24. 06. 201

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

 

23. 06. 2016

ostatnie wspólne chwile ....... :(

 

23. 06. 2016

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IV zdawali egzamin praktyczny na kartę rowerową. Ich zadaniem było prawidłowo wykonać kilka manewrów drogowych, między innymi: zawracanie, skręt w prawo i w lewo, jazda slalomem, zatrzymywanie w określonym miejscu, i inne. Wszyscy w stopniu zadawalającym uporali się z wykonaniem zadań. RW

 

18. 06. 2016

FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ "ŚPIEWAJ PANU"

W dniu 18 czerwca przedstawiciel naszej szkoły Dawid Kaczyński uczestniczył w VIII Festiwalu Piosenki Religijnej w Olszewce, na którym za wykonanie piosenki "Znak pokoju" otrzymał wyróżnienie. RW

 

12. 06. 2016

WYCIECZKA DO WIĘCBORKA

W dniach 12 - 14 czerwca uczniowie klasy szóstej pod opieką wychowawczyni, p. M. Mazur i p. D. Tamasa uczestniczyli w wycieczce z zakwaterowaniem w ośrodku wypoczynkowym "Na wzgórzu" w Więcborku. RW

 

10. 06. 2016

DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

 

08. 06. 2016

FESTIWAL PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

W dniu 8 czerwca odbył się w Olszewce koło Nakła Festiwal Piosenki Anglojęzycznej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Naszą szkołę reprezentował Dawid Kaczyński i za wykonanie z własnym akompaniamentem piosenki p.t. "Knockin' on Heaven's Door" otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę dodatkową w postaci nagrania płyty w studiu nagrań. GRATULUJEMY! R. Wiśniewski

 

07. 06. 2016

Audycja muzyczna Filharmonii Pomorskiej -   ,,DA CAPO AL FINE, czyli muzyczny finał''

 

POWIATOWY KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ

20 maja 2016r. uczniowie klasy VI w składzie: Wiktoria Drzażdżyńska, Emilia Kops, Alicja Młynarczyk i Filip Krzemkowski reprezentowali naszą szkołę w III Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej "Żyjmy w zgodzie z przyrodą", który odbywał się w Zespole Szkół w Sicienku. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na niezwykle ważną rolę ochrony przyrody. Uczniowie rozwiązywali zadania związane z ochroną środowiska, ekologią, gospodarką odpadami, z dużą dokładnością rozpoznawali gatunki wybranych drzew iglastych oraz liściastych. Zadania konkursowe obejmowały także zagadnienia łowieckie - takie jak: rozpoznawanie sygnałów łowieckich, tropów zwierząt oraz nazywanie wybranych części ciała zwierząt w gwarze łowieckiej. Po niezwykle zaciętej walce uczniowie naszej szkoły wywalczyli IV miejsce wśród drużyn z różnych części powiatu bydgoskiego. Po zakończonym konkursie wszyscy w dobrych humorach udali się wspólne biesiadowanie przy ognisku.     Damian Tamas

 

 

04. 06. 2016

 FESTYN RODZINNY W MYŚLĘCINKU NA DZIEŃ DZIECKA     

                       4 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami: kierownikiem wycieczki: p. Jolantą Rerek, oraz opiekunami: p. B. Młodziankiewicz, p. P. Jankowską i p. D. Tamasem pojechali do Myślęcinka. Odbył się tam Festyn rodzinny „ Bądźmy razem ” z okazji Dnia Dziecka. Zabawa rozpoczęła się o godz. 13.00 na Polanie Różopole.
Organizatorzy m. in. Caritas Diecezji Bydgoskiej, Urząd Miasta Bydgoszczy, Pałac Młodzieży i inni przygotowali moc atrakcji. Na scenie wystąpił m. in. Jurek Paterski, utalentowani, młodzi muzycy z Pałacu Młodzieży: Studio Piosenki „ Voice” oraz Cameratki – dziecięcy zespół wokalny. Występ Elsy i Anny z Krainy Lodu zapewnił Kids Play, wystąpił także zespół Dębno. Marta Ciesielska rozruszała nas zumbą. Punktem kulminacyjnym festynu był koncert zespołu SENS Piotra Kowalczyka – uczestnika The Voice of Poland. Poza sceną było wiele innych atrakcji. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizowało akcję poboru krwi „ Podaruj kroplę miłości ”. Uczniowie zobaczyli pokazy ratownictwa oraz samochodu strażackiego, a także prezentację różnych wydziałów policji: ruchu drogowego, oddziału prewencji. Uczyli się udzielania pierwszej pomocy. Brali udział w zabawach i konkursach z nagrodami. Dzieci oglądały pokaz deskorolek i rowerów.  Był też minilunapark oraz puszczanie gigantycznych baniek mydlanych! Poza tym uczniowie korzystali ze stylizacji fryzur i malowania twarzy, trampoliny, różnych zjeżdżalni, suchego basenu z kulkami, ścianki wspinaczkowej.Dzieci otrzymały prezenty – paczki ufundowane przez sieć sklepów Biedronka oraz poczęstunek. Zabawa zakończyła się o godz. 17.00. Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń  wróciliśmy do domu. To był bardzo udany dzień!
                                                                                                        
   Paulina Jankowska

 

 

 

30. 05. 2016

DZIEŃ MAMY W KLASIE IV

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IV zorganizowali  dla  swoich  rodziców wieczorek z poczęstunkiem z okazji Dnia Mamy. Główną niespodzianką był koncert wokalno - instrumentalny w wykonaniu uczniów uczestniczących w czwartkowych zajęciach muzycznych prowadzonych przez wychowawcę. Rodzice otrzymali życzenia w formie muzycznej. RW

 

 26 maja - ŚWIĘTO  NASZYCH MAM
Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,
Za to, że wskazujesz drogę mi w mroku,
Za to, że dni moje tęczą malujesz,
dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję.

 

20.05.2016 

WYCIECZKA ROWEROWA

W dniu 20 maja uczniowie klasy V z opiekunem R. Wiśniewskim wybrali się na wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy. Trasa wycieczki prowadziła ze Strzelewa przez Zielonczyn do Kruszyna, a po drodze wstąpiliśmy na stadion Orlik w Zielonczynie, obejrzeliśmy  bunkry z czasów wojny  w kruszyńskim lesie, a przede wszystkim sprawdzaliśmy umiejętności uczniów jadących w zorganizowanej grupie związane z ruchem drogowym.. Natomiast uczniowie klasy IV wyjechali z wychowawcą na basen do Nakła RW

16.05.2016 

KLASA IV NA BASENIE W NAKLE

 

10.05.2016 

AUDYCJA MUZYCZNA FILHARMONII POMORSKIEJ  ,, Wiedeńska bombonierka''

 

10.05.2016 

WIOSENNY KONKURS RECYTATORSKI O PIÓRO WÓJTA

      Dnia 10 maja uczennice naszej szkoły wzięły udział w „ Wiosennym Konkursie Recytatorskim o Pióro Wójta”. Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Sicienku.  Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z tejże gminy.  Wykonawcy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe, każda ze szkół mogła wytypować po jednym wykonawcy z każdej grupy.

Grupa I - uczniowie klas I – III, którą reprezentowała Lena Kujawka, uczennica klasy II, recytowała ona wiersz pt.    ” Kwoka” J. Brzechwy i zajęła II miejsce w kategorii klasy I - III! Do konkursu przygotowała ją wychowawczyni, p. Bogna Młodziankiewicz.

Grupa II – uczniowie klas IV – VI, którą reprezentowała Julia Bochat, uczennica klasy IV recytowała wiersz pt. „ Ranek w lesie” Cz. Janczarskiego i zajęła I miejsce w kategorii klas  IV – VI. Do  konkursu przygotowała ją nauczycielka j. polskiego p. Paulina Jankowska.  W tej kategorii wystąpiła również Renata Stężewska, uczennica klasy VI, która przygotowała się indywidualnie.

Grupa III – młodzież gimnazjalna, która prezentowała fragment poematu Williama Szekspira z okazji 400 – lecia śmierci poety.

      Celem konkursu było zainteresowanie młodych mieszkańców naszej gminy sztuką recytacji, a tym samym pielęgnowanie ojczystego języka. Ponadto popularyzacja literatury, inspirowanie do twórczych poszukiwań indywidualnych  sposobów artystycznej wypowiedzi, uaktywnienie twórczych postaw oraz zachęcenie do wspólnej zabawy, której tworzywem jest słowo.

Serdecznie gratulujemy uczennicom naszej szkoły wygranej i życzymy dalszych sukcesów!    Paulina Jankowska

 

 

 

06.05.2016 

W dniu 6 maja odbył się apel, na którym uczennice kl VI pod kierunkiem p. Anny Matczak przedstawiły prezentację promującą zdrowe odżywianie się.

 

Na zajęciach technicznych klasa VI wykonała smakowite desery owocowe zawierające niezbędne dla naszego organizmu  witaminy.

 

04.05.2016 

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w szkolnych obchodach Święta 3 Maja zorganizowanych przez uczniów kl V i VI pod opieką nauczyciela historii p. M. Mazur.

 

 

 

29.04.2016 

DZIEŃ ZIEMI

      29 kwietnia, jak co roku, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Ziemi. Przebiegała ona w dwóch etapach. Pierwszym było przedstawienie o tematyce przyrodniczo – ekologicznej. Program artystyczny, przygotowany przez uczniów naszej szkoły, przybliżył problemy związane z ekologią. Na uroczystość przybyli zaproszeni  goście, rodzice oraz drużyny z innych szkół z opiekunami.  Kolejnym punktem ekologicznego święta był XI Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej „ EKOLUDEK ” . W konkursie udział wzięły cztery drużyny klas trzecich. Wyniki konkursu były następujące:

I miejsce: „ Kukułki ” z  Zespołu Szkół w Wojnowie,

II miejsce: „ Skowronki ” ze Szkoły Podstawowej w Trzemiętowie,

III miejsce: „ Jaskółki ” ze Szkoły Podstawowej w Samsiecznie,

IV miejsce: „ Bociany ” ze Szkoły Podstawowej w Strzelewie.

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału za rok!

Organizatorami programu artystycznego oraz konkursu „ EKOLUDEK ” byli: p. J. Maławy, B. Młodziankiewicz, D. Sudak oraz D. Tamas.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za pomoc w zorganizowaniu „ ekologicznego święta ” oraz Rodzicom za przygotowanie wspaniałych strojów.

                                                                                                                                                                                                                                          P. Jankowska

 

 

25.04.2016 

"Tropem przylaszczki i zawilca"

 
22 i 23 kwietnia drużyna harcerska była organizatorem biwaku przyrodniczo - ekologicznego dla harcerzy naszej gminy. Na nasze zaproszenie odpowiedziały drużyny z Samsieczna, Trzemiętowa i Kruszyna. 80 -cio osobowa grupa dzieci brała udział w biegu patrolowym, który przebiegał na terenie Strzelewa, Rezerwatu Kruszyn i kończył się w leśniczówce w Zielonczynie. Wykonując po drodze różnorodne zadania harcerze obserwowali pomniki przyrody oraz kwitnące rośliny chronione. Poznali charakterystyczne cechy lasu grądowego oraz podziwiali przepięknie ukształtowany przez lodowiec teren doliny Noteci. Ciekawym momentem było spotkanie przy ognisku z leśniczym: p. Zbigniewem Sikorą, który uzupełnił naszą wiedzę i odpowiadał na szereg pytań. Szczególną atrakcją było obserwowanie dzika - Leny, która zamieszkuje leśniczówkę. 
Po powrocie do szkoły odbyły się zawody sportowe między drużynami, a późnym wieczorem uroczyste Przyrzeczenie Harcerskie.
Następnego dnia dalej czekały na dzieci harcerskie zabawy, gra terenowa i śpiewy przy akompaniamencie gitary.
Około południa zmęczeni , ale szczęśliwi wróciliśmy do domu. Już czekamy z utęsknieniem na następną harcerską imprezę.
 
Organizatorzy składają szczególne podziękowania rodzicom, którzy służyli swoją pomocą w trakcie biwaku:
P. Kwasigroch, P. Bochat, P. Lisieckiej, P. Krzemkowskiej, Państwu Mrówczyńskim.

                                                                                                                                       B. Nikodem

 

20.04.2016 

Wycieczka kl III do Bydgoszczy

20 kwietnia klasa trzecia brała udział w wycieczce do Bydgoszczy. Celem wyprawy było poznanie cech aglomeracji miejskiej i jej niektórych charakterystycznych elementów. Dzieci korzystały z komunikacji miejskiej, poznawały elementy zabudowy starego miasta jak i nowoczesnych dzielnic. Dodatkową atrakcją był udział w seansie filmowym i odwiedziny w centrum handlowym.

                                                                                                                                B. Nikodem

 

14.04.2016                            

GMINNY KONKURS MITOLOGICZNY

14 kwietnia odbył się II Gminny Konkurs mitologiczny, „Gdzie dziś spotkasz konia trojańskiego? W imprezie wzięło udział pięć drużyn. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V: Roksana Kujawka, Roksana Pancerz i Julia Polok. Uczestnicy zmagali się ze różnicowanymi pytaniami i zadaniami. Rywalizacja była wyrównana i wszystkie drużyny wykazały się ogromną wiedzę na temat mitologii. Mimo, że naszej drużynie nie udało się zająć miejsca na podium, to i tak dziewczyny mogą czuć się zwyciężczyniami, bo najważniejsza jest zabawa i integracja międzyszkolna. M. Mazur

 

13.04.2016                            

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

                W dniu 13 kwietnia uczniowie klasy V przystąpili do egzaminu praktycznego z umiejętności poruszania się rowerem po torze przeszkód. Wszyscy obecni uczniowie wykazali się wystarczającymi umiejętnościami. RW

 

05.04.2016                                                

5 kwietnia 2016

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

 

01.04.2016 

"WIERSZOTEKA  BIBLIOTEKI"

WIERSZ

            1 kwietnia odbyły się obchody 65-lecia powstania Gminnej Biblioteki Publicznej w Sicienku. Uroczystości poprzedzone były konkursem literackim „Wierszoteka Biblioteki”. Zadaniem uczestników było napisanie wierszy tematycznie związanych z biblioteką, czytelnictwem, książką. Z naszej szkoły aż siedem uczennic wzięło udział w konkursie: z klasy IV: Julia Bochat, Weronika Lisiecka, Wiktoria Filipczuk, z klasy V: Roksana Kujawka, Julia Polok i Zuzia Szczepaniak, z klasy VI: Alicja Młynarczyk, która wierszem „Definicja książki” zdobyła pierwsze miejsce wśród uczniów klas IV-VI. Utwory wszystkich uczestników konkursu opublikowane zostały w okolicznościowym tomiku.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i czekamy na więcej... !! M., Mazur

 

 

31.03.2016 

WYCIECZKA SZKOLNA DO TORUNIA

31 marca wyjechaliśmy na  wycieczkę do Torunia. Pierwszym jej punktem był udział w przedstawieniu MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE, która zaprezentowała baśniowe przedstawienie oparte na baśni H. Ch. Andersena, „Królowa Śniegu”. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie STAREGO MIASTA, a pod pomnikiem największego polskiego astronoma wysłuchaliśmy legend związanych z tym miastem. Ostatnim punktem docelowym było zwiedzanie „Młyna Wiedzy”. Centrum Nowoczesności, w którym zwiedzając wystawy tematyczne uczniowie między innymi mogli: sprawdzić siłę swojego głosu, nadać wiadomość za pomocą alfabetu Morsa, poznać tajniki ludzkiego ciała, zbudować tamę na rzece czy wystartować promem kosmicznym w nieznane...Trzy godziny zwiedzania upłynęły bardzo szybko. Z poczuciem pewnego niedosytu udaliśmy się na obiad do najchętniej odwiedzanej przez dzieci restauracji McDonald's.

            Zmęczeni, ale zadowoleni z bagażem nowych doświadczeń wróciliśmy do Strzelewa.  M. Mazur

 

 

OWOCE KAŻDEGO DNIA DLA KAŻDEGO DZIECKA

Od pewnego czasu nasza szkoła otrzymuje jabłka z Agencji Rozwoju Rolnictwa w ramach bezpłatnej dystrybucji owoców i warzyw.

21.03.2016 

UROCZYSTE POWITANIE WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

 

21 marca Samorząd Uczniowski tradycyjnie, jak co roku  przygotował w naszej szkole uroczystość powitania wiosny, która w tym roku przebiegała pod hasłem "Nasze talenty". Na wstępie uczennice z sekcji Kultury i Imprez przekazały informację na temat tradycji i zwyczajów związanych z powitaniem wiosny na terenie naszego kraju, w dawnych czasach aż do dnia dzisiejszego.

Następnie  odbył się WIOSENNY KONKURS RECYTATORSKI. Uczniowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe recytowali przygotowane wcześniej wiersze. Reprezentancie klas I-III zaprezentowali utwory dotyczące wiosny i budzącej się do życia przyrody, natomiast uczniowie klas IV-VI recytowali utwory z kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej, ponieważ oni wzięli jednocześnie udział w eliminacjach do powiatowego etapu konkursu recytatorskiego „Festiwal Słowa”. W pierwszej grupie wiekowej laureatami zostali: miejsce III: Kacper Kubiński, miejsce II: Blanka Rucińska, miejsce I: Lena Kujawka. W drugiej grupie wiekowej laureatami zostali: miejsce III: Wiktoria Drzażdżyńska, miejsce II: Roksana Kujawka, miejsce I Emilia Kops i Wiktoria Jasińska.

Rozstrzygnięte zostały również dwa konkursy: czytelniczy „Czytam... więc jestem”: miejsce III: Roksana Kujawka (przeczytanych 12 książek), miejsce II: Alicja Młynarczyk (przeczytanych 13 książek), I miejsce: Renata Stężewska (przeczytanych 20 książek) oraz konkurs na najładniejszą zakładkę do książki: miejsce III: Wiktoria Krzemkowska, Łukasz Brochocki, miejsce II: Wiktoria Filipczuk, miejsce I: Julia Bochat.

Niezmierną atrakcją były popisy recytatorskie przedszkolaków, które zaprezentowały swoje talenty poza konkursem.
Kolejnym punktem uroczystości był wiosenny pokaz mody przygotowany przez przedstawicieli poszczególnych klas. 
Następnie swoimi  umiejętnościami  gry na gitarze pochwalili się uczniowie należący do kółka instrumentalno- wokalnego.
Nasze święto zakończyło się ogłoszeniem wyników konkursów i wręczeniem nagród.

M. Mazur, B. Nikodem

 

20.03.2016 

Jak co roku przed Świętami Wielkiej Nocy Szkolne Koło Caritas pod opieką p. Jolanty Rerek przygotowało piękne palmy, które można było  nabyć w niedzielę palmową przed kościołem w Kruszynie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie tej  akcji.

 

16.03.2016 

AUDYCJA MUZYCZNA FILHARMONII POMORSKIEJ 

 

10.03.2016 

„Bajki, baśnie Wam niesiemy”

 

Któż z nas nie lubi baśni, któż nie wspomina, jak na „skrzydłach wyobraźni” przenosił się do magicznych krain, zamieszkał razem z krasnoludkami, albo stawał się piękną królewną czekającą na swego księcia w wysokiej wieży. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pisanie baśni wcale nie jest proste. Z tym zadaniem zmierzyli się uczniowie klasy IV, którzy stali się autorami baśni, a te najpiękniejsze przeczytali najmłodszym dzieciom w przedszkolu.    M. Mazur

 

07.03.2016 

KONKURS PLASTYCZNY

Uczniowie SP im. KEN w Strzelewie wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Anioły ze wszystkich zakątków świata”. Celem konkursu było zaprojektowanie i własnoręczne wykonanie Anioła z ekologicznych, dostępnych materiałów. Z naszej szkoły na konkurs „pojechało” 13 aniołów. Autorami prac byli: I. Gabrychowicz kl II, Ł. Brochocki kl II, W. Filipczuk kl IV, R. Pancerz kl V, R. Kujawka kl V, J. Polok kl V, Z. Szczepaniak kl V, R. Stażewska kl VI, W. Drzażdżyńska kl VI, E. Kops kl VI, K. Kwaśniewska kl VI, A. Młynarczyk kl VI. Z naszej szkoły wyróżniono pracę Renaty Stężewskiej, która otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową. GRATULUJEMY! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.                           B. Młodziankiewicz

 

 

01.03.2016 

1 MARCA - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Dnia 1 marca 2016 r.  odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Pani dyrektor M. Matczak  w obrazowy sposób wprowadziła uczniów w tematykę związaną z obchodzonym dniem. Ukazała krótko fakty historyczne oraz opowiedziała o walkach dla Ojczyzny podjętych przez ,,żołnierzy wyklętych

16.02.2016 

BAL WALENTYNKOWY ZORGANIZOWANY PRZEZ RADĘ RODZICÓW

PODZIĘKOWANIA

09.02.2016 

AUDYCJA MUZYCZNA FILHARMONII POMORSKIEJ

 

 

NAGRANIE DAWIDA ZREALIZOWANE W STUDIO NAGRAŃ "W KUŹNI"

04.02.2016 

BAL  KARNAWAŁOWY

Dnia 4 lutego odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy. Zabawa została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski oraz opiekunów p. Bernadetę Nikodem i p. Sandrę Kurdynowską. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili szalejąc przy muzyce oraz bawiąc się podczas ciekawych konkurencji. Na zakończeniu imprezy wybrano królową i króla balu. Królową została Paulina Chmielewska z klasy 4, a królem Antoni Jopek z klasy 1.        S. Kurdynowska

 

 

 

15.01.2016 

WYCIECZKA DO KINA

Dnia 15 stycznia klasa 6 wybrała się wraz z opiekunami p. Sandrą Kurdynowską i p. Bernadetą Nikodem do kina Cinema City na film przygodowy pt. "Bella i Sebastian 2", który stanowi ekranizację bestsellerowej powieści dla młodzieży. Przedstawia on pełną emocjonujących przygód i wzruszających odkryć historię przyjaźni chłopca i psa. Po seansie obfitującym zarówno w dramatyczne, jak i zabawne wydarzenia udaliśmy się na posiłek. Następnie, pełni wrażeń, bezpiecznie wróciliśmy do domów.  S. Kurdynowska
 

 

 

 

 

JAK BEZPIECZNIE SPĘDZIĆ FERIE ?

18 - 29 STYCZNIA

 

FERIE - starorzymskie określenie dni odpoczynku

 

PAMIĘTAJMY O  DOKARMIANIU  PTAKÓW 

Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie.

 Jeśli już zdecydujemy się na zimowe dokarmianie ptaków - róbmy to regularnie.

 Do karmienia ptaków używamy tylko naturalnych produktów 

Ptaków nie wolno karmić produktami solonymi   

Dokarmianie kończymy  wraz z nadejściem wiosny 

 

13.01.2016  

 

W połowie stycznia 2016 roku, w Szkole Podstawowej w Strzelewie, zakończyła się XVI edycja Ogólnopolskiej Akcji „GÓRA GROSZA”. Akcja ta organizowana jest przez Towarzystwo „NASZ DOM”. W tym czasie odbyło się wielkie usypywanie Góry Grosza na rzecz dzieci, które nie mogą wychowywać się wśród najbliższych, dzieci z domów dziecka oraz wychowujących się w rodzinach zastępczych. Uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy naszej szkoły nie są obojętni na losy dzieci. Rozumiejąc ich potrzeby, jak co roku z dużym zaangażowaniem podjęli zbiórkę pieniędzy. Opiekę nad przedsięwzięciem przyjęły nauczycielki p. Bogna Młodziankiewicz oraz p. Joanna Maławy. W sumie w wyniku zbiórki zebraliśmy górę 20 839 monet, co w przeliczeniu wyniosło 555.03 zł. W Górze Groszy znalazło się najwięcej monet jednogroszowych 10 035 oraz dwugroszowych 6 489. Z radością każda z klas usypywała górę z uzbieranych groszy. Nasza szkolna Góra Grosza ważyła 38 kg. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i zarazem cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć dzieci. Tak wiele, za tak niewiele. Jesteśmy dumni z siebie, że po raz kolejny pokazaliśmy, że nie jest nam obojętny los innych. Już teraz myślimy o przyszłorocznej akcji i zaczynamy zbierać grosze.

Joanna Maławy

 

 

E - PODRĘCZNIKI

SPRAWDŹ JAK KORZYSTAĆ Z    E-PODRĘCZNIKÓW

8.01.2016  

 

WOŚP 2016 - GRALIŚMY RÓWNIEŻ I MY !

1552 zł - to nasz tegoroczny wynik :)

Tradycją naszej szkoły stał się już  aktywny udział w akcji WOŚP, którą corocznie organizuje szkolna drużyna harcerska pod opieką p. B. Nikodem. Jak zwykle z tej okazji urządziliśmy w dniu 8 stycznia loterię fantową oraz aukcję rozmaitych przedmiotów podarowanych przez rodziców, dzieci i pracowników szkoły. Ponadto nasze Panie z kuchni zorganizowały wypiek chruścików, po które ustawiała się długa kolejka. Tegoroczna akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci jak i rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włożyli swój wkład w przeprowadzenie tegorocznej WOŚP.    Organizatorzy

 

 

22.12.2015   

WIGILIJNY DZIEŃ W NASZEJ SZKOLE

.12.2015   

ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE

W tym roku nasza drużyna Betlejemskie Światło Pokoju otrzymała od drużyny harcerskiej "Szare szeregi" z Kruszyna. Delegacja harcerzy przekazała go do urzędów i szkół naszej gminy z przesłaniem miłości i pokoju. Drużyna również brała udział w uroczystym wniesieniu Światła do kościoła w Kruszynie. B. Nikodem

 

 

15.12.2015   

AUDYCJA MUZYCZNA FILHARMONII POMORSKIEJ

 

13.12.2015      

SZKOLNE KOŁO CARITAS TRADYCYJNIE ZORGANIZOWAŁO ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI DLA RODZIN POTRZEBUJĄCYCH

286,48 kg żywności za kwotę ok. 1440 zł

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

 

08.12.2015      

ŻYWA LEKCJA HISTORII  W NASZEJ SZKOLE

8 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzelewie wzięli udział w żywej lekcji historii.  W czasie zajęć zostały przybliżone im tradycje i zwyczaje średniowiecznego rycerstwa. Chłopcy mogli spróbować swych sił w turnieju rycerskim i udowodnić wszystkim swą siłę i męstwo, a także zmierzyć się z przedstawicielem „wrogiego zakonu” i zawalczyć o względy białogłowy. Pod koniec lekcji każdy mógł dotknąć broni używanej przez rycerzy, a także odbyć karę w dybach. Nauce przez zabawę zawsze wystawiamy najwyższą ocenę. M. Mazur

 

04.12.2015      

SZKOLNE  MIKOŁAJKI

W dniu  dzisiejszym  przedstawiciele i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali spotkanie ze Świętym Mikołajem, który obdarował wszystkich świątecznym upominkiem.

Podczas uroczystości został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny na portret Św. Mikołaja, a najlepsze prace nagrodzono.

 

28.11.2015      

W DNIU 27 LISTOPADA ODBYŁA SIĘ ZABAWA ANDRZEJKOWA ZORGANIZOWANA PRZEZ S.U. I DRUŻYNĘ HARCERSKĄ .

27.11.2015      

 

Dnia 27 listopada uczeń kl VI Dawid Kaczyński uczestniczył w konkursie pt. " WIECZÓR POEZJI ŚPIEWANEJ", w którym zaprezentował dwa utwory muzyczne z własnym akompaniamentem gitarowym. Konkurs odbył się w MDK 4 w Bydgoszczy.

 

13.11.2015      

PAN CZESŁAW DOŁĄCZYŁ DO GRONA EMERYTÓW

W dniu dzisiejszym mięliśmy przyjemność podziękować uroczyście naszemu długoletniemu woźnemu panu Czesławowi Rink za współpracę i rzetelne, pełne serca i poświęcenia wykonywanie swoich obowiązków.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I ŻYCZYMY ZDROWIA ORAZ MIŁEGO WYPOCZYNKU.

Pracownicy szkoły i uczniowie

 

 

AUDYCJA MUZYCZNA FILHARMONII POMORSKIEJ 

11.11.2015                                                                         

 UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA  ZA OJCZYZNĘ

11 listopada delegacja harcerzy oraz poczet sztandarowy naszej szkoły brali udział w uroczystej mszy Św. za ojczyznę, która odbywała się w Kruszynie. B. Nikodem

09.11.2015                                                                          

 

WYSTĘP ZESPOŁU "WRZOS" Z OKAZJI 11 LISTOPADA

Dnia 10 listopada 2015 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość związana z Narodowym Świętem Niepodległości. Tego dnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w koncercie zespołu ,,Wrzos". Wysłuchaliśmy wielu pięknych pieśni patriotycznych i żołnierskich, które wprowadziły wszystkich w atmosferę narodowego święta. Muzyka i śpiew przeplatane były ciekawym opowiadaniem pani M. Weyna . Cała społeczność szkolna z zainteresowaniem uczestniczyła w tej uroczystej lekcji patriotyzmu. D. Sudak

 

 

 

04.11.2015                                                                          

 

  ŚWIĘTO DYNI

Dnia 4.11.2015r. odbyło się Święto Dyni. Podczas imprezy uczniowie mieli możliwość skosztowania smakołyków przygotowanych przez uczniów klas IV-VI. Ponadto uczniowie wzięli udział w następujących zabawach: taniec z miotłą, taniec z dynią oraz taniec na gazecie. Rozstrzygnięto także konkurs na najbardziej oryginalną maskę z okazji Święta Dyni. I miejsce zajęła Wiktoria Krzemkowska z kl. III, II- Roksana Pancerz z kl. V, a III- Filip Krzemkowski z kl VI. Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Filipczuk z klasy IV. Na zakończenie przyznano nagrody za najciekawsze przebranie. W tym konkursie I miejsce zajęła Wiktoria Filipczuk z kl. IV, II-Roksana Kujawka z kl. V, a III- Blanka Rucińska z kl. I. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup materiałów dydaktycznych do nauki języka angielskiego i historii. Chciałbym przekazać serdecznie podziękowania rodzicom i dzieciom, którzy tak aktywnie włączyli się w organizację Dnia Dyni. S. Kurdynowska

04.11.2015 

 

" OD ZIARENKA DO BOCHENKA"

Dnia 04.11.2015 r. uczniowie klas I - IV wzięli udział w warsztatach ,, Od ziarenka do bochenka'' Na wstępie dzieci poznały poszczególne etapy powstawania chleba. Uczniowie oglądali dawny sprzęt używany podczas żniw , rozpoznawali zboża oraz samodzielnie formowali bułeczki z ciasta przygotowanego przez prowadzącą .

Zajęcia  były ciekawą lekcją i dostarczyły wszystkim wielu wrażeń. D.Sudak

 

 

02.11.2015 

HARCERSKA WARTA

Tradycją  drużyny harcerskiej stała się już coroczna opieka nad miejscami pamięci w Szczutkach i Osówcu. Pod opieką druhny B. Nikodem grupa harcerzy z naszej szkoły udała się na groby poległych żołnierzy, by oddać im  hołd w tak  uroczystym, listopadowym dniu.

 

Pamiętajmy o tych, którzy już odeszli.

1 listopada

 

 

WAŻNE WYDARZENIA W NAJBLIŻSZYCH DNIACH

 

26 X - poniedziałek  -  I  PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW( j. angielski )

28 X - środa godz. 11.00 -  I  PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW( j. polski i matematyka )

29 X - czwartek godz. 9.15 - PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

30 X - piątek godz. 8.00 - AUDYCJA MUZYCZNA  FILHARMONII POMORSKIEJ

30 X - piątek godz. 9.15 - KL I - III - WARSZTATY: " OWOCE W SZKOLE"

4 XI - środa godz. 9.15 - KL I - IV - WARSZTATY : " OD ZIARENKA DO BOCHENKA"

4 XI - środa godz. 12.45 -  " ŚWIĘTO DYNI"

10 XI - wtorek - godz. 11.00-  KONCERT ZESPOŁU "WRZOS" Z OKAZJI 11 LISTOPADA

 

30.10.2015 

IMIENINY   KLASY  VI

 

30.10.2015 

Dnia 30 .10.2015 r. uczniowie z klas I - III uczestniczyli w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Agencję Rynku Rolnego w ramach projektu ,,Owoce w szkole". Na wstępie dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą zasad  zdrowego odżywiania . Następnie samodzielnie wykonywały zdrowe kanapki, sałatki z owoców i warzyw oraz koktajl owocowy z produktów dostarczonych przez prowadzących warsztaty. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach i z apetytem kosztowały sporządzonych potraw. Na zakończenie otrzymały ,, Certyfikat Młodego Kuchcika" oraz  upominki od prowadzących. Zorganizowane warsztaty okazały się wspaniałą lekcją  zdrowego odżywiania. D. Sudak

 

 

30.10.2015 

AUDYCJA MUZYCZNA FILHARMONII POMORSKIEJ

i występ Dawida

29.10.2015 

UROCZYSTE PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

W dniu 29 października uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęto programem artystycznym w wykonaniu "pierwszaków" pod opieką wychowawczyni p. D. Sudak. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły oraz złożenie symbolicznych podpisów w księdze pamiątkowej. Uczniowie klasy pierwszej zostali również przyjęci do grona czytelników, co poprzedzone było inscenizacją przygotowaną przez uczniów klas starszych pod opieką p. M. Mazur i p. D. Tamasa - bibliotekarzy naszej placówki. Na zakończenie pierwszoklasiści zostali obdarowani laurkami i upominkami przez uczniów klas starszych oraz prezentem ufundowanym przez rodziców. Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. RW

28.10.2015 

W miniony poniedziałek uczniowie klasy VI pisali swój pierwszy próbny sprawdzian z języka angielskiego, a w dniu dzisiejszym, (środa) z języka polskiego i matematyki.

 

26.10.2015 

IMIENINY KLASY IV I V

26 X 2015r.

 

15.10.2015 

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Komisja skrutacyjna policzyła głosy. W skład komisji weszły: Paulina Chmielewska, Julia Bochat, Roksana Kujawka, Zuzanna Szczepaniak, Wiktoria Drzażdżyńska i Renata Stężewska. Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego przedstawiają się następująco:

I miejsce: Emilia Kops (kl. VI)
II miejsce: Roksana Kujawka (kl.V)
III miejsce: ex aequo Julia Bochat (kl. IV) i Renata Stężewska (kl. VI)

S. Kurdynowska


 

14.10.2015 

 

13.10.2015 

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

                  W przeddzień święta pracowników szkoły mięliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystości  zorganizowanej  z tej okazji przez opiekunów S. U. p. B. Nikodem i p. S. Kurdynowską wraz z uczniami klas IV - VI.  W części oficjalnej p. Dyrektor powitała przybyłych gości oraz wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom obsługi. Obszerną częścią uroczystości był humorystyczny  montaż słowno- muzyczny, w którym uczniowie ujawnili swoje artystyczne talenty. Następnie wszyscy pracownicy szkoły zostali obdarowani przez uczniów laurką i kwiatkiem. Na zakończenie życzenia złożył przedstawiciel Rady Rodziców wręczając bukiet kwiatów na ręce Pani Dyrektor.  RW

09.10.2015 

DZIEŃ PAPIESKI

Podtrzymując coroczną tradycję uczniowie klas IV - VI wraz z nauczycielem religii p. Jolantą Rerek zaprezentowali program artystyczny z okazji Dnia Papieskiego pod nazwą "Jan Paweł II patronem rodziny"

FILM

 

08.10.2015 

Herby małych ojczyzn na lekcji historii i społeczeństwa w klasie czwartej


Chętni uczniowie klasy czwartej wykonali projekty przedstawiające herby ich małych ojczyzn. Przy wykonaniu projektów wykorzystali różne źródła informacji. Następnie dokonali prezentacji herbów na forum klasy oraz wyjaśnili do jakich wydarzeń legendarnych bądź historycznych nawiązuje dany herb.  S. Kurdynowska

 

05.10.2015 

 WYBORY  DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dzisiejszego dnia, po zakończonej kampanii wyborczej do Samorządu Uczniowskiego odbyło się głosowanie pod nadzorem p. B. Nikodem i p. S. Kurdynowskiej - tegorocznych opiekunów S.U.  Każdy uczeń klas I - VI miał prawo oddać swój głos na jednego kandydata z listy wyborczej. Wkrótce zostaną ogłoszone wyniki wyborów i dowiemy się, kto będzie reprezentował społeczność uczniowską naszej szkoły.  RW

PLAKATY WYBORCZE URNA WYBORCZA
KL I KL II KL III KL IV KL V KL VI

 

04.10.2015 

 

4 października - Światowy Dzień Zwierząt

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM POMOCY ZWIERZĘTOM

" Przyjaciel, który za swą przyjaźń     nie żąda niczego w zamian"

 

 

30.09.2015 

 WYCIECZKA DO LUBLINA

19 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzelewie wyjechali na XII Lubelski Festiwal Nauki zorganizowany przez tamtejsze uczelnie wyższe. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem „Nauka drogą do Nobla”. Uczniowie poczuli się jak studenci i wzięli udział  w licznych projektach przygotowanych między innymi przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej czy Archiwum Państwowe w Lublinie. Najciekawszymi okazały się: „Jak zbudować robota?”, „ Meteoryty – goście z kosmosu” czy „Z genealogią za pan brat”, podczas prowadzenia których wykładowcy w praktyczny sposób przybliżyli temat. Uczniowie własnoręcznie skonstruowali robota, dotknęli  największy meteoryt znaleziony na terenach naszego kraju czy obejrzeli świadectwo szkolne Aleksandra Głowackiego (Bolesława Prusa).   Po nauce przychodził czas na rozrywkę. Dzieci zwiedziły zabytki Lublina, a drodze powrotnej do domu malowniczy Kazimierz Dolny. Wieczorami natomiast realizowały się podczas wieczorków artystycznych. 24 września zmęczeni, szczęśliwi, z bagażem nowych doświadczeń uczniowie wrócili do Strzelewa.      M.Mazur

 

 

29.09.2015 

DZIEŃ  CHŁOPAKA  W  NASZEJ  SZKOLE

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Wiktoria Drzażdżyńska, Emilia Kops, Alicja Młynarczyk oraz Renata Stężewska wraz  z opiekunami Panią B. Nikodem i Panią Sandrą Kurdynowską poprowadziły apel połączony z wyborami Super Chłopaka. Wszyscy chłopcy, którzy wzięli udział w konkursie, dzielnie stawili czoła próbie: odwagi, powagi, wytrzymałości i mądrości.  Podczas gdy chłopcy walczyli w kolejnych konkurencjach, dziewczyny wspierały ich i zagrzewały do walki.  S. Kurdynowska 
 

28.09.2015 

DZIEŃ  PIECZONEGO  ZIEMNIAKA

 

28 września w naszej szkole odbył się kolejny piknik, tym razem  pod hasłem "Barwy i kolory jesieni".
Grono pedagogiczne oraz uczniowie z ogromnym wsparciem rodziców przygotowali plenerowe święto na boisku szkolnym.
Na zaproszenie naszej szkolnej drużyny harcerskiej odpowiedzieli i przybyli zaprzyjaźnieni harcerze z Trzemiętowa, Samsieczna i Nakła, którzy wzięli udział w zabawach związanych tematycznie z ziemniakiem.
Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani kiełbaskami, ziemniakami z gzikiem i  chlebem ze smalcem oraz jesiennymi owocami.
Uzupełnieniem mile spędzonego czasu był udział we wspólnym śpiewaniu piosenek przy akompaniamencie gitary i harcerskie pląsy przy ognisku.
Organizatorzy bardzo dziękują uczniom i rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie pikniku.  B. Nikodem
 

18.09.2015 

AUDYCJA MUZYCZNA FILHARMONII POMORSKIEJ

ROZPOCZĘLIŚMY TEGOROCZNĄ EDUKACJĘ MUZYCZNĄ

 

11.09.2015 

POLSKO - UKRAIŃSKI TYDZIEŃ W NASZEJ SZKOLE

W dniach 7 - 11 września gościliśmy w naszej szkole studenta Narodowego Pedagogicznego Uniwersytetu im. Dragonomowa w Kijowie. Opiekunem podczas jego pobytu była p. Sandra Kurdynowska, nauczyciel języka angielskiego. Dzięki jego wizycie mięliśmy okazję zapoznać się z elementami kultury i obyczajów Ukrainy. Staraliśmy się , by jego pobyt był ciekawy i przyniósł jak najwięcej pozytywnych emocji. Gość każdego dnia uczestniczył w zajęciach lekcyjnych w różnych klasach, a ponadto uczestniczył i był współorganizatorem ciekawych imprez zorganizowanych przez opiekuna. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w ognisku, na którym mogliśmy skosztować potraw ukraińskich i polskich oraz wspólnie posłuchać i pośpiewać piosenki turystyczne. Następnego dnia odbył się „Talent show”, w którym uczniowie zaprezentowali swoje rozmaite talenty. W ostatnim dniu uczestniczyliśmy  pokazie mody jesiennej oraz strojów ludowych. Bardzo miłym akcentem na pożegnanie była wypowiedź naszego gościa, w której  przyznał, że czuł się w naszej szkole jak w wielkiej rodzinie i tak nas właśnie zapamięta. Życzymy mu szczęśliwego i radosnego pobytu w naszym kraju.   R.W.

 

01.09.2015 

 

INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

WAKACJE 2015 - NASZE DZIECI ODWIEDZIŁY KUL

 

 

OGŁOSZENIE W SPRAWIE PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2016 / 2017

 

KLASY  I - V otrzymują podręczniki bezpłatnie z wyjątkiem podręcznika do religii

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII

 

KLASA VI zakupuje wszystkie podręczniki samodzielnie

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW DLA KL VI

 

INFORMACJA  DLA  RODZICÓW

 (www.szczepimy.com.pl)