ROK SZKOLNY 2011 / 2012

ABSOLWENCI 2012

29.06.2012

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011 / 2012          FILM

UCZNIOWIE WYRÓŻNIAJĄCY SIĘ W NAUCE I ZACHOWANIU W ROKU SZKOLNYM 2011 / 2012

     JANKOWSKA NATALIA KL IV - zachowanie wzorowe, średnia: 5,10

  ZUZANNA SZYMCZAK KL IV - zachowanie wzorowe, średnia: 4,91

OSKAR ZABŁOCKI KL IV - zachowanie wzorowe, średnia: 5,18

PAULA GACKA KL VI - zachowanie bardzo dobre, średnia: 4,82

         DAGMARA MŁYNARCZYK KL VI - zachowanie wzorowe, średnia: 4,82

 JULIA TOMASZEWSKA KL VI - zachowanie wzorowe, średnia: 4,91

 

27.06.2012

      DZIEŃ  RODZICA 

 

Dnia 27 czerwca 2012 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji "Dnia Rodzica", przygotowana przez uczniów klasy I i III z wychowawcami - p. B. Młodziankiewicz i p. D. Sudak. Złożyły się na nią wiersze i piosenki poświęcone Rodzicom. Wiele wzruszeń dostarczyły mamom i tatom namalowane portrety przez małych artystów. Te krótkie chwile spędzone w szkole z pewnością na długo pozostaną w pamięci zarówno Rodziców - szczęśliwych i dumnych ze swych pociech oraz najmłodszych, których trud i zaangażowanie tej uroczystości było ogromne

                                                                                                                                                                                                                     organizatorzy

25.06.2012

 " Z RYTMEM NA WAKACJE" - ostatnie spotkanie z Filharmonią Pomorską w bieżącym roku szkolnym.

 

20.06.2012

W dniu dzisiejszym uczniowie klas IV - VI wraz z nauczycielami uczestniczyli w prelekcji dotyczącej osiągnięć współczesnego polskiego podróżnika Romualda Koperskiego. Uczniowie mięli okazję dowiedzieć się o jego syberyjskich wyprawach na podstawie filmu, zdjęć oraz nagranej przez podróżnika prelekcji o zimowej  wyprawie przez Syberię.

                                                                                                                                                                                                                             RW

20.06.2012

                             UROCZYSTE PRZEKAZANIE RAPORTU PO WIZYTACJI

W dniu 20 czerwca nastąpiło przekazanie przez p. wizytator Violettę Tyborowską "Raportu z ewaluacji całościowej" na ręce Dyrektora szkoły oraz Wójta Gminy Sicienko w obecności zaproszonych rodziców, pracowników szkoły i wszystkich uczniów.

                                                                                                                                                                                                 RW

 

Odwiedziny Mikołaja, "bohatera" akcji   "ZBIERAMY NAKRĘTKI"

 19.06.2012

 KARTA ROWEROWA

   W dniu 19 czerwca uczniowie klasy IV zdawali egzamin na swoje "pierwsze prawo jazdy" - kartę rowerową. Po kilkumiesięcznych przygotowaniach z wiedzy o zasadach ruchu drogowego i rozwiązaniu wielu testów nadeszła chwila, kiedy uczniowie stanęli przed zadaniem rozwiązania testu, ( 20 pytań)  oraz pokonaniem toru przeszkód, którego celem było sprawdzenie praktycznych umiejętności jazdy rowerem. Wszystkim zdającym składamy  gratulacje i życzymy bezpiecznej jazdy rowerem.

                                                                                                                                                                                      RW

18.06.2012

WYCIECZKA DO SKANSENU W OSIEKU

    Dnia 12.06.2012 r. uczniowie klas młodszych wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce do Skansenu w Osieku nad Notecią. Wyjazd obfitował w wiele atrakcji. Dzieci zwiedzały stare chaty, budynek dawnej szkoły oraz remizę strażacką. Obejrzały tam wiele urządzeń i maszyn używanych w dawnych czasach .Miały możliwość samodzielnie wyrabiać masło i zapoznały się ze sposobem produkcji kawy zbożowej. Ciekawym doświadczeniem była obserwacja pracy tkacza oraz wypiekania gofrów. Wiele emocji wzbudził wśród najmłodszych przejazd bryczką. Wycieczka zakończyła się pieczeniem kiełbasek, wspólnym posiłkiem oraz zabawą na świeżym powietrzu. Wyjazd dostarczył uczestnikom wielu ciekawych wrażeń i stał się wspaniałą lekcją historii. Wszyscy zadowoleni z udanej wycieczki w dobrych humorach wrócili do domu.

                   Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie naszej wycieczki.
                                                                                                                                                                   
  D. Sudak

 18.06.2012

UROCZYSTA WARTA HARCERZY PODCZAS POŚWIĘCENIA KRZYŻA W JANINIE - 13 VI 2012r. fot. M. Stężewska

14.06.2012

WIĘCBORK      FILM

W dniach 12 - 14 czerwca odbyła się wycieczka do Więcborka uczniów klas IV - VI pod opieką wychowawców. Dla tegorocznych absolwentów był to ostatni wspólnie spędzony czas poza szkołą, a uczniowie klas młodszych mieli znakomitą okazję na zintegrowanie się. Czas mijał w przyjaznej atmosferze i tylko pogoda w ostatnim dniu pokrzyżowała nam zaplanowane atrakcje. Wszyscy wracaliśmy do swoich domów rozżaleni, że wszystko co miłe, tak szybko się kończy.

Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za dofinansowanie oraz rodzicom,( p. Jendrzejewska, p. Pancerz, p. Woźniak, p. Szymczak, p. Zabłocki ), którzy zaoferowali swoją pomoc w dowozie i odwozie dzieci  .

                                                                                                                                                                                          R.W.

06.06.2012

Dzisiaj obchodziliśmy w szkole "DZIEŃ KIBICA " w związku z rozpoczynającymi się mistrzostwami EURO 2012. Znaczna część nauczycieli i uczniów dostosowała się do ustalonych wcześniej zasad i ubrała stroje w kolorze barw narodowych.


 

 

03.06.2012

TURNIEJ SIATKARSKI W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

       W dniu 01. 06. 2012r. odbył się Turniej siatkarski w Sępólnie Krajeńskim „Wygraj z RPO”, organizowany pod patronatem PZPS i Urzędu Marszałkowskiego w kategorii czwórek dziewcząt. Drużyna SP Strzelewo w końcowej klasyfikacji uplasowała się na 16 zespołów biorących udział w turnieju na 7 miejscu, przegrywając z Budowlanymi Toruń i Tucholanką, a zwyciężając z zespołami z Sępólna, Wałdowa i Zboża. Gratulujemy zawodniczkom: Pauli Gacka, Paulinie Sitarskiej, Katarzynie Zawadzkiej i Annie Waneckiej udanego startu w konfrontacji                 z klubowymi drużynami.
                                                                                                                                                                                   A. Płaczek
 

 

Dzień Dziecka w Myślęcinku                ZDJĘCIA
           

      Dnia 2 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Jolantą Rerek, p. Pauliną Sowińską, p. Sandrą Michalską i p. Andrzejem Płaczkiem pojechali do Myślęcinka. Zabawę dla najmłodszych przygotowali wspólnie: Caritas Diecezji Bydgoskiej, Miasto Bydgoszcz, Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki BORPA, Pałac Młodzieży w Bydgoszczy oraz Leśny Park Kultury i Wypoczynku – Myślęcinek. O godz. 1300 Różopole stało się rajem dla dzieci w ramach festynu „ Bądźmy razem ”. Rozrywka przeplatała się z elementami nauki. Dzieci miały okazję przeprowadzić eksperymenty chemiczne i spotkać się z dinozaurami!
Na scenie wystąpiła m. in. Magda Anioł wraz ze swoim zespołem, Orkiestra Wojskowa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych z Bydgoszczy. Pojawiły się także zespoły z Pałacu Młodzieży – zespoły tańca tj. „ Kropka”, „ DTN”, „Amulecik” i „ Amulecik II”, a także „Junior Jazz Big Band”. Każde dziecko dostało paczkę ufundowaną przez sieć sklepów „Biedronka” oraz ciepły posiłek. W programie znalazł się także szereg pokazów m.in. ratownictwa w wykonaniu Maltańskiej Służby Medycznej, dogoterapii, wyposażenia i umundurowania Brygady Logistycznej w Bydgoszczy oraz judo Policyjnego Towarzystwa Sportowego „ Gwardia ” Bydgoszcz. Dzieci oglądały również sprzęt policyjny i sprzęt ochrony osobistej.
Poza tym uczniowie korzystali ze stylizacji fryzur i malowania twarzy, trampoliny, różnych zjeżdżalni, suchego basenu z kulkami, ścianki wspinaczkowej, trampoliny, byka, warsztatów plastycznych, konkurencji sprawnościowych i wielu innych atrakcji.
Zabawa zakończyła się o godz. 1700. Mimo kapryśnej pogody w dobrych nastrojach wróciliśmy do domu, gdyż był to bardzo udany dzień!
                                                                                                                                                                                                  
P. Sowińska

01.06.2012

               "HISTORYCZNY" DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE                   

                  KOLEKCJA         p. M. Stężewskiej

Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców oraz przybyłym  Rodzicom za ogromną pomoc w zorganizowaniu Dnia Dziecka.

                                                                                                       pracownicy szkoły

31.05.2012

                     ZBIÓRKA HARCERSKA

30.05.2012

                     VIII GMINNA CORRIDA ORTOGRAFICZNA!

30 – tego maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII GMINNEJ CORRIDZIE ORTOGRAFICZNEJ O ZŁOTY DŁUGOPIS DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ZIEMI KRAJEŃSKIEJ W SAMSIECZNIE. Do konkursu przystąpiło dwudziestu trzech uczestników w różnych szkół Gminy Sicienko. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Jankowska - kl. IV, Hubert Pancerz – kl. IV oraz Dagmara Młynarczyk – kl. VI, która zajęła III miejsce!
Uczestnicy poza popularyzacją znajomości zasad ortografii polskiej wśród uczniów mieli również okazję sprawdzenia swoich umiejętności ortograficznych. Ponadto integrowali się z uczniami szkół podstawowych gminy Sicienko. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
                                                                                                                                                                                                      
P. Sowińska

30.05.2012

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE W TRÓJBOJU

         W dniu 30 maja 2012r. odbyły się w naszej szkole zawody lekkoatletyczne w trójboju. Zawodnicy i zawodniczki z klasy II i III rzucali piłeczką palantową, biegali na 5om i skakali w dal. W/w impreza była jednocześnie ostatnim, trwającym od dwóch lat sportowym spotkaniem, w ramach realizacji programu indywidualizacji nauczania.  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udziału w zawodach. Najlepsi w klasie II okazali się: Renata Stężewska  i Filip Krzemkowski, a w klasie III Gabrysia Gabrychowicz i Przemysław Mazurek. Każdy otrzymał bidon, a zwycięzcy piłki, nie zabrakło też napojów i poczęstunku. Dziękujemy Kasi Zawadzkiej, Agnieszce Szali, Filipowi Jendrzejewskiemu, Rafałowi Kownackiemu za pomoc przy organizacji i prowadzeniu zawodów.
                                                                                                                                                                                                   
Andrzej Płaczek

Nazwisko i imię

60m

Skok w dal

Piłeczka

1. Kops Emilia

10,2

2,20

9,0

2. Krzemkowski Filip

11,0

2,88

18,6

3. Swiderek Natalia

9,28

2,95

15,4

4. Tomaszewska Mart.

11,5

2,45

12,7

5. Drzażdżyńska Wik.

8,52

2,95

11,5

6. Stężewska Renata

8.52

3,00

15,7

7. Kaczyński Dawid

9,62

2,20

18,5

8. Przytuła Małgorzata

10,18

2,50

19.60

9. Gabrychowicz Gabi

9,35

2,95

19,80

10. Kowalski Mateusz

11,80

2,60

17,50

11. Kowalska Kamila

10,18

2,10

17,10

12. Mazurek Przem.

8,44

3,00

27,20

13. Bielawski Adrian

9,50

2.75

29,00

26.05.2012

ŚWIĘTO  NASZYCH  MAM

Za to, że zawsze jesteś przy mym boku za to, że wskazujesz drogę mi w mroku za to, że dni moje tęczą malujesz dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję.

 

18.05.2012      WYCIECZKA ROWEROWA     

      W dniu 18 maja grupa uczniów kl V i VI  pod opieką nauczycieli p. P. Sowińskiej i p. R. Wiśniewskiego uczestniczyła w wycieczce rowerowej do Osowej Góry. Trasa wycieczki wiodła przez Janin, Sicienko, Wojnowo i Osówiec, a jej długość w dwie strony wynosiła ponad 40 km, które pokonaliśmy bez większego trudu. Wszyscy uczniowie wykazali się właściwą postawą w ruchu drogowym i zachowywali należytą ostrożność. Wszyscy z uśmiechem dotarliśmy do domu.

                                                                                                                                             RW

16.05.2012                                             

 TABLICA INTERAKTYWNA - NAGRODA ZA WZOROWĄ  REALIZACJĘ PROJEKTU "W DRODZE DO SUKCESU"     :)

11.05.2012                                             

ZBIERAMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI DLA NIEPEŁNOSPRAWNEGO MIKOŁAJA

JEGO ZDROWIE ZALEŻY RÓWNIEŻ OD CIEBIE !

 

 

09.05.2012                                                                AUDYCJA  MUZYCZNA "Odgłosy wiosny" 

 

KONKURS RECYTATORSKI " O Pióro Wójta"

 

 

 

01.05.2012                   MAJÓWKA W SICIENKU

 Podczas tegorocznej Majówki  w Sicienku mięliśmy okazję posłuchać muzyki dobrze zapowiadającego się zespołu THE CORD z Sicienka oraz utworów Czesława Niemena w wykonaniu znakomitego wokalisty Joachima Perlika.

                                                                                                                                               RW

27.04.2012

KONKURS KRASOMÓWCZY

    27 kwietnia uczniowie klasy IV wzięli udział w V Międzyszkolnym Konkursie Krasomówczym „Klechdy polskie” zorganizowanym w ZS NR 24 im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. W konkursie udział wzięli: Natalia Jankowska, Zuzanna Szymczak oraz Hubert Pancerz, którzy zostali przygotowani przez p. Paulinę Sowińską. Oceniani byli mi.in. za: stopień opanowania pamięciowego, dostosowanie stylu do sytuacji komunikacyjnej, ozdobność i poprawność wypowiedzi, jasność kompozycyjną oraz postawę i zachowanie na scenie. Wszyscy wykazali się ogromnym talentem krasomówczym, za co otrzymali dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                                                                                                                                                  P. Sowińska

27.04.2012

DZIEŃ ZIEMI  ORAZ GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY

  FILM

    Dnia 27 kwietnia odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Przebiegała ona w dwóch etapach. Pierwszym było przedstawienie o tematyce przyrodniczo – ekologicznej pt. Nie warto mieszkać na Marsie, na Ziemi jest życie ciekawsze. Przedstawienie przygotowane przez najmłodsze dzieci oraz uczniów klas IV-VI przybliżyło problemy związane z ekologią. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: p. A. Rudniak ( dyr. BOSS w Sicienku), p. Z. Sikora ( leśniczy), p. W. Wierzbanowski ( radny gminy Sicienko), rodzice oraz zaproszone drużyny z opiekunami.
 

Kolejnym punktem ekologicznego święta był VII Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej dla klas III szkoły podstawowej „ EKOLUDEK ” , którego organizatorami były: p. D. Sudak, p. B. Młodziankiewicz oraz p. J. Maławy. W konkursie wzięły udział cztery trzyosobowe drużyny klas III. Wyniki były następujące: I miejsce: ZS w Sicienku ( p. M. Grzelczak ), II miejsce: SP w Kruszynie ( p. A. Pastor ) i SP w Strzelewie ( p. D. Sudak ), III miejsce ZS w Wojnowie ( p. J. Janczar – Janik ).
                                  Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu naszej uroczystości oraz za przybycie.
                                                                                                                                                                                                                organizatorzy

 

27.04.2012

KONKURS ANGLOJĘZYCZNY                                  ZDJĘCIA

Dnia 19 kwietnia w Zespole Szkół w Sicienku odbył się I GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH. W konkursie wzięło udział dziewięć drużyn. Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy: uczniowie z klasy 4 (Filip Brywczyński, Natalia Jankowska, Hubert Pancerz oraz Zuzanna Szymczak)  i uczniowie z klasy 6 (Paula Gacka, Dagmara Młynarczyk, Paulina Sitarska oraz Julia Tomaszewska)

                                                                                                                                                                                                             S. Michalska

KARTKA WIELKANOCNA

25 kwietnia rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą kartkę wielkanocną z życzeniami w języku angielskim wykonaną dowolną techniką. W zmaganiach wzięło udział 18 osób.  
                                                                                                                                                                                                                                                                    S. Michalska
 
26.04.2012                        

Polska Konstytucja 3 Maja została uchwalona na Zamku w Warszawie w 1791r. Jest ona pierwszą nowoczesną, demokratyczną konstytucją w Europie, a drugą na świecie po amerykańskiej. Dzień 3 maja został ustanowiony w Polsce świętem narodowym

 W dniu dzisiejszym uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczestnicząc w programie przygotowanym przez uczniów klasy V pod opieką nauczyciela historii, P. Małgorzaty Zakurzewskiej.

 

25.04.2012

                   R O Z M A I T O Ś C I       D N I A      C O D Z I E N N E G O

 

18.04.2012

      W dniu 18 kwietnia uczniowie klas młodszych uczestniczyli w  X KONKURSIE RECYTATORSKIM pt. " Konopnicka dzieciom" zorganizowanym w S.P. w Samsiecznie. Uczennice klas I -III wykazały się niezwykłym talentem recytatorskim i zajęły: I miejsce - Wiktoria Drzażdżyńska z kl II,  II miejsce - Gabrysia Gabrychowicz z kl III i miejsce V - Roksana Kujawka z kl I.  SERDECZNIE GRATULUJEMY !

14.04.2012

Festiwal Piosenki Harcerskiej   

      Dnia 14 kwietnia nasi harcerze wzięli udział w X Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Nakle. Zaśpiewali piosenkę pt. " Dym z jałowca " i wśród dziesięciu  zespołów zajęli trzecie miejsce, za które otrzymali piękne puchary.

                                                                                                                                                                                                                 B. Nikodem
 

 

04.04.2012

W dniu 4 kwietnia odbyła się podczas przerw Świąteczna Loteria zorganizowana przez p. Sandrę Michalską, nauczyciela języka angielskiego. Zaletą loterii był fakt, że każdy los kupiony za symboliczną złotówkę był wygrany i dlatego wszystkie losy rozeszły się, " jak ciepłe bułeczki"

 

 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

TEST           ODPOWIEDZI

01.04.2012

Wiosenny Zlot Harcerski
            ZDJĘCIA

             W dniach 30 – 31 marca nasza drużyna harcerska uczestniczyła w Hufcowym, Wiosennym Zlocie Harcerskim. W uroczystości brało udział 5 drużyn: Czwartacy, Kamyki, Morskie Wilki, Dzieci z Bocianiego Gniazda oraz Bractwo Wesołej Przygody.
Po przybyciu i zakwaterowaniu udaliśmy się z wcześniej wykonanymi Marzannami nad pobliski kanał, gdzie przy śpiewie spaliliśmy kukły – symbol zimy. Po kolacji rozpoczął się nocny bieg. Następnie przeszliśmy na leśną polanę, gdzie rozpaliliśmy ognisko przy którym odbyła się uroczysta Obietnica Zuchowa, którą złożyli: Maciej Olszewski, Kacper Kamiński, Emilia Kops, Natalia Świderek i Filip Krzemkowski. Odbyło się także Przyrzeczenie Harcerskie, w którym uczestniczyli: Oskar Zabłocki i Rafał Kownacki.
Na tym nie koniec wrażeń – Drużyny otrzymały mapy i musiały wyruszyć na bieg patrolowy. Naszym zadaniem było poruszanie się w nieznanym terenie, w nocy na podstawie mapy i odnalezienie czterech punktów patrolowych, na których sprawdzano naszą wiedzę z harcerstwa, samarytanki i przyrody.
Gdy wróciliśmy do szkoły, była już północ. Tam czekał na nas gorący żur, po zjedzeniu udaliśmy się na spoczynek.
Następnego dnia nie mniej wrażeń! Sprawdziliśmy się na różnorodnych rozgrywkach sportowych: piłce ręcznej, dwóch ogniach oraz torze sprawnościowym. Ponadto przedstawiciele drużyn uczyli się grać w szachy pod okiem mistrza szachowego.

                                                                                                                                     B. Nikodem

                              

23.03.2012

AUDYCJA  MUZYCZNA "Co region to obyczaj"

21.03.2012

POWITANIE WIOSNY W NASZEJ SZKOLE                ZDJĘCIA    

FILM

     W dniu 21 marca Samorząd Uczniowski zorganizował  uroczyste obchody PIERWSZEGO DNIA WIOSNY. Głównym punktem programu był konkurs recytatorski wierszy Marii Konopnickiej, w którym udział wzięli przedstawiciele klas I - III w piękny sposób recytując wybrane wiersze. Oceną zajęło się jury w składzie: p. dyr. M. Matczak, p. B. Nikodem i p. P. Sowińska, a cały konkurs prowadziła przewodnicząca S.U. Julia Tomaszewska.  Wśród uczestników konkursu wyłoniono zwycięzców, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i   nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. W drugiej części uroczystości wysłuchaliśmy wspólnie wiosennych piosenek w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów klas 0 - VI. Dzisiejszy dzień był również okazją do zaprezentowania pięknych palm wielkanocnych, które wykonali uczniowie pod kierunkiem nauczyciela religii p. J. Rerek. Dzisiejszego dnia wspólnie cieszyliśmy się, że wreszcie nastała długo oczekiwana wiosna.

                                                                                                                                                              RW

09.03.2012

KONCERT Z OKAZJI DNIA KOBIET

W dniu 9 marca nasz szkolny zespół "Rajd",( znowu niekompletny), wystąpił  z okazji Dnia Kobiet podczas uroczystości zorganizowanej w Domu Rolnika w Mochlu.

... Z  OSTATNICH  DNI

26.02.2012r

WYCIECZKA W CZASIE FERII

     Na zakończenie ferii zimowych, tj. 24 lutego, grupa 34 uczniów naszej szkoły miała możliwość uczestniczenia w wycieczce do Sicienka i Bydgoszczy. Wyprawa rozpoczęła się wizytą w piekarni "Malczewski" w Sicienku, gdzie mieliśmy możliwość poznania procesu produkcji pieczywa i ciast. Szczególne wrażenie zrobiły na nas smakowicie wyglądające i pachnące ciasteczka. Obejrzeliśmy maszyny i pomieszczenia, w których wyrabiane są pyszne chlebki i bułeczki. Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani świeżo upieczonymi pączkami. Dziękujemy za miłe przyjęcie. Następnie udaliśmy się do Bydgoszczy. Część trasy, na terenie Śródmieścia, przebyliśmy tramwajem, następnie, przemieszczając się ul. Słowackiego, zobaczyliśmy gmachy szkól: podstawowej i średniej muzycznej, Akademii Muzycznej oraz Filharmonii Pomorskiej. Przechodząc przez park Kochanowskiego dotarliśmy do Teatru Polskiego na spektakl "Szelmostwa Lisa Witalisa". Ciekawie przedstawiona sztuka rozbawiła nas i wzbudziła zainteresowanie. Następnym etapem wyprawy był Ogród Fauny Polskiej w Myślęcinku, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach przyrodniczych "Nie porzucaj mnie mój przyjacielu", poświęconych uświadomieniu, że sama chęć posiadania zwierzątka w domu nie wystarczy, należy za nie brać całą odpowiedzialność. Ponadto pani Magda Węglarz pokazała nam, a nawet pozwoliła dotykać i brać na ręce zwierzęta: koszatniczkę, królika, węża, jaszczurkę, żółwia, świnkę morską, patyczaka, ślimaki i żabę. Po tej bardzo pouczającej lekcji udaliśmy się na spacer do ogrodu. Pogoda nam sprzyjała, więc z wielką chęcią obserwowaliśmy zwierzęta, żyjące w myślęcińskim zoo. Myślę, że cieszyły się równie mocno z naszej wizyty, ponieważ sarenka wyszła z zarośli, aby się z nami przywitać, orzeł nawiązał z dziećmi konwersację w jakimś, niepojętym, ptasim języku, a małpy popisywały się.
                                          Jedno było pewne, żal było wracać do domu, ale niestety wycieczka dobiegła końca.

                                                                                                                                                            B. Nikodem

25.02.2012r

BAL WALENTYNKOWY                          

           W dniu 18 lutego w naszej szkole odbyła się zorganizowana przez Radę Rodziców zabawa walentynkowa. Prawie 100 osób bawiło w rytm znakomitej muzyki zespołu ,,Aplauss’’. Mężczyźni obdarowali swoje ,,Walentynki” różami i czekoladkami. Na zabawę też dotarła tajemnicza para tancerzy , którzy odtańczyli najlepsze hity dla zakochanych. Zakochani , pary i chętni mogli zrobić sobie romantyczne zdjęcie na pamiątkę tej nocy. Atmosfera zabawy była bardzo serduszkowa i romantyczna.
                         Dziękujemy wszystkim przybyłym tego dnia i cieszymy się, że bawiliśmy się razem.
                                                                                                                                                                   Rada Rodziców
 

21.02.2012r

WYCIECZKA NA LODOWISKO W FORDONIE 

     W dniu 21 lutego grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wyjechała na kryte lodowisko w Fordonie.

10.02.2012r

 Światowy Dzień Chorego

        11 lutego 2012 r. przypada jubileuszowy dwudziesty Światowy Dzień Chorego. Dzień Chorego został ustanowiony 13 maja 1992 roku przez papieża Jan Paweł II (w 75 rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na jego życie). Święto przypada w dniu wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, patronki chorych. Jego celem jest refleksja nad problemami ludzi chorych i umierających, a także przypomnienie o obowiązkach wobec nich. W tym roku towarzyszy mu hasło ,,Wstań i idź, twoja wiara cię uzdrowiła".
Szkolne Koło Caritas przygotowało kartki z życzeniami, które zostały wręczone osobom chorym z naszej okolicy. Mimo dobrych chęci, nie do wszystkich udało się dotrzeć i nie wszystko udało się uwiecznić na zdjęciach. Pamiętamy jednak o modlitwie w intencji chorych i zapewniamy, że nie tylko w tym szczególnym dniu.
Z okazji Światowego Dnia Chorego składamy wszystkim chorym najserdeczniejsze życzenia, samych szczęśliwych dni bez bólu i trosk. 
                                                                                                                                             
                              J. Rerek

09.02.2012r

BAL KARNAWAŁOWY

FILM

                             Dnia 9.02.2012 r. w naszej szkole odbył się tradycyjny bal karnawałowy. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Danutą Sudak i p. Romualdem Wiśniewskim Tego dnia korytarz szkolny zmienił się w prawdziwą salę balową, ozdobioną balonami, serpentynami oraz karnawałowymi maskami. Na naszą zabawę zawitały barwne postacie, w ciekawie wykonanych kostiumach. W programie imprezy oprócz tańca i pląsów przy muzyce znalazły się również konkursy, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każda osoba biorąca udział w zabawie konkursowej otrzymywała nagrodę w postaci słodyczy oraz nagród rzeczowych ufundowanych przez rodziców. Uczestnicy balu bawili się doskonale: tańczyli parami, pojedynczo oraz tworzyli korowody. Wiele emocji wzbudziła nauka tańca prowadzona przez uczennice z klas starszych. Podczas krótkiej przerwy w zabawie na dzieci czekał poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. W czasie balu odbyła się również sesja zdjęciowa , która stała się okazją do utrwalenia na grupowych fotografiach wspaniałych strojów uczniów z poszczególnych klas. Wspólnej zabawie towarzyszyło wiele radości i emocji. Dobra muzyka i taniec spowodowały ,że uśmiech nie znikał z twarzy uczestników karnawałowego święta.
Serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia naszego balu. Szczególne podziękowania składamy rodzicom za ufundowanie nagród oraz słodki poczęstunek.                                                                                                                     

                                                                                                                                                                                  D. Sudak

 

07.02.2012r

KONKURSY STYCZNIOWE  ROZSTRZYGNIĘTE

       W dniu dzisiejszym podczas apelu zostały ogłoszone wyniki konkursów styczniowych. W plebiscycie na najsympatyczniejszego ucznia i uczennicę najwyższą liczbę głosów otrzymali: Dagmara Młynarczyk z kl VI i Filip Brywczyński z kl IV. Pozostali laureaci, to: Julia Tomaszewska, Gabrysia Gabrychowicz, Przemek Mazurek i Kacper Kamiński. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci maskotek i dyplomów.

Samorząd Szkolny ogłosił również wyniki konkursu na maskę karnawałową, w którym w nagrodzono 2 miejsca pierwsze w kategorii klas I- III i IV - VI.  Wykonawcami najciekawszych masek zostali: Agnieszka Szala, kl V i  Filip Krzemkowski, kl II.

                         WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY

01.02.2012r

AUDYCJA  MUZYCZNA

31.01.2012r

PODSUMOWANIE AKCJI "GÓRA GROSZA"

            Tradycyjnie włączyliśmy się do akcji zbierania groszy na Rodzinne Domy Dziecka. Organizatorami zbiórki były p. B. Młodziankiewicz i p. J. Maławy. Jak zwykle nie tylko dzieci uczestniczyły w akcji, ale również pracownicy szkoły i rodzice, za co serdecznie dziękujemy. W b.r.  udało nam się zebrać 10901  monet, tj. 371,08 zł. Tegorocznym zwycięzcą została klasa III, która uzbierała aż 133 zł. GRATULUJEMY!                                                                                                                   RW

31.01.2012r

                BEZPIECZEŃSTWO ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM                FOTO

           Dnia 30 stycznia 2012 roku w Hali Sportowo - Widowiskowej „ Łuczniczka” w Bydgoszczy odbyło się spotkanie z cyklu „ Bezpieczeństwo ze świętym Mikołajem”. Organizatorami imprezy, utrzymanej w stylu country, byli: Caritas Diecezji Bydgoskiej i Komenda Wojewódzka Policji. Widowisko zostało przygotowane dla 4 tysięcy dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wśród widzów znalazło się również 36 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli: D. Sudak, B. Nikodem, A. Płaczka i J. Rerek. Dzieci przy wejściu otrzymały paczki i słodki poczęstunek. Następnie uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat tolerancji wobec odmienności oraz ujrzeć wspaniałe pokazy zespołów tańca towarzyskiego i capoeiry oraz zatańczyć przy muzyce zespołu Jurka Paterskiego.
                                                                                                                                                                        
 J. Rerek
 

29.01.2012r

                           W niedzielę 29 stycznia zespół wokalno-instrumentalny nauczycieli naszej szkoły  "RAJD" ,( w niepełnym składzie), miał przyjemność zaprezentować    kilka pastorałek podczas Mszy Św. w Kościele Parafialnym  Kruszynie.

25.01.2012r

...ale ja tylko żartowałem z tą zimą

24.01.2012r    UROCZYSTE WRĘCZENIE DYPLOMU

Pani mgr Sandra Michalska, która w styczniu rozpoczęła pracę w naszej szkole w charakterze nauczyciela języka angielskiego, w ubiegłym tygodniu odebrała dyplom magistra po ukończeniu Uniwersytetu Warwick w Anglii. Poniższe zdjęcia prezentują uroczystość wręczenia dyplomu przez władze uniwersytetu. Na jednym ze zdjęć p. Michalska, wykładowca dr Steve Mann i  promotor  dr Richard Smith.

                                                                  Składamy serdeczne gratulacje i życzymy zadowolenia z pracy w naszej szkole.

20.01.2012r

FILHARMONIA POMORSKA - TAŃCE KARNAWAŁOWE 

11.01.2012r

GMINNE MISTRZOSTWA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT

W dniach 4 -5 stycznia b.r. gościliśmy w naszej szkole drużyny siatkarskie ze szkół naszej gminy w celu wyłonienia mistrza gminy w mini siatkówce.
W skład drużyn wystawionych przez p. A. Płaczka – nauczyciela wych. fizycznego, który był organizatorem rozgrywek, weszli:
DZIEWCZĘTA: Paula Gacka, Paulina Sitarska, Anna Wanecka, Katarzyna Zawadzka, Agnieszka Szala, Dagmara Młynarczyk, Julia Tomaszewska, Weronika Stężewska, Gabrysia Gabrychowicz
CHŁOPCY: Filip Jendrzejewski, Oskar Erdman, Mateusz Kaduczka, Rafał Kownacki, Paweł Kamiński, Hubert Nowak, Dawid, Woźniak, Krzysztof Świderek.

WYNIKI ROZGRYWEK:                                                                                                                                                                                                                                  chłopcy: Strzelewo - Wojnowo - 0 : 2, Samsieczno – Strzelewo – 1 : 2, Trzemiętowo – Strzelewo – 2 : 1                                                                                            
                   
dziewczęta: Trzemiętowo – Strzelewo - 1 : 2, Samsieczno – Strzelewo - 1: 2
Dziewczęta awansowały do rozgrywek powiatowych, w których dnia 9 stycznia w Solcu Kujawskim rozegrały mecze: Kotomierz - Strzelewo 1 : 2, Brzoza - Strzelewo - 2 : 0,  Strzelewo - Solec Kujawski - 2 : 1, mecz o III miejsce : Koronowo - Strzelewo - 2 : 0. Nasze zawodniczki ostatecznie zajęły IV miejsce.
WSZYSTKIM ZAWODNIKOM SKŁADAMY SERDECZNE GRATULACJE !                                                                                                                                                                                          A. Płaczek

10.01.2012r 

"Jestem bezpieczny na drodze" - konkurs plastyczny

10 stycznia b.r. w siedzibie Komendy Miejskiej w Bydgoszczy uczniowie z klasy drugiej: Sandra Janiak i Filip Krzemkowski brali udział w uroczystym wręczeniu nagród laureatom IX Powiatowego Konkursu Plastycznego "Jestem bezpieczny na drodze" . Z ponad 150 prac nadesłanych na konkurs, zostało wyłonionych 30 zwycięzców, w tym nasi uczniowie. Była to bardzo miła uroczystość ponieważ były nie tylko nagrody rzeczowe, ale również spotkanie z policjantami, którzy opowiadali o swojej pracy.
                                                                                                                                                                                            
 B. Nikodem

 

 

W DNIU 5 STYCZNIA NASZA SZKOŁA TRADYCYJNIE PRZYŁĄCZYŁA SIĘ DO KONCERTU WIELKIEJ ORKIESTRY

 

 

Człowiek jest szczęśliwy tylko wtedy, kiedy kocha i coś daje…!!!     

10.01.2012r 

                                                                                             ALBUM ZDJĘĆ
Już 9 - ty raz  drużyna harcerska naszej szkoły pod opieką druhny Bernadety Nikodem zorganizowala finał WOŚP. Harcerze szczególnie przygotowali się do tej akcji – zrobili zbiórkę przedmiotów, które sprzedali podczas licytacji. Uczniowie wraz z nauczycielami przynieśli wiele ciekawych przedmiotów m. in. porcelanę, przybory szkolne, pluszaki, zabawki, sprzęt gospodarstwa domowego. Kwota, którą udało nam się zebrać wynosi   1256 zł !!! Łącznie nasza szkoła przekazała już dla WOŚP ponad 25 tysięcy złotych.
Trzy dni później zespół muzyczny nauczycieli z naszej szkoły miał zaszczyt wziąć udział w XX finale WOŚP i wystąpił w SP w Sicienku. Zespół wykonał piosenki tj. Jutro popłyniemy daleko, Chodź pomaluj mój świat, Hej przyjaciele, Zakurzone drogi, Hallelujah, Tolerancja oraz Znak pokoju.
Było nam niezwykle miło, iż mogliśmy wziąć udział w tej wspaniałej imprezie, która poza zbiórką pieniędzy na szczytny cel, wniosła radość w nasze serca i pokazała, jak ludzie jednoczą się w tym dniu.
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowania tej imprezy. Jak co roku, nie zawiedliście i nie przeszliście obojętnie obok potrzebujących!

                                                                                                                                                                                                    P. Sowińska

****************************************************************************2011*******************************************************************************************

23.12.2011r 

WIGILIE KLASOWE, KONKURS KOLĘD, JASEŁKA                  

              Dnia 22 XII 2011 r. w naszej szkole odbyły się Wigilie klasowe. Uczniowie przyszli z wcześniej przygotowanym jedzeniem. Następnie podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołu. Miło spędzili czas ze swoimi wychowawcami, a śpiewanie pastorałek wprawiło ich w świąteczny nastrój. [ więcej ]
 

                                                                                                                                                           P. Sowińska

22.12.2011r 

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU  

    My harcerze i harcerki wzięliśmy udział w największej akcji przedświątecznej odbywającej się na terenie całego kraju – Betlejemskiego Światła Pokoju. Wiele środowisk harcerskich od 11 grudnia, aż do Wigilii Bożego Narodzenia uczestniczy w wyjątkowej sztafecie przekazując płomień rozpalony w Grocie Narodzenia w Betlejem, tak by trafił on wprost do rodzin, szkół, kościołów, urzędów i szpitali.  [ więcej ]

                                                                                                                                                              druhna  B. Nikodem

14.12.2011r 

WYCIECZKA DO KINOTEATRU                 ZDJĘCIA
14. 12. 2011 r. uczniowie klas: IV i VI naszej szkoły wybrali się do teatru na spektakl pt. „ Tajemniczy ogród ”. O godz. 750 wyjechali wraz z kierownikiem wycieczki p. P. Sowińską oraz opiekunem p. K. Kuczyńską.  [ więcej ]
                                                                                                                                                     
 P. Sowińska

07.12.2011r 

PODSUMOWANIE KONKURSU LISTOPADOWEGO PRÓBA JASEŁEK

AUDYCJA  MUZYCZNA " NAJPIĘKNIEJSZE KOLĘDY ŚWIATA"

   

 

06.12.2011r 

MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

W dniu 6 grudnia Samorząd Uczniowski przygotował apel mikołajkowy dla wszystkich uczniów naszej szkoły oraz dzieci  z oddziału przedszkolnego. Odwiedził nas również Święty Mikołaj obdarowując wszystkich słodkimi prezentami.

ZDJĘCIA

03.12.2011r 

KONKURS MATEMATYCZNY

 W dniu 3 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Matematycznym " MISTRZ ARYTMETYKI", który już po raz IX odbył się w Zespole Szkół w Ostromecku. Szkołę naszą reprezentowali: Natalia Jankowska i Zuzanna Szymczak z KL IV, Hubert Nowak KL V i Dagmara Młynarczyk KL VI. W tegorocznym konkursie uczestniczyło prawie 100 uczniów z całego powiatu bydgoskiego. Konkurs wymagał ogromnej wytrwałości, gdyż polegał na rozwiązaniu 100 zadań w ciągu 120 minut. Nasi uczestnicy nie zajęli wprawdzie miejsc na podium, ale wykazali wolę walki i wytrwali do końca. Za to składamy im serdeczne gratulacje                                                                                                 R. Wiśniewski - opiekun

28.11.2011r 

A N D R Z E J K I    2011   

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Strzelewie odbyła się zabawa Andrzejkowa zorganizowana przez Radę Rodziców, przy wsparciu Dyrektora Szkoły. Blisko czterdzieści par bawiło się do samego rana przy muzyce zespołu „Talar”.   [ więcej ]

                                                                                                                                       organizatorzy

27.11.2011r 

                          HARCERSKI TURNIEJ ANDRZEJKOWY
25 i 26 XI w naszej szkole odbył się Harcerski Turniej Andrzejkowy. Organizatorem była druhna, p. B. Nikodem, a wychowawcami p. Paulina Sowińska oraz p. Andrzej Płaczek. W turnieju udział wzięli nasi goście: 1WDH im. Leonida Teligi „ Morskie Wilki ” , GZ „ Dzieci z Bocianiego Gniazda”, 2 WDHS „ Złote Omegi ” z Występu, GZ „ Jeże ” z Olszewki wraz ze swoimi druhnami: p. E. Hoppe oraz p. A. Czyź oraz harcerze i zuchy naszej szkoły: 3 DH im. A. Kamińskiego „ Kamyki ” ze Strzelewa. Pierwszego dnia gawędziliśmy o ludowych zwyczajach andrzejkowych. [ więcej ]
                                                                                                                                                                         
P. Sowińska

23.11.2011r 

   PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY W NASZEJ SZKOLE

23.11.2011r

DZIŚ RUSZYŁA W NASZEJ SZKOLE COROCZNA AKCJA

 "GÓRA GROSZA"

Opiekunami i organizatorami akcji są nauczyciele: p. B. Młodziankiewicz i p. J. Maławy.   Tradycyjnie zbieramy grosze na potrzeby rodzinnych domów dziecka. Mamy nadzieję, że dzięki nam na niejednej buzi dziecka zagości uśmiech.                                                                   POSTARAJMY SIĘ O TO !

 

     N A S Z A       C O D Z I E N N O Ś Ć

11.11.2011r    

                  AKADEMIA  Z OKAZJI 93 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI                     
                      10 XI b.r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel, którego tematem było Święto Niepodległości. Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie wraz z opiekunami: p. Pauliną Sowińską, p .B. Młodziankiewicz oraz p. M. Zakurzewską.  [ więcej ]
.                                                                                                                             
  FILM

                                                                                                                                                                           P.Sowińska
 

HARCERSKIE  ZADUSZKI

 

ZŁOTA JESIEŃ NA TRAWNIKU SZKOLNYM  

 

27.10.2011r 

Harcerska służba
    W ramach przygotowań do Święta Zmarłych delegacja 3 Drużyny Harcerskiej im. Aleksandra Kamińskiego ze Strzelewa odwiedziła w Szczutkach i Osówcu miejsca pamięci narodowej w gminie Sicienko. Dzięki wsparciu Urzędu Gminy druhowie wzięli udział w niezapomnianej lekcji historii i patriotyzmu:
Po odnalezieniu w ostępach leśnych obelisku, najpierw miłe wrażenie: w otoczeniu jesiennego lasu znajdujemy zadbany pomnik z nowa tablicą, upamiętniającą tragiczną śmierć nieznanego żołnierza, który poległ w pierwszych dniach II wojny światowej. Nie mniej reprezentacyjne miejsce odnaleźliśmy pod lasem w Osówcu. Wszystko uporządkowane i odnowione. Był to wspaniały przykład dla młodego pokolenia dbałości o naszą historię i bohaterów narodowych. Harcerze uprzątnęli odwiedzane miejsca z liści, wygrabili otoczenie pomnika oraz przy zaciągniętej warcie złożyli kwiaty i zapalili znicze.
                                                                                                                                              
B. Nikodem
 

20.10.2011r 

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 20 października b.r. uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły zostali pełnoprawnymi uczniami. W tym dniu bowiem odbyła się ceremonia ślubowania i pasowania.  [ więcej ]                                                                                                                                               B. Młodziankiewicz

19.10.2011r 

DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

17.10.2011r 

HARCERZE BAWILI SIĘ NA ŚWIĘCIE PIECZONEGO ZIEMNIAKA

 

14.10.2011r 

ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ I DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE

10.10.2011r        

                              

                                     "KALEJDOSKOP " - IX, X 2011- NAJNOWSZE WYDANIE GAZETKI SZKOLNEJ

07.10.2011r 

TAK TAŃCZY KASIA BIEŃ

03.10.2011r 

ZOBACZ, JAK PIĘKNE MOŻE BYĆ NIEBO NAD NASZĄ OKOLICĄ

30.09.2011r 

PIERWSZA LEKCJA TAŃCA

DZIEŃ CHŁOPAKA W KL VI

 

28.09.2011r 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

        Dnia 26 września w naszej szkole odbyły się wybory do S. U., poprzedzone tygodniową kampanią wyborczą, w której udział brali  uczniowie klas IV - VI prezentując swoje kandydatury. W demokratycznym, tajnym głosowaniu uczestniczyli uczniowie klas I - VI. Każdy uczeń miał prawo oddać głos na jednego kandydata z listy prezentowanej w minionym tygodniu. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja złożona z przedstawicieli klas IV - VI oraz opiekunów samorządu. Oddano 54 głosy, wszystkie ważne. Ogłoszenie wyników nastąpiło w dniu 27 września podczas szkolnego apelu. Przydział funkcji oraz powołanie sekcji nastąpiło w dniu 28 IX na pierwszym zebraniu Samorządu Uczniowskiego.               

                                                                                                                                                                    DS

25.09.2011r                                                              

WYCIECZKA DO WIĘCBORKA

          W dniach 23 -24 września uczniowie klas IV - VI przebywali na biwaku integracyjnym w znanym już ośrodku wypoczynkowym w Więcborku. Opiekunami grupy byli nauczyciele: K. Kuczyńska, (kierownik), A. Płaczek i R. Wiśniewski -- wychowawcy poszczególnych klas. Na szczęście dopisała nam pogoda więc mogliśmy korzystać z uroków pierwszych dni jesieni organizując zajęcia w plenerze: ognisko, siatkówka, piłka nożna, tenis stołowy i wędrówki brzegiem jeziora. Mamy nadzieję, że ta forma wypoczynku wszystkim pomoże ruszyć z uśmiechem w nowy rok szkolny.

   21.09.2011r                                                                                                                                                                       RW

SPRZĄTANIE ŚWIATA

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

NASZA  CODZIENNOŚĆ

04.09.2011r

KOLONIE W WIĘCBORKU

W dniach: 20 VIII – 30 VIII 2011 r. odbyły się kolonie letnie w Więcborku. Mieszkaliśmy w Ośrodku „ Na Wzgórzu ”, który znajduje się 200 m od plaży. Dzieci zamieszkały w 4 lub 6 osobowych domkach w pełni wyposażonych.  [ więcej ]

                                                                                                                                                                P. Sowińska
 

02.09.2011r

"Pierwszy dzień  życia" naszego przedszkola

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO I DZIAŁALNOŚCI ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

ZDJĘCIA

01.09.2011r.

          HARCERSKIE WSPOMNIENIA Z WAKACJI

Tegoroczne wakacje harcerze i zuchy z 3DH im. A. Kamińskiego, działającej przy naszej szkole spędzili na obozie w Pólku koło Koronowa. Pobyt obfitował w wiele atrakcji. Na początek harcerze musieli urządzić obozowisko pod namiotami. Było z tym mnóstwo pracy, ale i radości. Tematyka zajęć związana była ze zdobywaniem sprawności marynarza, w związku z tym pojawiły się totemy o tematyce żeglarskiej, budowanie łódek i żaglówek oraz szanty. Mimo kapryśnej pogody tego lata, harcerzom słońce dopisało i korzystali z kąpieli w Zalewie Koronowskim. W ostatnim dniu obozu odwiedzili Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce, gdzie pływali żaglówką, statkiem , wzięli udział w zajęciach z garncarstwa i wikliniarstwa. Niezapomniane wrażenia pozostaną długo w pamięci uczestników.  ALBUM

                                                                                                                               B. Nikodem

WNIOSEK

              o dofinansowanie zakupu podręczników      w roku szkolnym 2011/2012 w ramach programu "Wyprawka szkolna".

 

 

ZESTAW  PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZK. 2011 / 2012

 

***********************************************

 

  ROK SZKOLNY 2010 / 2011

26.06.2011r.

Pożegnanie klasy III


Trzecioklasiści z wychowawczynią życzą wszystkim nauczycielom i uczniom wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.             [więcej] 

                                                                                                                                                                     B. Młodziankiewicz

 

 NASI  ABSOLWENCI 2011

OLIWIA CICHOŃ AGNIESZKA KAMIŃSKA EMIL KOWALSKI KACPER MAGROWSKI
MAGDALENA MULLER ŁUKASZ STASIŃSKI MIŁOSZ STEFAŃSKI DOMINIK TKACZYK
UROCZYSTE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW - ZDJĘCIA

 

22.06.2011r.                        UCZNIOWIE WYRÓŻNIAJĄCY SIĘ W NAUCE I ZACHOWANIU W ROKU SZKOLNYM 2010 / 2011

 
                                                                                   
    1. Aleksandra Bryś kl IV - 5,09
                                                                                        2. Dagmara Młynarczyk kl V - 5,20
                                                                                        3. Paula Gacka kl V - 4,90
                                                                                        4. Julia Tomaszewska kl V - 4,80
                                                                                        5. Kacper Magrowski kl VI - 4,82

18.06.2011r

BIWAK W WIĘCBORKU

14.06.2011r

WYCIECZKA KULTUROZNAWCZA

Dnia 13 czerwca 2011 r. w ramach projektu „Przygoda z wiedzą” wybraliśmy się z uczniami klasy V i VI do Bydgoszczy, by zapoznać się z urokami Starego Miasta.
                                                                                                                            
[więcej]                                 AP i RW     

11.06.2011r.

GMINNY FESTIWAL PIOSENKI LUDOWEJ I BIESIADNEJ  - STRZELEWO 2011        ZDJĘCIA

 11 czerwca 2011 r. zespół muzyczny nauczycieli z naszej szkoły miał zaszczyt wziąć udział w Gminnym Festiwalu Piosenki Ludowej i Biesiadnej.                                                                                                                                 [więcej]                                                                                                                                                         P. Sowińska

10.06.2011r.

                 W dniach 9 i 10 czerwca b.r. uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Pierwszego dnia uczniowie zdawali egzamin teoretyczny rozwiązując testy komputerowe, a dnia następnego pokonywali tor przeszkód demonstrując swe umiejętności jazdy na rowerze.

EGZAMIN PRAKTYCZNY

08.06.2011r.

GAZETKA  "KALEJDOSKOP"

07.06.2011r.

OSTATNI WYSTĘP ARTYSTÓW    2010/2011 NASZA JUBILATKA HARCERZE PO FESTIWALU PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ PRZEKAZUJĄ  NAGRODĘ NA RĘCE P. DYREKTOR

06.06.2011r.

FESTIWAL PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ

"SZUWAROWE  SZANTY"

********************************************************************************************************************************************************************

01.06.2011r.

DZIEŃ DZIECKA  W REZERWACIE PRZYRODY - ZDJĘCIA

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA PANU LEŚNICZEMU ZBIGNIEWOWI SIKORZE ZA ZORGANIZOWANIE WSPANIAŁEGO PRZYJĘCIA PRZY OGNISKU ORAZ  RADNEMU PANU RYSZARDOWI KULIŃSKIEMU ZA SŁODKI POCZĘSTUNEK

 

*************************************************************************************************************************

ZAPRASZAMY NA KOLONIE W WIĘCBORKU

  ZOBACZ OFERTĘ

29.05.2011r.

              Dzień Dziecka w Myślęcinku                          
              28 maja uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Jolantą Rerek, p. Danutą Sudak, p. Bernadetą Nikodem i p. Pauliną Sowińską pojechali do Myślęcinka.                                                                                                                           [więcej]
                                                                                            ALBUM ZDJĘĆ
                                                                                                                               
  P. Sowińska

26.05.2011r.

                    Dnia 26 maja z okazji Dnia Matki odbyła się w naszej szkole uroczystość zorganizowana przez uczniów klas 0 i I wraz z wychowawcami. Dzieci zaprezentowały inscenizację pt. "Zamieszanie w krainie bajek", a swoją miłość i wdzięczność wyraziły swym mamom poprzez wyśpiewane życzenia i dedykowane wiersze. Nie obyło się też bez niespodzianki. Mamy otrzymały od swych pociech barwne serduszka i bukieciki kwiatów. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 J. Maławy

24.05.2011r.

                         W dniu 24 maja b.r. dwójka uczniów z klasy III wzięła udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Sicienku. Hubert Pancerz zajął drugie miejsce w gminie, a Natalia Jankowska trzecie. BRAWO DLA MISTRZÓW ORTOGRAFII.

                                                      B. Nikodem

23.05.2011r.

I KOMUNIA ŚWIĘTA W NASZEJ PARAFII

18.05.2011r.

 

 .....................................................NA BIEŻĄCO

 

16.05.2011r.

HARCERZE                                  FOTO

 13 maja zuchy i harcerze wzięli udział w IX Hufcowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej, który w tym roku odbywał się w Samsiecznie.

                                                                                                                                  [więcej]
                                                                                                                                                    
BN
12.05.2011r.

Wycieczka rowerowa kl V

         W dniu 12 maja uczniowie klasy V z wychowawcą udali się na wycieczkę rowerową do Sicienka i Wojnowa.

                               [więcej]

                                                                                             ALBUM                                                                RW

09.05.2011r.    

                   Z życia drużyny harcerskiej
W ostatnim czasie wiele się działo na zbiórkach harcerskich. Przede wszystkim odbyło się Przyrzeczenie Harcerskie i Obietnica Zuchowa, poprzedzona biegiem sprawdzającym wiedzę i umiejętności harcerzy i zuchów. Trzeba było wykazać się odwagą, sprawnością i wiadomościami.
                                                                                             zdjęcia.
                                                                                                                                       [więcej]
             
 

06.05.2011r. 

BEATYFIKACJA JANA PAWŁA II,   

         W dniu dzisiejszym mięliśmy zaszczyt uczestniczyć w pięknej uroczystości poświęconej BEATYFIKACJI JANA PAWŁA II, przygotowanej przez dzieci naszej szkoły pod opieką nauczyciela religii, p. Jolanty Rerek. Uczniowie w bardzo uroczysty sposób przybliżyli nam cały życiorys naszego Papieża Polaka, który dnia 1 maja b.r. został ogłoszony błogosławionym podczas uroczystej Mszy Św. na Placu Świętego Piotra w Watykanie. Tradycyjnie oprawę muzyczną dzisiejszej uroczystości szkolnej zapewniła p. Wacława Kocemba, która od wielu już lat współpracuje z młodzieżą szkolną przygotowując wspólnie piękne utwory śpiewane przez nasz szkolny chór. Serdecznie za to dziękujemy. Pięknym elementem programu artystycznego była przygotowana przez Panią Rerek wspaniała prezentacja multimedialna złożona aż z 80 obrazów ukazujących kolejne etapy życia naszego wspaniałego Rodaka. Występowaliśmy również w czasie Mszy Świętej w Kruszynie w dniu 15 maja.

                                                                                                         RW

PAN, KIEDYŚ STANĄŁ NAD BRZEGIEM, SZUKAŁ LUDZI GOTOWYCH PÓJŚĆ ZA NIM, BY ŁOWIĆ SERCA SŁÓW BOZYCH PRAWDĄ...

04.05.2011r.

OBCHODY ŚWIĘTA 3  MAJA W NASZEJ SZKOLE  I NA MAJÓWCE W SICIENKU

ZOBACZ ZDJĘCIA - fot. M. Stężewska

                  "Dobra się nie rozważa, dobro się czyni" C. K. Norwid Pod tym hasłem 29 kwietnia w naszej szkole
rozpoczęliśmy gminne uroczystości 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

                                                           [więcej]

28.04.2011r.  

                                            WYCIECZKA DO KINOTEATRU

       28 kwietnia uczniowie klas V i VI naszej szkoły wybrali się do teatru na spektakl pt. „ Lwie serce”.

[więcej]

20.04.2011r.

                  Dzień  Ziemi 2011

Dnia 19 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Ziemi. Obchody tego święta to wieloletnia tradycja naszej szkoły. Tegoroczna uroczystość przebiegała w dwóch etapach. Impreza rozpoczęła się inscenizacją o tematyce ekologicznej pt. ,, Bohaterowie bajek w trosce o przyrodę ‘’. [więcej]

19.04.2011r.

                       Piłka nożna        

 Dnia 19 kwietnia odbyły się na stadionie "Orlik" w Zielonczynie Mistrzostwa Gminne w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców, w których wzięły udział zespoły ze szkół w Wojnowie, Sicienku, Samsiecznie, Trzemiętowie, Kruszynie i Strzelewie.  [więcej]

                                                                                                           

Z  ŻYCIA  SZKOŁY

Rozpoczęcie sezonu Audycja muzyczna Pisanki wielkanocne Wystawa prac wielkanocnych   Próba przed      3 maja

 

18.04.2011r.             

  Konkurs recytatorski

   W dniu 14 kwietnia uczennice  kl I - III naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Wielkanoc tuż, tuż...", który odbył się w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie. Nasze uczennice pod opieką                         pani M. Stężewskiej zaprezentowały przygotowane wiersze i zajęły wśród wielu uczestników czołowe miejsca. GRATULUJEMY!

   miejsce III - Renata Stężewska,  miejsce V - Zuzanna Szymczak, Gabriela Gabrychowicz, Natalia Jankowska

                                                                                    BN

16.04.2011r.   

Już kolejny raz nasze Szkolne Koło Caritas włączyło  się do ogólnopolskiej akcji zbierania żywności dla biednych rodzin. Tym razem przedstawiciele naszej szkoły skorzystali z gościnności bydgoskiej Biedronki. Cieszymy się, że dzięki nam jakaś część osób potrzebujących pomocy będzie mogła przygotować świąteczne śniadanie. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy potrafią okazać swe dobre serce.                 

************************************************************************

REKOLEKCJE - ZDJĘCIA

05.04.2011r.

       I nadszedł ten oczekiwany dzień, do którego przygotowywaliśmy się od początku roku szkolnego. Pierwszy poważny sprawdzian w życiu każdego ucznia, taki przedsmak matury. Uczniowie przybyli dziś rano w dobrych nastrojach z nadzieją, że musi być dobrze, ale było widać po ich twarzach wewnętrzne zdenerwowanie, które próbowali ukryć poprzez nieśmiałe, trochę wymuszone uśmiechy. Dziś nie było hałasu, biegania, wzajemnego przepychania się. Wszyscy potrafili zachować się odpowiednio, co świadczy o umiejętności zachowania powagi w sytuacji, która tego wymaga. Przed godziną dziewiątą uczniowie klasy szóstej spotkali się z panią dyrektor i zespołem nadzorującym sprawdzian, by usłyszeć słowa otuchy i dobre rady, które będą przydatne w trakcie sprawdzianu. Sprawdzian rozpoczęliśmy o godz. 9 08 i trwał zgodnie z zasadami dokładnie 60 minut. Na szczęście wszystko przebiegało zgodnie z planem, a uczniowie zdążyli w planowanym czasie rozwiązać cały test złożony z 26 zadań. Już dziś możemy wszyscy odetchnąć, bo mamy za sobą bardzo ważne wydarzenie roku szkolnego. Czekamy więc na wyniki, a od jutra bierzemy się do dalszej, systematycznej pracy.                                                                                                                                                  RW

TEST

31.03.2011r.

Dnia 31 marca  pożegnaliśmy p. Danutę Cysewską, nauczyciela języka polskiego i powitaliśmy p. Paulinę Sowińską. Serdecznie dziękujemy Pani Cysewskiej za miłą współpracę i zaangażowanie, a Pani Sowińskiej życzymy wielu sukcesów zawodowych i zadowolenia z pracy w naszej szkole.

25.03.2011r.

            W dniu 25 marca odbyło się w naszej szkole zebranie rodziców dzieci z Minikowa i Strzelewa w sprawie utworzenia oddziału przedszkolnego. W spotkaniu brał udział Wójt Gminy Sicienko, p. Jan Wach oraz dyrektor B.O.S.S. , p. Anna Rudniak.  Rodzice biorący udział w spotkaniu uzasadniali w sposób przekonywujący potrzebę utworzenia przedszkola dla 3 i 4 latków i zapewniali,       że ich dzieci w najbliższej przyszłości zasilą szeregi uczniów naszej szkoły.   O terminie następnego spotkania, na którym zostaną przedstawione bliższe informacje ze strony U.G.  poinformujemy zainteresowanych na naszej stronie internetowej.

                                                                                                                                                            RW

24.03.2011r.

           W dniu dzisiejszym pracownia edukacji wczesnoszkolnej została wyposażona w tablicę multimedialną                    z oprogramowaniem, w ramach PROJEKTU  EDUKACYJNEGO  E - EDUKACJA.

                                                                                                                                                                            B. Nikodem

23.03.2011r.

POWITALIŚMY WIOSNĘ WIERSZEM I PIOSENKĄ

21 marca - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY  powitaliśmy przygotowanym przez dzieci przedstawieniem pt. " W krainie ortografii" oraz konkursem recytatorskim o tematyce wiosennej zakończonym wspólnym śpiewaniem piosenek turystycznych przy akompaniamencie gitar.            [ więcej ]
                                                                                                               

26.02.2010r.

                                                 Wycieczka harcerska do Centrum Militarnego w Krąpiewie.

Dnia 26 lutego harcerze skorzystali z zaproszenia do udziału w Zimowym Zlocie Militarnym, który odbył się w Krąpiewie.

                                                                                                                                                                                          [ więcej ]

 

2011 / 2012

 Z  ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

23.12.2011r 

WIGILIE KLASOWE, KONKURS KOLĘD, JASEŁKA                  

              Dnia 22 XII 2011 r. w naszej szkole odbyły się Wigilie klasowe. Uczniowie przyszli z wcześniej przygotowanym jedzeniem. Następnie podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołu. Miło spędzili czas ze swoimi wychowawcami, a śpiewanie pastorałek wprawiło ich w świąteczny nastrój.
Później odbył się konkurs kolęd, w którym udział wzięli uczniowie klas II-VI . Dzieci wykonały kolędy w wersji wokalnej, instrumentalnej i wokalno – instrumentalnej. Przygotowały takie kolędy jak: Maluśki, Przybieżeli do Betlejem, Świeć gwiazdeczko, Wśród nocnej ciszy, Grudniowe noce, Lulajże Jezuniu, Do szopy hej pasterze, Jest taki dzień. Wykonawcy wykazali się talentem i umilili nam czas, wprowadzając „magiczną” atmosferę. Po naradzie jury ogłosiło wyniki konkursu – wszyscy zajęli ex aequo I miejsce. Zostali nagrodzeni słodkościami i gromkimi brawami.
Dzień zakończyliśmy jasełkami. Ukazały one scenę narodzin Jezusa. Jasełka wzorowane są na średniowiecznym misteriach franciszkańskich. Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu. W widowisku udział wzięli uczniowie klas I –VI  pod opieką nauczyciela religii p. Jolanty Rerek. Aktorzy przebrani wcielili się w różne role, m.in. Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy. Dzieci były dobrze przygotowane, a ich przedstawienie zbliżyło nas do Świąt Bożego Narodzenia.

                                                                                                                                                           P. Sowińska

 

22.12.2011r 

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU  

    My harcerze i harcerki wzięliśmy udział w największej akcji przedświątecznej odbywającej się na terenie całego kraju – Betlejemskiego Światła Pokoju. Wiele środowisk harcerskich od 11 grudnia, aż do Wigilii Bożego Narodzenia uczestniczy w wyjątkowej sztafecie przekazując płomień rozpalony w Grocie Narodzenia w Betlejem, tak by trafił on wprost do rodzin, szkół, kościołów, urzędów i szpitali.
10 grudnia 2011 r. w Wiedniu odbyła się uroczystość ekumeniczna wraz z przekazaniem Światła przedstawicielom organizacji skautowych z różnych krajów Europy. Następnie 11 grudnia 2011 r. Światło dotarło do Polski. Skauci słowaccy oficjalnie przekazali nam Betlejemski Płomień podczas uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Tego samego dnia Światło dotarło do Krakowa i Częstochowy, by stamtąd rozpocząć swoją piękną drogę przez cały kraj.
My odebraliśmy Światełko 20 grudnia od harcerzy z Samsieczna. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, jest znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni. My, harcerze, roznosząc Betlejemski Ogień po całej gminie i do naszych domów, pełnimy służbę, ulepszamy świat. Działając w swojej, najbliższej okolicy, niesiemy pokój oraz ideę braterstwa.
 W wielu polskich domach zrodziła się tradycja, że prócz 12 różnych potraw, białego obrusu, dodatkowego talerza i sianka, na stole swoje honorowe miejsce zajmuje też Betlejemskie Światło Pokoju. W swojej prostocie napełnia domowe pomieszczenia ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa budując atmosferę rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

                                                                                                                                                              druhna  B. Nikodem

 

14.12.2011r 

WYCIECZKA DO KINOTEATRU               
14. 12. 2011 r. uczniowie klas: IV i VI naszej szkoły wybrali się do teatru na spektakl pt. „ Tajemniczy ogród ”. O godz. 750 wyjechali wraz z kierownikiem wycieczki p. P. Sowińską oraz opiekunem p. K. Kuczyńską. Spektakl rozpoczął się o godz. 830 w kinoteatrze „ Adria ” w Bydgoszczy. Przedstawienie było inscenizacją książki Elizy Burnett Frances pt. „ Tajemniczy ogród ”. Ponadczasowej opowieści o cudownym miejscu, gdzie króluje magia, nadzieja i miłość. Tytułowy ogród, to zapomniany, zamknięty od wielu lat i zaniedbany zakątek ogromnego parku, otaczającego posiadłość stryja głównej bohaterki Mary Lennox, pana Cravena. Miejsce to staje się azylem dla 10 –letniej sieroty. Dziewczynka ucieka tam zawsze wtedy, kiedy czuje się samotna i nikomu niepotrzebna. To właśnie w tym ogrodzie kwitnie przyjaźń, znikają choroby i uciekają smutki. W tym magicznym miejscu osierocona Mary, jej chorowity, rozpieszczony i nieszczęśliwy kuzyn Colin oraz uprzejmy chłopiec ze wsi Dickon odkrywają, że można zmienić świat, jeśli tylko bardzo się tego pragnie…
Po kulturalnym spędzeniu wolnego czasu, poznaniu pracy aktora i pracowników teatru i obejrzeniu jakże „ cennego ” spektaklu, który uświadomił jak może odmienić się nasze życie, gdy żyjemy w zgodzie z naturą, wyciągając pomocną dłoń do drugiego człowieka, pełni przyjaźni i nadziei na lepsze jutro, poszli na spacer na Stary Rynek. Następnie udali się na Wyspę Młyńską, gdzie pobawili się na placu zabaw. Po tak udanym dniu w dobrych humorach wrócili do szkoły.
                                                                                                                                                     
 P. Sowińska

 

28.11.2011r 

A N D R Z E J K I    2011   

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Strzelewie odbyła się zabawa Andrzejkowa zorganizowana przez Radę Rodziców, przy wsparciu Dyrektora Szkoły. Blisko czterdzieści par bawiło się do samego rana przy muzyce zespołu „Talar”.
Wśród wielu atrakcji tego wieczoru znalazła się loteria fantowa, kartki z portretami dzieci, artystyczne zdjęcia przedstawiające okoliczne krajobrazy oraz licytacja, która dostarczyła wiele emocji i zabawy wszystkim uczestnikom. Licytowane były: tort z fotografiami dzieci ufundowany przez Cukiernię „Staropolska” z Bydgoszczy, srebrne serduszko ufundowane przez Dyrektora Szkoły w Strzelewie Małgorzatę Matczak, strażacki kask bojowy ufundowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Strzelewie, biżuteria autorska ufundowana przez Alinę Pancer-Gutowską z Mochla, galanteria drewniana ufundowana przez Katarzynę i Dariusza Tomaszewskich z Minikowa, ręcznie wykonane kwiaty wykonane przez Małgorzatę Bruzdę ze Strzelewa - Radną Gminy Sicienko oraz gigantyczna maskotka z firmy Coca-Cola.
Całkowity dochód z zabawy sięgnął blisko 4 tysiące złotych. Z tego ponad 500 zł wniosła licytacja niezwykłego tortu.
 

Rada Rodziców wraz z Dyrektorem Szkoły składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom zabawy za niezapomnianą atmosferę wspólnie spędzonej Nocy Andrzejkowej, a w szczególności :

Grażynie i Andrzejowi Klesińskim z Białych Błot za wielką szczodrość na rzecz dzieci z naszej szkoły.
Ponadto wielkie podziękowania należą się wszystkim sponsorom i fundatorom:
- Cukierni „Staropolska” z Bydgoszczy,
- Dyrektor Szkoły Podstawowej ze Strzelewa,
- Alinie Pancer-Gutowskiej- ,,Biżuteria z duszą” z Mochla,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelewie,
- Gospodarstwu Rolnemu ze Strzelewa,
- Gospodarstwu Rybackiemu Danuty i Krzysztofa Kliś z Lisiego Ogona,
- Powiatowi Bydgoskiemu,
- Marcinowi Fac z firmy SKRAPOL w Lisim Ogonie,
- Henrykowi Wójt - Tartak w Strzelewie,
- Firmie Coca-Cola,
- Danucie i Sławomirowi Zabłockim - sklep w Strzelewie,
- Barbarze Padniewskiej - Sklep w Minikowie,
- Renacie Kwaśniewskiej - Sklep w Minikowie,
- Hurtowni owoców i warzyw z Nakła nad Notecią,
- Stacji Paliw w Ślesinie
- Radnej Małgorzacie Bruzda ze Strzelewa,
- Marii i Maciejowi Szymczak ze Strzelewa,
- Agacie i Andrzejowi Mazurek ze Strzelewa,
- Magdalenie Stężewskiej - ,,ProStudio” z Janina,
- Henrykowi Dembińskiemu z Trzeciewnicy,
- Alemu Terzi z Bydgoszczy.
        Dziękujemy także wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem wsparli organizację tej wspaniałej zabawy; Państwu: Matczak , Zabłockim, Szymczak , Tomaszewskim, Stężewskim. Elżbiecie Lisieckiej, Katarzynie Kaczyńskiej, Arturowi Gabrychowiczowi, Iwonie Młynarczyk, Paniom ze stołówki szkolnej.
                                                                                                                                      
organizatorzy

 

27.11.2011r 

                          HARCERSKI TURNIEJ ANDRZEJKOWY
25 i 26 XI w naszej szkole odbył się Harcerski Turniej Andrzejkowy. Organizatorem była druhna, p. B. Nikodem, a wychowawcami p. Paulina Sowińska oraz p. Andrzej Płaczek. W turnieju udział wzięli nasi goście: 1WDH im. Leonida Teligi „ Morskie Wilki ” , GZ „ Dzieci z Bocianiego Gniazda”, 2 WDHS „ Złote Omegi ” z Występu, GZ „ Jeże ” z Olszewki wraz ze swoimi druhnami: p. E. Hoppe oraz p. A. Czyź oraz harcerze i zuchy naszej szkoły: 3 DH im. A. Kamińskiego „ Kamyki ” ze Strzelewa. Pierwszego dnia gawędziliśmy o ludowych zwyczajach andrzejkowych. Wykonaliśmy
„ majsterkę ” , która polegała na przygotowaniu dekoracji andrzejkowej w formie plakatów namalowanych farbkami, kredkami, wyklejonych krepą, co wprowadziło wszystkich w wyjątkowy nastrój. Tradycyjnie, harcerze stali na warcie, odbyły się także wróżby andrzejkowe oraz zabawy w kręgu. Ten dzień zakończyliśmy dyskoteką, na którą zaprosiliśmy także uczniów naszej szkoły.
Następnego dnia odbyły się zawody sportowe, które przygotował p. A. Płaczek, polegały one na rywalizacji drużyn w różnych konkurencjach. Do najciekawszych należało skakanie na „ krowie ” . Walka była zacięta, czemu towarzyszyło mnóstwo emocji. Później p. P. Sowińska nauczyła nas, na czym polega śpiew i oddech przy prawidłowym „ użyciu ” przepony oraz rozciąganie mięśni twarzy. Po czym śpiewaliśmy piosenki harcerskie, m. in. : „ Płonie ognisko i szumią knieje ” , „ Harcerzem być ”, „ Pałacyk Michla ”, „ Krajka ”, „ Zielony mundur ”, „ Dym z jałowca ”. Braliśmy udział w zajęciach z Samarytanki na których harcerze i zuchy wykazały się swoją mistrzowską sztuką bandażowania i robienia opatrunków. Następnie dh B. Nikodem wręczyła dyplomy za udział i zajęcie poszczególnych miejsc w konkurencjach sportowych.
Zabawę zakończyliśmy w kręgu, pełni radości w sercach, w duchu przyjaźni i z łezką w oku śpiewając piosenkę: „ Ogniska już dogasa blask ”.
                                                                                                                                                                         
P. Sowińska

 

11.11.2011r    

                  AKADEMIA  Z OKAZJI 93 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI                     
                      10 XI b.r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel, którego tematem było Święto Niepodległości. Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie wraz z opiekunami: p. Pauliną Sowińską, p .B. Młodziankiewicz oraz p. M. Zakurzewską.
Na początku krótkie przemówienie wygłosiła p. dyrektor Małgorzata Matczak. Przypomniała nam, co wydarzyło się 11 listopada 1918 r. Powiedziała, że Polska była w niewoli 123 lata, gdyż rozdzielili ją między siebie trzej zaborcy: Rosja, Niemcy i Austria. Następnie na hol, udekorowany elementami narodowymi, weszli uczniowie, którzy przygotowali lekcję historii. Prowadząca – p. P. Sowińska recytując wiersz przybliżyła nam znaczenie słowa – Ojczyzna. Uczniowie przypomnieli o tym, iż na przestrzeni pokoleń Polska nie istniała, a Polacy pokonani i gnębieni przez zaborców, tęsknili za wolnością. Poza recytacją wierszy odśpiewane zostały utwory patriotyczne tj.: „ Piechota ”, „ Pierwsza Brygada ”, „ Rozkwitały pąki białych róż ”, „ Przybyli ułani pod okienko ”, „ Rota ”.
Dzieci przygotowały także inscenizację upamiętniającą I rozbiór Polski , który miał miejsce w 1772 r. Uczniowie przepasani szarfami z napisami: „ Rosja”, „ Prusy ” i „ Austria ”, zdjęli „ Polsce ” koronę i założyli symboliczne łańcuchy.
W trakcie uroczystości odtworzona została także prezentacja multimedialna, którą przygotowała p. M. Zakurzewska. 

                                                                                                                                                                           P.Sowińska
 

 

20.10.2011r 

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 20 października b.r. uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły zostali pełnoprawnymi uczniami. W tym dniu bowiem odbyła się ceremonia ślubowania i pasowania. Nowi pierwszoklasiści pod opieką wychowawczyni p. Bogny Młodziankiewicz i pomocy starszych uczniów przygotowali bogaty program artystyczny, w którym udowodnili, że zasługują na miano prawdziwego ucznia. Swój pierwszy egzamin, jak podkreśliła dyrektor p. Małgorzata Matczak, zdali na szóstkę. Najważniejszą chwilą był moment złożenia przysięgi na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia. Formalnym przypieczętowaniem aktu ślubowania i pasowania był dyplom i legitymacja, które wręczyła dzieciom p. dyrektor. Rodzice pierwszoklasistów bili gromkie brawa co świadczyło, że są dumni ze swych pociech. Zaproszeni goście przygotowali dla uczniów klasy I piękne upominki, a rodzice słodki poczęstunek dla uczestników uroczystości.

                                                                                                                                               B. Młodziankiewicz

 

04.09.2011r

KOLONIE W WIĘCBORKU

W dniach: 20 VIII – 30 VIII 2011 r. odbyły się kolonie letnie w Więcborku. Mieszkaliśmy w Ośrodku „ Na Wzgórzu ”, który znajduje się 200 m od plaży. Dzieci zamieszkały w 4 lub 6 osobowych domkach w pełni wyposażonych.
Ośrodek posiada swoją stołówkę, boisko do siatkówki, plac zabaw, salę do gry w tenisa stołowego oraz miejsce do organizowania ogniska oraz grillowania. Kierownikiem i organizatorem kolonii była p. dyr. Małgorzata Matczak. Dzieci miały zapewnioną opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, opiekę medyczną oraz ratownika. Wychowawcami były p. Anna Matczak i p. Paulina Sowińska.
W trakcie pobytu nie zabrakło atrakcji. Dzieci korzystały z kąpieli wodnych w jeziorze, podczas których brały udział w grach i zabawach plażowych. Były na wycieczce w Złotowie, gdzie przekroczyły przedwojenną granicę polsko – niemiecką. Zwiedziły także muzeum Ziemi Krajeńskiej i kąpały się w Aquaparku. Uczestnicy brali udział w wielu konkursach i turniejach sportowych, za które otrzymali dyplomy oraz nagrody. Podczas wycieczek pieszych zbierali wszelkie okazy przyrody, z których tworzyli totemy związane z nazwami domków, które sami wymyślili. Rysowali kredą, malowali farbkami na szkle, grali w kalambury oraz bawili się w podchody. Podczas zabaw w kręgu rozwijali umiejętności społeczne. Wieczorami piekli kiełbaski i wspólnie śpiewali przy ognisku wraz z naszymi gośćmi – nauczycielami naszej szkoły:       p. R. Wiśniewskim oraz p. A. Płaczkiem, którzy uatrakcyjnili nam nasz pobyt grając na gitarach. Tradycyjnie odbył się także chrzest kolonijny, podczas którego dzieci pokonywały tor przeszkód na plaży. Zostały zawarte także śluby kolonijne oraz dyskoteki.
Mimo, że tego lata pogoda nas nie rozpieszczała, to w trakcie pobytu w Więcborku było bardzo słonecznie! Kolonie dostarczyły nam wielu atrakcji oraz niesamowitych wrażeń, które pozostaną na zawsze w naszych sercach!

                                                                                                                                                                P. Sowińska

 

******************************************************************************************

ROK SZKOLNY 2010 / 11

26.06.2011r.

Pożegnanie klasy III

Klasa III w składzie :
Filip Brywczyński, Daniel Ciesielski, Natalia Jankowska, Mateusz Markuszewski, Hubert Pancerz, Szymon Rosiński, Zuzanna Szymczak, Oskar Zabłocki zakończyła swój pierwszy etap edukacyjny
Od pierwszego września prawie wszyscy rozpoczną naukę w klasie IV. W tym roku szkolnym trzecioklasiści pożegnali się z wychowawcą w nieco inny sposób niż w latach ubiegłych. Zamiast pożegnania w klasie odbyli wycieczkę do Bydgoszczy, która miała miejsce 14.06.2011 r. W czasie wycieczki najpierw dzieci wesoło bawiąc się spędziły aktywnie czas na Wyspie Młyńskiej. Następnie spacerując brzegami Brdy i ulicami miasta uczniowie udali się do Multkina na seans Kung Fu Panda II 3D. Na koniec odbyła się wspólna ''uczta'' w Mc'Donalds. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wszyscy wrócili do domu.
22.06.2011 r. uczniowie oficjalnie pożegnali się z salą numer 5 i wychowawczynią. Najpierw uczestniczyli w uroczystym apelu, na którym trzecioklasiści wyróżniający się w nauce : Zuzanna Szymczak, Natalia Jankowska, Oskar Zabłocki i Hubert Pancerz otrzymali nagrody książkowe. Po spotkaniu na forum szkoły, uczniowie w klasie otrzymali świadectwa, dyplomy ukończenia klasy III z pamiątkowymi zdjęciami oraz drobne upominki. Również rodzice w swoim imieniu i imieniu swoich pociech w przemiły sposób podziękowali wychowawczyni. Nie zabrakło wzruszeń i łez.

Trzecioklasiści z wychowawczynią życzą wszystkim nauczycielom i uczniom wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

                                                                                                                                                                     B. Młodziankiewicz

 

 

14.06.2011r

WYCIECZKA KULTUROZNAWCZA

Dnia 13 czerwca 2011 r. w ramach projektu „Przygoda z wiedzą” wybraliśmy się z uczniami klasy V i VI do Bydgoszczy, by zapoznać się z urokami Starego Miasta. Celem naszej podróży był bydgoski Stary Rynek i okoliczne uliczki. Wędrówkę naszą rozpoczęliśmy od ulicy mostowej, a z jej historią zapoznaliśmy się na podstawie przygotowanych wcześniej materiałów. Na Starym Rynku oglądaliśmy architekturę kamienic oraz zatrzymaliśmy się przy Pomniku Walki i Męczeństwa. Następnie odwiedziliśmy Ratusz Miejski, Pomnik Kazimierza Wielkiego, Kościół Farny oraz Wyspę Młyńską. W międzyczasie wstąpiliśmy do kawiarni na pyszne lody. Po dwugodzinnym spacerze wybraliśmy się w rejs tramwajem wodnym po Brdzie, który trwał ok. 80 min. Ciekawostką tego rejsu jest fakt, że stateczek napędzany jest energią słoneczną, co nie wymaga żadnych innych źródeł energii i jest w pełni ekologiczny. O godz. 12 udaliśmy się na obiad do McDonald’s, a następnie autokarem pojechaliśmy do ZOO w Myślęcinku „pogadać ze zwierzakami” Szczególnie długo przebiegała wizyta u kóz, które z przyjemnością „rozmawiały z nami” o jedzeniu :). O godzinie 14 wyruszyliśmy w podróż powrotną do domu.
                                                                                                                                                 
  AP i RW

 

11.06.2011r.

GMINNY FESTIWAL PIOSENKI LUDOWEJ I BIESIADNEJ  - STRZELEWO 2011        ZDJĘCIA

 11 czerwca 2011 r. zespół muzyczny nauczycieli z naszej szkoły miał zaszczyt wziąć udział w Gminnym Festiwalu Piosenki Ludowej i Biesiadnej. Impreza odbyła się w Wiejskim Domu Kultury w Strzelewie. Łącznie wystąpiło sześć zespołów: Kruszynianki, Wrzos, Blask, Frechowne sznupki, Parafialny zespół z Samsieczna oraz nasz zespół – Rajd.
Zarówno repertuar jak i sposób przekazania tradycji ludowej w każdym z zespołów był wyjątkowy, gdyż „ wniósł” coś innego – radość, entuzjazm, kult tradycji, a przede wszystkim niesamowitą pasję do muzyki oraz chęć bycia w zespole.
Po występie zostaliśmy zaproszeni na kawę oraz słodki poczęstunek. Następnie jurry ogłosiło wyniki. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy oraz nagrody. Po czym wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę Czarne oczy.
Serdecznie dziękujemy organizatorom Festiwalu – Gminnej Radzie Kobiet w Sicienku, dzięki której mogliśmy uczestniczyć w tej niezwykłej imprezie.
                                                                                                                                                         
P. Sowińska

 

29.05.2011r.

              Dzień Dziecka w Myślęcinku                          
              28 maja uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Jolantą Rerek, p. Danutą Sudak, p. Bernadetą Nikodem i p. Pauliną Sowińską pojechali do Myślęcinka. Zabawa z okazji Dnia Dziecka obchodzona pod patronatem Księdza Biskupa Jana Tyrawy i Prezydenta Miasta Bydgoszczy  Rafała Bruskiego rozpoczęła się o godz. 13.00 na Polanie Różopole.
Organizatorzy m. in. Caritas Diecezji Bydgoskiej, Urząd Miasta Bydgoszczy, Pałac Młodzieży i inni przygotowali moc atrakcji. Dzieci otrzymały prezenty – paczki ufundowane przez sieć sklepów Biedronka oraz poczęstunek.
Uczniowie mięli okazję zobaczyć pokazy sprzętu specjalistycznego tj. radiowozy, motocykle oraz stoisko kryminalistyczne, które zaprezentowała Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.
Na scenie wystąpił m. in. chór dziecięcy Biedronki, zespoły z Pałacu Młodzieży, Cygańskie dzieci. Poza tym uczniowie korzystali ze stylizacji fryzur i malowania twarzy, trampoliny, różnych zjeżdżalni, suchego basenu z kulkami, ścianki wspinaczkowej i wielu innych atrakcji.
Zabawa zakończyła się o godz. 17.00. W dobrych nastrojach wróciliśmy do domu, gdyż był to bardzo udany dzień.
                                                                                            ALBUM ZDJĘĆ
                                                                                                                               
  P. Sowińska

 

16.05.2011r.

HARCERZE                                  FOTO

 13 maja zuchy i harcerze wzięli udział w IX Hufcowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej, który w tym roku odbywał się w Samsiecznie. W zespole zuchowym, który zajął II miejsce wystąpili:
Wiktoria Wytrwał, Gabrysia Gabrychowicz, Przemek Mazurek, Weronika Gregorczyk, Agnieszka Szala i Dawid Kaczyński.
Harcerzy reprezentowali natomiast: Dominik Tkaczyk, Hubert Nowak, Miłosz Stefański, Julia Tomaszewska, Aleksandra Bryś, Weronika Stężewska, Dominik Wytrwał, Oskar Erdman, Paula Gacka, Agnieszka Szala i Dawid Wożniak, którzy przy akompaniamencie granym na gitarze przez p. A. Płaczka wykonali dwie piosenki: harcerską – Zielony mundur i turystyczną – Jutro popłyniemy daleko.
Wszystkich bardzo ucieszyło to, że po udanym występie wokalnym zdobyliśmy III miejsce i puchar starosty nakielskiego. Ponadto był to mile spędzony czas w harcerskiej atmosferze.
Harcerze z Samsieczna ugościli nas drożdżówkami i napojami. Mieliśmy również możliwość nawiązania nowych znajomości.
Kolejną harcerską przygodę zaliczamy do bardzo udanych!

                                                                                                                                                    
BN
 

 

12.05.2011r.

Wycieczka rowerowa kl V    ALBUM  

         W dniu 12 maja uczniowie klasy V z wychowawcą udali się na wycieczkę rowerową do Sicienka i Wojnowa. Celem wycieczki było poznanie ważnych miejsc związanych z działalnością Gminy Sicienko. Odwiedziliśmy Zakład Komunalny i ośrodek zdrowia, zwiedziliśmy Urząd Gminy i  Gminną Bibliotekę Publiczną oraz zatrzymaliśmy się na stadionie w Sicienku. Nową ścieżką rowerową dojechaliśmy do Wojnowa, gdzie byliśmy umówieni na spotkanie z pedagogiem szkolnym, który oprowadził nas po szkole, do której trafi część naszych absolwentów. Podczas podróży wstąpiliśmy oczywiście na lody i zimne napoje, które ukoiły nasze pragnienie. W czasie wycieczki przestrzegaliśmy oczywiście przepisów ruchu drogowego, by bezpiecznie wrócić do domu.

 

09.05.2011r.  

Z życia drużyny harcerskiej
W ostatnim czasie wiele się działo na zbiórkach harcerskich. Przede wszystkim odbyło się Przyrzeczenie Harcerskie i Obietnica Zuchowa, poprzedzona biegiem sprawdzającym wiedzę i umiejętności harcerzy i zuchów. Trzeba było wykazać się odwagą, sprawnością i wiadomościami. Wszyscy praktyczny sprawdzian przeszli pomyślnie i złożyli przyrzeczenie. Od 7maja pełnoprawnymi członkami ZHP stali się: Oskar Erdman, Dominik Wytrwał, Dominik Tkaczyk, Miłosz Stefański, Hubert Nowak, Dawid Woźniak, Weronika Stężewska, Aleksandra Bryś, Julia Tomaszewska, Paula Gacka, Agnieszka Szala.
Dzielnymi zuchami okazali się i złożyli Obietnicę Zuchową: Hubert Pancerz, Oskar Zabłocki, Przemysław Mazurek, Dawid Kaczyński, Wiktoria Wytrwał, Weronika Gregorczyk, Gabrysia Gabrychowicz, Renata Stężewska.

Ważnym zadaniem harcerzy jest zdobywanie sprawności. W związku z tym odbyliśmy wyprawę do rezerwatu przyrody "Kruszyn" i tu miłe zaskoczenie, mimo że zabraliśmy worki na śmieci, w samym rezerwacie nie znaleźliśmy śladów wandali, czy śmieciarzy. Cieszy to serce każdego harcerza. Pozostało nam podziwianie przyrody, która właśnie teraz budzi się do życia. Stwierdziliśmy, że nasza okolica jest naprawdę piękna. Błogi nastrój nieco popsuł nam widok koło krzyża. Ale i na to każdy harcerz ma radę. Pozbieraliśmy stare, wypalone znicze, powrzucane w krzaki. Tym sposobem zdobyliśmy sprawność "Przyjaciela lasu".
Ponadto zdobywaliśmy sprawność Kuchcika i Higienisty: Nasze zmagania najlepiej odzwierciedlają zdjęcia.
                                                                                                   
Z harcerskim pozdrowieniem:  Czuwaj!
    BN                        
 

04.05.2011r.

OBCHODY ŚWIĘTA 3  MAJA W NASZEJ SZKOLE  I NA MAJÓWCE W SICIENKU

ZOBACZ ZDJĘCIA - fot. M. Stężewska

                  "Dobra się nie rozważa, dobro się czyni" C. K. Norwid Pod tym hasłem 29 kwietnia w naszej szkole
rozpoczęliśmy gminne uroczystości 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po krótkim przywitaniu gości i słowach wstępu pani dyrektor Małgorzaty Matczak na scenie pojawił się zespół nauczycieli, który wyśpiewał piosenki patriotyczne związane z uroczystością. Całości dopełnili uczniowie, przedstawiając krótką inscenizację pokazującą obrady Sejmu Czteroletniego i uchwalenie Konstytucji 3 Maja.
Po akademii usłyszeliśmy wspaniałe piosenki w wykonaniu zespołu "Blask" ze Strzelewa. Na koniec wszyscy goście mogli skosztować wypieków przygotowanych przez mamy naszych uczniów, a także zakupić na kiermaszu własnoręczne prace wykonane przez uczniów i członków Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych ze Strzelewa. Cały dochód ze sprzedaży ciast i prac przekazany został na przedszkole w naszej szkole.
Obchody święta Konstytucji zakończyliśmy 3 maja w Sicienku przedstawiając uroczystą akademię zebranym tam mieszkańcom gminy Sicienko. Mimo chłodnej pogody uczniowie i nauczyciele spisali się na medal. Zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowani byli w przygotowanie i uświetnienie uroczystości."...Wiwat maj trzeci maj..."
                                                                                                                                               
  M. Knioła

28.04.2011r.

     WYCIECZKA DO KINOTEATRU

       28 kwietnia uczniowie klas V i VI naszej szkoły wybrali się do teatru na spektakl pt. „ Lwie serce”. O godzinie 10.30 odjechali autokarem, po drodze pojechali po uczniów klasy V SP nr 64, która znajduje się na Osowej Górze w Bydgoszczy.
Spektakl rozpoczął się o godz. 11.50 w kinoteatrze „Adria ” przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy. Przedstawienie teatralne było inscenizacją książki Astrid Lindgren, szwedzkiej autorki literatury dziecięcej, pt. „ Bracia Lwie Serce ”. Opowiada ona nie tylko o przygodach dwóch chłopców w baśniowej krainie, ale przede wszystkim o braterskiej miłości, poświęceniu i rycerskiej odwadze. Dowiadujemy się o dwóch wspaniałych krainach, do których trafiamy w chwili śmierci. Nangijala to piękna kraina, w której wszyscy są zdrowi i sprawni. Mieszkańcy jednak żyją w ciągłym strachu przed straszliwym tyranem – Tengilem. Terroryzuje on poddanych. Tylko prawdziwa miłość może zakończyć tę walkę. Występuje ona między braćmi – Jonatanem i Karolem, którzy podejmują walkę ze Złem i przezwyciężając własne słabości, dają dowody męstwa i prawdziwego poświęcenia. Swoją miłością i odwagą przyczyniają się do tego, że Dobro wygrywa ze Złem.
Dzień był bardzo udany. Uczniowie nie tylko miło spędzili czas w gronie rówieśników, ale przede wszystkim mieli okazję „spotkać się ” ze sztuką oraz dokonać refleksji nad istotą życia. Uświadomili sobie jak wiele można osiągnąć poprzez miłość, odwagę i poświęcenie oraz jak ważny jest drugi człowiek.                                           ..Mamy nadzieję, że takich wyjazdów będzie więcej!

                                                                                                                                                   P.Sowińska

 

20.04.2011r.

 DZIEŃ ZIEMI 2011

Dnia 19 kwietnia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Ziemi. Obchody tego święta to wieloletnia tradycja naszej szkoły. Tegoroczna uroczystość przebiegała w dwóch etapach. Impreza rozpoczęła się inscenizacją o tematyce ekologicznej pt. ,, Bohaterowie bajek w trosce o przyrodę ‘’. Przedstawienie przygotowane przez najmłodsze dzieci z kółka teatralnego oraz uczniów klas IV-VI okazało się swoistą lekcją przyrody i przybliżyło zgromadzonej publiczności problemy związane z ekologią. W dalszej części spotkania głos zabrał pan leśniczy Zbigniew Sikora, który uwrażliwił wszystkich na konieczność ochrony roślin i zwierząt w każdym środowisku przyrodniczym.
Kolejnym punktem ekologicznego święta był VI Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo-Ekologicznej dla uczniów klas III.W rywalizacji wzięły udział trzyosobowe drużyny ze szkół gminy Sicienko. Wśród uczestników byli przedstawiciele: SP w Kruszynie, ZS w Sicienku, SP w Trzemiętowie oraz SP w Strzelewie. Uczniowie pracowali w grupach, rozwiązywali zadania indywidualnie oraz rywalizowali w konkurencji ruchowej ,,Sprzątamy las i segregujemy śmieci ‘’.Uczestnicy konkursu wykazali się bogatą wiedzą przyrodniczą i właściwymi postawami ekologicznymi. Rywalizacja była bardzo wyrównana i emocjonująca. Ostatecznie I miejsce ( exeqo) zajęły drużyny z Zespołu Szkół w Sicienku i Szkoły Podstawowej w Strzelewie ( w składzie: Natalia Jankowska, Zuzanna Szymczak, Oskar Zabłocki ).Natomiast II miejsce również ( exeqo) zdobyli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Kruszynie i Szkoły Podstawowej w Trzemiętowie.
Na zakończenie dzieci złożyły przyrzeczenie, w którym obiecywały troszczyć się o środowisko i żyć w zgodzie z przyrodą. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, Ordery Młodego Ekologa oraz nagrody rzeczowe. Organizatorkami Dnia Ziemi były p. Joanna Maławy, p. Bogna Młodziankiewicz oraz p. Danuta Sudak.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim darczyńcom za przekazane nagrody oraz słodką niespodziankę dla dzieci.
Dziękujemy również rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów dla naszych młodych aktorów , biorących udział w przedstawieniu.

                                                                                       ALBUM                                                        
  organizatorki

 

 19.04.2011r.

                 Piłka nożna 

 Dnia 19 kwietnia odbyły się na stadionie "Orlik" w Zielonczynie Mistrzostwa Gminne w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców, w których wzięły udział zespoły ze szkół w Wojnowie, Sicienku, Samsiecznie, Trzemiętowie, Kruszynie i Strzelewie. Drużyny nasze pod opieką p. Andrzeja Płaczka wykazały ogromną wolę walki pomimo faktu, iż w ich skład weszli głównie uczniowie klas IV i V. Dzisiejsze mecze były dobrym sprawdzianem umiejętności i sprawności zawodników przed rozpoczynającym się sezonem piłkarskim. Zespół dziewcząt wywalczył III miejsce, remisując z drużyną z Samsieczna i przegrywając mecze z Sicienkiem i Trzemiętowem. Drużyna chłopców zajęła III miejsce w grupie po przegranych meczach z zawodnikami z Sicienka i Samsieczna.

składy drużyn:     dziewczęta: Katarzyna Zawadzka, Aleksandra Bryś, Agnieszka Szala, Anna Wanecka, Paula Gacka, Paulina Sitarska, Sandra Wanecka,   Agnieszka Kamińska i Gabriela Gabrychowicz.

                            chłopcy:   Krzysztof Świderek, Paweł Kamiński, Dawid Woźniak, Hubert Nowak, Mateusz Kaduczka, Filip Jendrzejewski, Kacper Magrowski, Łukasz Stasiński i Dominik Tkaczyk

                                                                                                                                                                    AP

23.03.2011r.

POWITALIŚMY WIOSNĘ WIERSZEM I PIOSENKĄ

21 marca - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY  powitaliśmy przygotowanym przez dzieci przedstawieniem pt. " W krainie ortografii" oraz konkursem recytatorskim o tematyce wiosennej zakończonym wspólnym śpiewaniem piosenek turystycznych przy akompaniamencie gitar. W konkursie recytatorskim uczestniczyli uczniowie klas 0 - V, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali i zaprezentowali "poezję wiosenną". Wiosenne powitanie zorganizował samorząd uczniowski i uczniowie klasy II z wychowawcą.

Laureaci konkursu:
I miejsce - Renata Stężewska
II – Dawid Kaczyński, Natalia Jankowska, Hubert Pancerz, Oskar Zabłocki
III – Wiktoria Drzażdżyńska, Roksana Kujawka, Gabriela Gabrychowicz
wyróżnienia: Julia Tomaszewska, Paula Gacka, Wiktoria Filipczuk, Filip Brywczyński
                     Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.                                                                                    
                                                                                                                                                                                             
 organizatorzy
                                                                                     
foto

 

26.02.2010r.

Wycieczka harcerska do Centrum Militarnego w Krąpiewie.

26 lutego harcerze skorzystali z zaproszenia do udziału w Zimowym Zlocie Militarnym, który odbył się w Krąpiewie. Szczególną atrakcją było zwiedzanie schronu przeciwatomowego, znajdującego się 8 metrów pod ziemią, którego  powierzchnia wynosi  1100m2 , a w nim wyposażenia wojskowego. Ponadto na terenie Centrum uczniowie oglądali pojazdy militarne, mieli możliwość na nie wejść i pobawić się. Podsumowaniem imprezy było ognisko z kiełbaskami . Dzięki temu nikt nie odczuwał zimowej pogody, ani kilkustopniowego mrozu.

                  B. Nikode

Zajęcia podczas ferii zimowych - luty 2011

Tegoroczne zajęcia w naszej szkole obfitowały w moc atrakcji. W pierwszym tygodniu uczniowie mogli w różnej formie spędzić wolny czas. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach plastycznych zorganizowanych przez Panią Joannę Maławy, mogły rozwijać swą sprawność fizyczną na zajęciach sportowych z Panem Andrzejem Płaczkiem oraz uczestniczyć w zabawach rytmiczno – ruchowych przy muzyce prowadzonych przez Panie: Wacławę Kocembę, Danutę Sudak, Bognę Młodziankiewicz i Joannę Maławy. Miały również okazję sprawdzić swoje umiejętności i możliwości wokalne i improwizację ruchową utworów muzycznych.
Odbyły się również dwa wyjazdy poza teren szkoły:
- na basen kąpielowy :Perła” w Bydgoszczy
- na lodowisko w Fordonie
Zajęcia te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń oraz były okazją do spędzenia miłych chwil w gronie rówieśników.
                                                                                                                                       
       D. Sudak

"Góra Grosza" 2010

Jak co roku braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki pieniędzy dla Towarzystwa "Nasz Dom". Zorganizowaniem akcji na terenie naszej szkoły byli przedstawiciele samorządu uczniowskiego: Kacper Magrowski, Paula Gacka i Oskar Zabłocki, a opiekunem akcji były p. Bogna Młodziankiewicz I p. Joanna Maławy. Jak zwykle cała społeczność szkolna włączyła się do akcji, by zebrać jak najwięcej groszy dla dzieci z domów dziecka. Na tak szczytny cel nikt nie żałował swoich kieszonkowych i dlatego w bieżącym roku zebraliśmy kwotę 482 zł 39 gr, co w przeliczeniu na jednego ucznia wynosi  7 zł 54 gr. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!

                                                                                                                                                           organizatorzy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Jak co roku już od 9 lat w naszej szkole zagrała orkiestra, by włączyć się w realizację jakże ważnego zadania. Tradycyjnie zorganizowaniem akcji zajęła się nasza drużyna harcerska pod opieką p. B. Nikodem. Główną atrakcją  była licytacja rozmaitych przedmiotów podarowanych na ten cel przez uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Również pracownicy obsługi włączyli się do akcji przygotowując wyśmienite chruściki sprzedawane za symboliczną złotówkę. Stroną muzyczną imprezy zajął się szkolny zespół nauczycieli, który w przerwach licytacji prezentował przygotowane utwory śpiewane również przez pozostałych uczestników. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.                                                                                                                                        

                                                                                                                                                                                                       organizatorzy