przegranych meczach z zawodnikami z Sicienka i Samsieczna.

składy drużyn:     dziewczęta: Katarzyna Zawadzka, Aleksandra Bryś, Agnieszka Szala, Anna Wanecka, Paula Gacka, Paulina Sitarska, Sandra Wanecka,   Agnieszka Kamińska i Gabriela Gabrychowicz.

                            chłopcy:   Krzysztof Świderek, Paweł Kamiński, Dawid Woźniak, Hubert Nowak, Mateusz Kaduczka, Filip Jendrzejewski, Kacper Magrowski, Łukasz Stasiński i Dominik Tkaczyk

                                                                                                                                                                    AP

23.03.2011r.

POWITALIŚMY WIOSNĘ WIERSZEM I PIOSENKĄ

21 marca - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY  powitaliśmy przygotowanym przez dzieci przedstawieniem pt. " W krainie ortografii" oraz konkursem recytatorskim o tematyce wiosennej zakończonym wspólnym śpiewaniem piosenek turystycznych przy akompaniamencie gitar. W konkursie recytatorskim uczestniczyli uczniowie klas 0 - V, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali i zaprezentowali "poezję wiosenną". Wiosenne powitanie zorganizował samorząd uczniowski i uczniowie klasy II z wychowawcą.

Laureaci konkursu:
I miejsce - Renata Stężewska
II – Dawid Kaczyński, Natalia Jankowska, Hubert Pancerz, Oskar Zabłocki
III – Wiktoria Drzażdżyńska, Roksana Kujawka, Gabriela Gabrychowicz
wyróżnienia: Julia Tomaszewska, Paula Gacka, Wiktoria Filipczuk, Filip Brywczyński
                     Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.                                                                                    
                                                                                                                                                                                             
 organizatorzy
                                                                                     
foto

 

26.02.2010r.

Wycieczka harcerska do Centrum Militarnego w Krąpiewie.

26 lutego harcerze skorzystali z zaproszenia do udziału w Zimowym Zlocie Militarnym, który odbył się w Krąpiewie. Szczególną atrakcją było zwiedzanie schronu przeciwatomowego, znajdującego się 8 metrów pod ziemią, którego  powierzchnia wynosi  1100m2 , a w nim wyposażenia wojskowego. Ponadto na terenie Centrum uczniowie oglądali pojazdy militarne, mieli możliwość na nie wejść i pobawić się. Podsumowaniem imprezy było ognisko z kiełbaskami . Dzięki temu nikt nie odczuwał zimowej pogody, ani kilkustopniowego mrozu.

                  B. Nikode

Zajęcia podczas ferii zimowych - luty 2011

Tegoroczne zajęcia w naszej szkole obfitowały w moc atrakcji. W pierwszym tygodniu uczniowie mogli w różnej formie spędzić wolny czas. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach plastycznych zorganizowanych przez Panią Joannę Maławy, mogły rozwijać swą sprawność fizyczną na zajęciach sportowych z Panem Andrzejem Płaczkiem oraz uczestniczyć w zabawach rytmiczno – ruchowych przy muzyce prowadzonych przez Panie: Wacławę Kocembę, Danutę Sudak, Bognę Młodziankiewicz i Joannę Maławy. Miały również okazję sprawdzić swoje umiejętności i możliwości wokalne i improwizację ruchową utworów muzycznych.
Odbyły się również dwa wyjazdy poza teren szkoły:
- na basen kąpielowy :Perła” w Bydgoszczy
- na lodowisko w Fordonie
Zajęcia te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń oraz były okazją do spędzenia miłych chwil w gronie rówieśników.
                                                                                                                                       
       D. Sudak

"Góra Grosza" 2010

Jak co roku braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki pieniędzy dla Towarzystwa "Nasz Dom". Zorganizowaniem akcji na terenie naszej szkoły byli przedstawiciele samorządu uczniowskiego: Kacper Magrowski, Paula Gacka i Oskar Zabłocki, a opiekunem akcji były p. Bogna Młodziankiewicz I p. Joanna Maławy. Jak zwykle cała społeczność szkolna włączyła się do akcji, by zebrać jak najwięcej groszy dla dzieci z domów dziecka. Na tak szczytny cel nikt nie żałował swoich kieszonkowych i dlatego w bieżącym roku zebraliśmy kwotę 482 zł 39 gr, co w przeliczeniu na jednego ucznia wynosi  7 zł 54 gr. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!

                                                                                                                                                           organizatorzy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Jak co roku już od 9 lat w naszej szkole zagrała orkiestra, by włączyć się w realizację jakże ważnego zadania. Tradycyjnie zorganizowaniem akcji zajęła się nasza drużyna harcerska pod opieką p. B. Nikodem. Główną atrakcją  była licytacja rozmaitych przedmiotów podarowanych na ten cel przez uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Również pracownicy obsługi włączyli się do akcji przygotowując wyśmienite chruściki sprzedawane za symboliczną złotówkę. Stroną muzyczną imprezy zajął się szkolny zespół nauczycieli, który w przerwach licytacji prezentował przygotowane utwory śpiewane również przez pozostałych uczestników. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.                                                                                                                                        

                                                                                                                                                                                                       organizatorzy