*******************************************************************************

 

01..07.2013 

WYJAZD DO CINEMA CITYCzęść tegorocznych absolwentów wakacje rozpoczęła od wycieczki do Cinema City w Bydgoszczy wraz z p. P. Jankowską. Uczniowie także zjedli posiłek w restauracji KFC i z humorem wspominali lata nauki w SP w Strzelewie. Pełni pozytywnych wrażeń i w dobrych nastrojach wrócili do domu.

                                                                                                                                                                                       P. Jankowska
UROCZYSTE POŻEGNANIE KL III

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW I ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012 / 2013

FILM ZDJĘCIA

TEGOROCZNI  ABSOLWENCI

 

27..06.2013 

Zajęcia na basenie pływackim "Sardynka" na Osowej Górze

FILM

21..06.2013                  WIĘCBORK  -  FILM

W dniach 18 - 20 czerwca odbyła się wycieczka do Więcborka, w której uczestniczyli uczniowie klas IV - VI naszej szkoły pod opieką wychowawców. Dojazd na miejsce zakwaterowania zorganizowali rodzice za co im serdecznie dziękujemy.

13..06.2013 

WYCIECZKA KLAS I - III       FILM

Dnia 12 czerwca 2013 roku dzieci z klas I – III pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyły w wycieczce do Skansenu Maszyn Rolniczych w Łochowicach oraz Gospodarstwa Agroturystycznego Stajnia ,,Patitaj’’ w Łochowie. Wyjazd obfitował w moc atrakcji. Wyprawa rozpoczęła się wizytą w Łochowicach, gdzie uczniowie mogli obejrzeć maszyny i urządzenia wykorzystywane dawniej w rolnictwie. Wysłuchali też ciekawej pogadanki na temat historii skansenu oraz zgromadzonych w nim eksponatów. Dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych oraz mogły wsiadać do znajdujących się tam pojazdów. Niewątpliwą atrakcją okazała się zabawa na trampolinie. Kolejnym etapem podróży był pobyt w gospodarstwie agroturystycznym . Uczniowie z wielką radością zwiedzali gospodarstwo, uczestniczyli w przejażdżce konikami oraz quadem. Wszyscy odpoczywali na świeżym powietrzu, oglądali piękną roślinność łąkową i wodną oraz z wielkim apetytem kosztowali przygotowanego posiłku. Czas upłynął wszystkim w miłej atmosferze. Wyjazd dostarczył uczestnikom wiele radości oraz niezapomnianych wrażeń.

Serdecznie dziękujemy właścicielom Skansenu Maszyn Rolniczych w Łochowicach oraz Gospodarstwa Agroturystycznego Stajnia ,,Patitaj’’ za gościnność i wspaniałą zabawę.

                                                                                                                                                                                        D. Sudak
 

 

11..06.2013 

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IV zdawali egzamin na kartę rowerową.

 

07..06.2013 

AUDYCJA MUZYCZNA FILHARMONII  POMORSKIEJ

Gratulujemy Hubertowi Pancerzowi z kl V, który zajął III miejsce w Powiatowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej, pokonując ponad 40 konkurentów.

05..06.2013 

Dnia 3 czerwca uczeń klasy piątej Hubert Pancerz wraz z opiekunem, p. A. Płaczkiem uczestniczył w konkursie "Witold Lutosławski - życie i twórczość" zorganizowanym przez Filharmonię Pomorską w Bydgoszczy. Konkurs składał się z części słuchowej i teoretycznej, a zakończył się wielkim finałem. Przysporzył jego uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

                                                                                                                                                                                                                H. Pancerz

04..06.2013 

OWOCE I WARZYWA W SZKOLE

W dniu dzisiejszym gościliśmy przedstawicieli Agencji Rynku Rolnego z prelekcją na temat znaczenia warzyw i owoców w codziennym  jadłospisie. Dzieci klas I - III miały również okazję skosztować smakowitych deserów owocowych przygotowanych przez kucharza. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali niespodzianki związane tematycznie z prelekcją. Wszyscy doskonale się bawili.

                                                                                                                                                                               RW

 

29.05.2013

DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

FILM FILM

W tym roku Dzień Dziecka przybrał w naszej szkole szczególnego charakteru za sprawą OSKARIADY, której pomysłodawcą i realizatorem była Rada Rodziców. Kilka tygodni wcześniej nauczyciele wraz z SU wytypowali po pięciu kandydatów do nagrody w 11 kategoriach. Spośród nominowanych jury wybrało 11 laureatów, którym podczas Oskariady wręczono statuetki Oscarów. Dodatkowo statuetki otrzymali uczniowie: Zuzanna Szymczak i Filip Brywczyński, którzy w zorganizowanym wcześniej plebiscycie otrzymali tytuł: „Najsympatyczniejszy uczeń i uczennica” Wszystko odbyło się w sposób bardzo uroczysty, począwszy od czerwonego dywanu, poprzez fanfary, na utworze     „We are the Champions” skończywszy.

Kolejną atrakcją w dniu dzisiejszym było ognisko z kiełbaskami, słodycze, lody i napoje oraz mnóstwo nagród za udział i zwycięstwa w rozmaitych konkurencjach sportowych „na wesoło”. Ponadto każda klasa zaprezentowała swoje zdolności wokalne przedstawiając wraz z wychowawcami przygotowane utwory. Wszyscy doskonale się bawili, tym bardziej, że dopisała pogoda.

Składamy serdeczne podziękowania przedstawicielom Rady Rodziców oraz wszystkim tym, którzy w czynny sposób włączyli się w zorganizowanie wspaniałej imprezy.                                                                                                                   R. Wiśniewski
 

28.05.2013

IX GMINNA CORRIDA ORTOGRAFICZNA!

 

      28 – tego maja 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX GMINNEJ CORRIDZIE ORTOGRAFICZNEJ O ZŁOTY DŁUGOPIS DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ZIEMI KRAJEŃSKIEJ W SAMSIECZNIE.  Do konkursu przystąpili uczniowie w różnych szkół gminy Sicienko.  Naszą szkołę reprezentowali:  Marta Budka – kl. IV, Natalia Jankowska  - kl. V oraz Hubert Pancerz – kl. V.Uczestnicy poza popularyzacją znajomości zasad ortografii polskiej wśród uczniów mieli również okazję sprawdzenia swoich umiejętności ortograficznych. Ponadto integrowali się z uczniami szkół podstawowych gminy Sicienko. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

                                                                        P. Jankowska

 

 

24.05.2013

DZIEŃ MAMY ZORGANIZOWANY PRZEZ UCZNIÓW KLASY III Z WYCHOWAWCĄ

23.05.2013

Wycieczka rowerowa

FILMIK

23 maja 2013 r uczniowie klasy V i VI wraz z opiekunami – p. P. Jankowską i p. R. Wiśniewskim wybrali się na wycieczkę rowerową. O godz. 13.00 wyruszyli spod SP w Strzelewie. Pojechali przez Janin, Sicienko, Wojnowo, Osówiec i dojechali na Osową Górę w Bydgoszczy. Tam zatrzymali się na słodki posiłek. Podczas aktywnego wypoczynku podziwiali walory krajoznawcze. W dwie strony pokonali 40 km. W dobrych nastrojach wrócili do domu.

                                                                                                                                                                             P.  Jankowska

 

22.05.2013

WYCIECZKA DO KINA

22.05.2013

22 maja harcerze uczestniczyli w uroczystej mszy Św. w Kruszynie z udziałem biskupa Jana Tyrawy.

 

 

20.05.2013

WYCIECZKA DO CINEMA CITY

      Dnia 17. 05. 2013 r uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć z socjoterapii wraz z  opiekunami: p. B. Młodziankiewicz i p. P. Jankowską wybrali się do Cinema City w Bydgoszczy. Obejrzeli film pt. „ Iron Man 3D”. Opowiada on o dalszych przygodach głównego bohatera, którym jest Tony Stark. Cieszy się on powszechnym szacunkiem i jest uważany za bohatera. Jednak cały czas jest niespokojny i ma wrażenie, że zbliża się jakieś niebezpieczeństwo. Poprzez ciągły stres nie może spać i coraz częściej miewa ataki paniki. Jego złe przeczucia spełniają się, kiedy pojawia się ziejący nienawiścią do USA potężny terrorysta Mandaryn, przeprowadzający w różnych miejscach zamachy z użyciem jakiejś nieznanej broni. Stark pewnego dnia za pośrednictwem mediów grozi Mandarynowi, że w końcu osobiście go dopadnie i  aby go wykpić, podaje mu swój adres. Niedługo potem jego dom zostaje zaatakowany i zniszczony przez tajemnicze helikoptery, a on sam ledwie uchodzi z życiem. Zostaje powszechnie uznany za zmarłego. Stark  traci wszystko i wyrusza w podróż, podczas której przekona się, że to nie broń i gadżety, a człowiek tworzy bohatera. Następnie uczniowie zjedli posiłek w restauracji KFC i wrócili do domu. Dzień był pełen wrażeń.

                                                                                                                                                                            P.  Jankowska

 

17.05.2013

W dniu dzisiejszym zostały ogłoszone wyniki plebiscytu zorganizowanego przez S. U. na "Najsympatyczniejszego ucznia i uczennicę"

A oto nasi laureaci.

GRATULUJEMY !!!

 

 

HARCERSKI ZLOT W SAMOSTRZELU

 

15.05.2013

PIRAMIDA  ZDROWIA

 

14.05.2013

AUDYCJA  MUZYCZNA FILHARMONII POMORSKIEJ pt. "Gorące rytmy Ameryki Południowej"

13.05.2013

„Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”


Reprezentacja SP Strzelewo w dniu 14 maja brała udział w XIII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Nasza drużyna rozegrała 2 mecze z zespołami UKS Tęcza I i II ulegając w pierwszym spotkaniu 0 :3 i odnosząc zwycięstwo w II 3 :0. Bramki dla nas strzeliły Natalia –2 oraz Emilia –1.Wszystkie zawodniczki zagrały z ogromnym zaangażowaniem i zostawiły sporo „potu” na murawie. Zawodniczki z ulicy Kcyńskiej to drużyna, która w poprzedniej edycji turnieju zajęła I miejsce w kraju, tym bardziej cieszy wynik obu meczów. Roksana Kujawka oraz Sandra Janiak zostały powołane do kadry na finał wojewódzki, który zostanie rozegrany 24 VI w Świeciu.
Nasz zespół zagrał w następującym składzie :

1. Wiktoria Drzażdżyńska -kapitan
2. Roksana Kujawka
3. Martyna Tomaszewska
4. Emilia Kops
5. Sandra Janiak - bramkarz
6. Natalia Świderek
7. Oliwia Zwiewka
8. Wiktoria Jasińska
9. Renata Stężewska
            opiekun: Andrzej Płaczek

 

12.05.2013

VII Rajd Rowerowy


Dnia 11 maja 2013 r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i p. P. Jankowską wzięli udział w VII Rajdzie Rowerowym „Na dwóch kołach przez gminę – po drogach i bezdrożach”. Organizatorami imrezy był Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Trzemiętowie. Celem rajdu była integracja mieszkańców gminy Sicienko oraz wszystkich wielbicieli turystyki rowerowej, propagowanie aktywnego wypoczynku oraz poznanie walorów krajoznawczych i przyrodniczych gminy Sicienko.
O godz. 9.00 rozpoczęła się zbiórka uczestników Rajdu przy Izbie Tradycji Kulturalnej w Sicienku. Po błogosławieństwie i złożeniu znicza przy obelisku wyruszyliśmy w trasę. W drodze zatrzymaliśmy się w Osówcu pod pomnikiem rozstrzelanych w 1939 r. mieszkańców Mochla, gdzie również złożyliśmy znicz. Ok godz. 10.30 mieliśmy postój w Świetlicy Wiejskiej – Domu Rolnika w Mochlu. Tam był słodki poczęstunek oraz wspólny śpiew z zespołem „Kruszynianki”, który umilił nam czas piosenkami tj: „W siną dal”, „Zielone oczy”, „Marianna”, Skrzypeczki”, „Serduszko puka w rytmie cza cza”. Następnie zwiedziliśmy gorzelnię w Słupowie. Rajd zakończył się wspólnym ogniskiem i poczęstunkiem w Wierzchucinku. Przejechaliśmy 55 km!!
Dzień był wyjątkowo udany. Dziękujemy organizatorom imprezy i czekamy z niecierpliwością na kolejny Rajd!

                                                                                                                                                                    P. Jankowska

10.05.2013

WYDARZENIA  "Z OSTATNIEJ CHWILI"

       

09.05.2013

LOTERIA FANTOWA W NASZEJ SZKOLE

04.05.2013

PRZYRODNICZA  ZBIÓRKA


Drużyna harcerska działająca przy naszej szkole tradycyjnie wyruszyła na wiosenną wyprawę do Rezerwatu Przyrody "Kruszyn" w celu obserwacji unikatowych siedlisk przylaszczki i zawilca. Tym samym włączyła się do akcji: "Zachowaj Trzeźwy Umysł", która w tym roku zachęca do odszukiwania piękna w najbliższej okolicy. Rezerwat ukazał nam swoje piękno w całej okazałości. Mogliśmy zaobserwować całe łąki kwitnących, wiosennych kwiatów, a polodowcowe, pagórkowate tereny kolejny raz nas urzekły swoim wyglądem. Nie bylibyśmy harcerzami, gdybyśmy nie zwrócili uwagi na czystość lasu. W samym rezerwacie nie było śladów wandali, ale okolica nie miała takiego szczęścia. Posprzątaliśmy drogę i otoczenie przydrożnego krzyża.
Zachęcamy wszystkich do rozglądania się i podziwiania okolicznych krajobrazów i przyrody. Wiosna to najlepszy na to okres.

                                                                                                                                                                                      B. Nikodem

02.05.2013                                                                                                                      MAJÓWKA 2013

Na tegorocznej majówce w Sicienku wystąpiła grupa  tancerzy z naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Bień - instruktorki tańca oraz zespół Rajd, niestety w niepełnym składzie.

26.04.2013

  DZIEŃ ZIEMI I GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY "EKOLUDEK"

FILM

W dniu 26 kwietnia w SP im. KEN w Strzelewie odbyła się uroczystość
z okazji Dnia Ziemi oraz Gminny Konkurs Ekologiczny "EKOLUDEK", w którym
uczestniczyli uczniowie klas I - III ze szkół w Wojnowie, Samsiecznie
i Strzelewie. Nad przygotowaniem całości czuwały tradycyjnie
nauczycielki klas młodszych: J. Maławy, D. Sudak i B.
Młodziankiewicz. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście,
pracownicy oraz uczniowie naszej szkoły

 

25.04.2013

 W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w akademii przygotowanej przez uczniów klasy piątej wraz z nauczycielem historii p. Małgorzatą Zakurzewską                

 z okazji ŚWIĘTA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.

 

 

24.04.2013

AUDYCJA MUZYCZNA pt. "FESTIWAL SŁONECZNYCH WYBRZEŻY EUROPY" - Filharmonia Pomorska

 

22.04.2013    

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 9 kwietnia odbył się II Gminny Konkurs Języka Angielskiego, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sicienku. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie klasy piątej: Natalia Jankowska, Zuzanna Szymczak, Filip Brywczyński oraz Hubert Pancerz. Tematem przewodnim konkursu były Stany Zjednoczone. Nasi przedstawiciele zmagali się z siedmioma czteroosobowymi drużynami złożonymi z uczniów klas IV-VI. Odpowiedzieli oni na szereg pytań z zakresu geografii, historii, kultury i języka Stanów Zjednoczonych oraz przygotowali plakat pt. "This is the USA".

                                                                                                                                                           Sandra Michalska

22.04.2013

 

17 kwietnia cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w XI Gminnym Konkursie Recytatorskim pt. "Kwiaty w ulubionych utworach", który odbył się w Samsiecznie. Wiktoria Drzażdżyńska zajęła II miejsce, Alicja Młynarczyk - III, a Roksana Kujawka i Patrycja  Kłonowska - piąte.
 

                                                                                                                                                                                                                                                                                      B. Nikodem

20.04.2013

HARCERSKI  ZLOT

W dniach 19 - 20 kwietnia harcerze uczestniczyli w Wiosennym Zlocie w Nakle. W ramach imprezy reprezentacja naszej drużyny brała udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Armii Krajowej. W niełatwych konkurencjach III miejsce wywalczyli: Oskar Zabłocki, Hubert Pancerz i Dawid Kaczyński. Oprócz tego, że wykazali się dużą wiedzą o AK, to brali udział w konkurencjach sprawnościowych z pierwszej pomocy, zaprezentowali plakat, a Dawid brawurowo odśpiewał piosenkę "Pałacyk Michla".
Następnie, wraz z innymi drużynami brali udział w biegu harcerskim na terenie miasta Nakła, gdzie wykazali się znajomością wiedzy o historii harcerstwa, symboliki i musztry. Późnym wieczorem odbyło się Przyrzeczenie Harcerskie, które złożyli: Hubert Pancerz, Kamila Kowalska, Weronika Gregorczyk, Wiktoria Wytrwał i Gabrysia Gabrychowicz.
Następnego dnia było nie mniej emocji: Hufcowy Festiwal Piosenki, poprzedzony uroczystą mszą Św.  z okazji setnej rocznicy powstania pierwszej drużyny harcerskiej w Nakle.
Na festiwalu zuchy zdobyły I miejsce, a harcerki wyróżnienie, ale najważniejsza była dobra zabawa i wspaniała atmosfera. Po zakończeniu wszyscy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wrócili do domu.

                                                                                                                                                                                                                                              B. Nikodem

 RELACJA Z WYCIECZKI DO STOLICY

 

sprawozdanie Huberta

Dnia 17 kwietnia klasy 3-6 pod opieką pana Andrzeja Płaczka, pani Magdaleny Stężewskiej i z panem pilotem wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Naszą wycieczkę zaczęliśmy od przejazdu metrem warszawskim. Następnie udaliśmy się do Centrum nauki Kopernik, gdzie mogliśmy oglądać różne ciekawostki i doświadczenia np. pomiar bicia serca, ”latający dywan” itp.Następnie poszliśmy zobaczyć Stadion Narodowy ,dowiedzieliśmy się różnych ciekawych informacji na jego temat. Popołudnie spędziliśmy na „Złotych Tarasach”, gdzie mogliśmy zjeść obiad w restauracjach typu: McDonalds, KFC, Burger King. Po obiedzie udaliśmy się na przystanek „Polskiego busa„ gdyż nadszedł czas powrotu do domu. Gdy zajechaliśmy na miejsce wszyscy byli zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy do domów.
                                                  

                                                                                   Hubert Pancerz kl.V
 

sprawozdanie Zuzanny

Dnia 17.04.2013 uczniowie klas 3-6 wraz z opiekunami panią M. Stężewską i panem A. Płaczkiem oraz pilotem wybrali się na wycieczkę do stolicy. Uczestnicy odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, w którym wykonywali różne doświadczenia takie jak: poruszanie się na wózku inwalidzkim, spalanie kalorii czy też słuchanie starych audycji Polskiego Radia. Później wybrali się na Stadion Narodowy dawniej Stadion Dziesięciolecia,  gdzie zgłębiali tajemnice i historię tego obiektu. Przez cały dzień wszystkim dopisywał dobry humor. Wszyscy wrócili do domów zmęczeni, ale również dumni z przygody, której byli uczestnikami.

                                                                                                                          Zuzanna Szymczak kl.V
 

PIERWSZA PRZERWA WIOSENNA NA BOISKU SZKOLNYM

 

POTRZEBNA  KREW  DLA DZIECKA

 

SPRAWDZIAN...... I JUŻ PO 

ARKUSZ TESTU

 

 

25.03.2013

16 marca reprezentacja drużyny harcerskiej wzięła udział w wyprawie zabytkowym autobusem szlakiem potyczek Powstania Wielkopolskiego.
Trasa wycieczki prowadziła z Nakła przez Ślesin, Drążno, Mroczę, Dębowo, Olszewkę i Szubin. W trakcie harcerze pełnili honorowe warty, śpiewali patriotyczne piosenki oraz zapalali znicze przy tablicach upamiętniających wydarzenia z 1918/1919 roku. Wyprawa została zorganizowana w ramach projektu: "Bo takie dziedzictwo wziął po dziadach wnuk".

                                                                                                                                                                                               B. Nikodem

24.03.2013

 KIERMASZ OZDÓB WIELKANOCNYCH WYKONANYCH PRZEZ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a dowodem na to była sprzedaż wszystkich palm już przed pierwszą Mszą św. o godz. 9 00

      

 

21.03.2013

NADESZŁA WIOSNA ?   -  ALE TYLKO W KALENDARZU  ):

POWITANIE WIOSNY W NASZEJ SZKOLE PRZYGOTOWANE PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

Dnia 21 marca odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji powitania wiosny. Na początku przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego powitała nauczycieli, uczniów i przedszkolaków. Następnie uczniowie prezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Nasze przedszkolaki umilały czas wierszami i promiennymi piosenkami. Konkurs wygrały: w kl I – III : Renata Stężewska, Roksana Kujawka i Patrycja Kłonowska, w kategorii kl IV – VI : Gabrysia Gabrychowicz, Zuzanna Szymczak i Kamila Kowalska. Klasa III przedstawiła inscenizację poetycko – reżyserską, która się wszystkim bardzo podobała. Następnym punktem programu był pokaz mody wiosennej. Można było przespacerować się po zielonym dywanie. Mamy nadzieję, że słonecznie powitaliśmy wiosnę i niedługo do nas zawita.

                                                                                                                  Alicja Młynarczyk i Emilia Kops z kl III
 

 

FILM

 

21.03.2013

 KONKURS  BIBLIJNY

Dnia 27.02. 2013r. w naszej szkole odbył się konkurs biblijny – Ewangelia według
św. Mateusza. Uczniowie solidnie przygotowali się do udziału w konkursie.
I miejsce zajęła Zuzanna Szymczak kl. V
II miejsce zajęła Gabriela Gabrychowicz kl. IV
III miejsce zajął Filip Brywczyński kl. V
Finalistki konkursu wewnątrzszkolnego Zuzanna Szymczak i Gabriela Gabrychowicz zakwalifikowały się do następnego etapu. Dnia 16.03.2013r. wzięły udział w XI jubileuszowym konkursie biblijnym dla uczniów szkół podstawowych pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji ks. bpa Jana Tyrawy w Zespole Szkół nr 16 w Bydgoszczy. W konkursie rywalizowało ze sobą ponad 120 osób z diecezji bydgoskiej. Uczniowie musieli odpowiedzieć na ponad 160 pytań w ciągu 60 minut. Wyniki zostaną ogłoszone 10. 04. 2013r.

                                                                                                                                                                                                      J. Rerek

20.03.2013

AUDYCJA MUZYCZNA pt. " Festiwal Wielokulturowego Zająca"

 

15.03.2013

Pierwsi zwycięzcy turnieju minisiatkówki Kinder +Sport 2013


W Szkole Podstawowej Nr 41 w Bydgoszczy 14 marca 2013 odbył się Turniej Dwójek dziewcząt inaugurujący rozgrywki etapu I - dla niezrzeszonych. W zawodach wzięło udział 29 zawodniczek z Bydgoszczy, Aleksandrowa Kujawskiego, Ciechocinka, Strzelewa.
Rywalizowano o prawo startu w etapie II, w którym zagrają zespoły zgłoszone przez kluby sportowe. Wyłonienie zwycięzców było sprawą otwartą do ostatniego meczu ze względu na bardzo wyrównany poziom poszczególnych ekip. Zwycięzca turnieju otrzymał puchar , pierwsze 3 miejsca zostały udekorowane medalami, a wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce i prawo startu w II etapie : UKS OSiR Ciechocinek III

II miejsce i prawo startu w II etapie : Katolicka Szkoła Podstawowa

III miejsce : SP 62 Bydgoszcz

IV miejsce: Strzelewo   ( skład drużyny : M. Przytuła, W. Wytrwał, W. Gregorczyk, G. Gabrychowicz ), opiekun - A. Płaczek

V miejsce : Katolicka Szkoła Podstawowa II

VI miejsce: UKS OSiR Ciechocinek.

Zwycięzcom gratulujemy wygranej oraz możliwości gry w kolejnym etapie rozgrywek turnieju Kinder+Sport 2013, a pozostałe drużyny zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

 

14.03.2013

OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTÓW Z OPERONEM

11.03.2013

W dniu 11 marca uczniowie klas I - III wraz z wychowawczyniami wykonywali przepiękne ozdoby związane ze Wielkanocą. W pracach pomagała p. Małgorzata Bruzda.

 

10.03.2013

 ZBIÓRKA  ŻYWNOŚCI

Przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas w świątecznej akcji zbiórki żywności dla potrzebujących rodzin zebrali w sklepie "Biedronka" na Osowej Górze w Bydgoszczy ponad 163 kg żywności , szacunkowo za ok.  894 zł.    Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.                                                                                                                                                                                     organizatorzy

 05.03.2013

KONKURS RECYTATORSKI W SZAFARNI

 

28.02.2013

FILM

Dnia 27.02.2013r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pod hasłem ,,Podziękowania dla Babci i Dziadka’’, którą przygotowały dzieci z klasy I i II z wychowawczyniami p. B. Młodziankiewicz i p. D. Sudak. Mimo, że Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest w styczniu, to zawsze jest odpowiedni czas, aby okazywać wdzięczność i dawać dowody miłości Kochanym Babciom i Dziadkom. W związku z tym wnuczęta przygotowały program artystyczny, na który składały się wiersze, piosenki i taniec. Mali aktorzy z bijącym sercem i wielkim przejęciem wystąpili przed zacnymi gośćmi. Licznie zgromadzona publiczność nie szczędziła braw i dowodów uznania dla swoich wnucząt. Po zakończeniu występu dzieci obdarowały gości własnoręcznie wykonanymi laurkami i kwiatami. Miłą niespodzianką była wystawa portretów Babć i Dziadków. Wspólnie spędzony czas upłynął wszystkim w radosnej atmosferze i stał się okazją do miłego rodzinnego spotkania. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wszelką pomoc w przygotowaniu tego radosnego święta.
                                                                                                                                                                                    Organizatorki
 

 

14.02.2013                                                                                                      WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE

Dnia 14.02 w naszej szkole był obchodzony Dzień św. Walentego tzw. „Walentynki.” Uczniowie bardzo chętnie wrzucali liściki do skrzynki. Wszyscy mieli nadzieję, że ich walentynka dotarła do właściwej osoby. W rolę amorków wcieliły się : Weronika Stężewska, Agnieszka Szala i Anna Wanecka. Wszystkim osobom ,które się włączyły w dekorację holu bardzo dziękujemy.
                                                                                                                                                                      Samorząd Uczniowski z opiekunami

08.02.2013                                                                                                             

AUDYCJA FILHARMONII POMORSKIEJ pt. "RELIGIE  ŚWIATA"

 

04.02.2013                                                                                                              PIŁKA  SIATKOWA

W dniu 1 lutego uczniowie SP w Strzelewie im. KEN brali udział w zawodach w mini piłce siatkowej Kujawsko Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koronowie .

Szkołę reprezentowali:
Czwórka IErdman Oskar, Nowak Hubert, Świderek Krzysztof, Kamiński Paweł
Czwórka II:  Brywczyński Filip, Markuszewski Mateusz , Zabłocki Oskar , Rosiński Szymon, Mazurek Przemysław
Drużyny naszej szkoły zostały mistrzami gminy, a drużyna chłopców zajęła IV miejsce w powiecie. Gratuluję zawodnikom i zawodniczkom udanego startu w zawodach i zapraszam na zajęcia SKS, które odbywają się w soboty w godz.10-13.
                                                                                          Nauczyciel w-f
                                                                                            Andrzej Płaczek


 

01.02.2013                                              

II SPRAWDZIAN PRÓBNY

 

31.01.2013                                                                                                 G Ó R A     G R O S Z A

                                                                                                    ZDJĘCIA

Jak co roku uczniowie i pracownicy naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, której organizatorem szkolnym są nauczyciele: p. Bogna Młodziankiewicz i p. Joanna Maławy. Wszyscy chętnie włączyli się do akcji, czego rezultatem było zebranie kwoty 379zł 64 gr. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

31.01.2013

GMINNE ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ

W dniach 28.01 - 29.01 odbyły się w naszej szkole Gminne Mistrzostwa Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Dziewczęta zagrały ze Szkołą Podstawową w Wojnowie z wynikiem 3:0 w setach, w składzie: Gabrysia Gabrychowicz, Weronika Stężewska, Anna Wanecka, Agnieszka Szala, Kasia Zawadzka, Wiktoria Wytrwał, Weronika Gregorczyk i Małgorzata Przytuła. Chłopcy zagrali ze Szkołą Podstawową w Samsiecznie z wynikiem 2:0 w setach, w składzie: Krzysztof Świderek, Paweł Kamiński, Hubert Nowak, Oskar Erdman, Mateusz Markuszewski, Filip Brywczyński, Oskar Zabłocki, Przemek Mazurek.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                                                                   Zuzanna Szymczak kl V

 

******************************************************************** SEMESTR    II  **************************************************************

25.01.2013

WYCIECZKA  PODCZAS  FERII

Pierwszego dnia ferii zimowych tj. 14.01.2013 r. 34 uczniów wraz z opiekunkami uczestniczyło w wycieczce do Bydgoszczy. Pierwszym etapem naszej wyprawy była wizyta w PKO Banku Polskim podczas, której mieliśmy możliwość zwiedzenia banku i spotkania z jego pracownikami . Następnie udaliśmy się na posiłek do Restauracji Mc Donald’s. Po krótkim odpoczynku rozpoczęliśmy pieszą wędrówkę w kierunku Starego Miasta. Z ciekawością przyglądaliśmy się zabytkowym budynkom położonym nad rzeką Brdą. Nie obyło się bez wizyty na Wyspie Młyńskiej, która pięknie prezentowała się w zimowej szacie. Ostatnim punktem programu naszej wycieczki był pobyt w Muzeum Mydła i Historii Brudu. To niezwykłe miejsce wzbudziło we wszystkich wielkie zainteresowanie. Na początek samodzielnie robiliśmy ozdobne, kolorowe mydełka. Pani przewodnik bardzo interesująco opowiadała o historii mydła, prezentowała sprzęt używany do mycia i prania w dawnych czasach i przytaczała wiele ciekawostek dotyczących utrzymania czystości na przestrzeni lat. Na zakończanie wszyscy otrzymaliśmy własnoręcznie wykonane przez nas mydełka. Wycieczka dostarczyła wszystkim ciekawych wrażeń i okazała się niezwykłą lekcją historii.

                                                                                                                                                                                             D. Sudak

17.01.2013

WYJAZD NA LODOWISKO W FORDONIE

13.01.2013

  WYSTĘP NASZYCH HARCERZY PODCZAS WOŚP W SICIENKU

FILM

 

11.01.2013

 WOŚP W NASZEJ SZKOLE

FILM

08.01.2013

ZABAWA  KARNAWAŁOWA 2013

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i przedstawicielami rodziców bawili się na balu przebierańców .

 

23.12.2012

 TRADYCYJNIE NASZA DRUŻYNA HARCERSKA PRZEKAZAŁA DO KOŚCIOŁA W KRUSZYNIE ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE

 

21.12.2012

  HEJ  KOLĘDA,  KOLĘDA...

 

W I G I L I E         K L A S O W E

 

GAZETKA "KALEJDOSKOP

15.12.2012

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

15 –tego grudnia od godz. 10.00 do 14.30, jak co roku, uczniowie naszej szkoły tacy jak: R. Pancerz, kl. II, H. Pancerz, kl. V oraz O. Zabłocki, kl. V wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Caritas. Celem tego przedsięwzięcia jest udzielenie pomocy najuboższym rodzinom poprzez przekazanie im świątecznej paczki z żywnością, której udało nam się zebrać aż 190, 05 kg!!! Dzieci zachęcały kupujących do podzielenia się zakupami na rzecz potrzebujących w sklepie „Biedronka” na Osowej Górze w Bydgoszczy. Rozdawały ulotki informacyjne, przygotowane przez Caritas, w celu przekonania o tym, iż warto pomagać. Akcję koordynowali opiekunowie: p. dyr. M. Matczak, p. P. Jankowska oraz p. S. Michalska.

                                                                                                                                                                                                                                    P. Jankowska

 

NADSZEDŁ CZAS DOKARMIANIA ZWIERZĄT - NIE ZAPOMNIJ O NASZYCH "MNIEJSZYCH BRACIACH"

Przysmak dla sikorek.

Roztapiamy smalec- bez soli i przypraw i wsypujemy do niego drobno siekane orzechy, nasiona słonecznika łuskanego, konopi, siemienia lnianego, rzepaku i rzepiku. Całość wlewamy do przygotowanego pojemnika po jogurcie lub serku, w którym wcześniej przeciągamy w dnie sznurek do zawieszenia. Po stężeniu wieszamy-dnem do góry- w miejscu bezpiecznym dla ptaków tak, żeby nie miały dostępu do niego koty lub inne drapieżniki.

10.12.2012

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ ZORGANIZOWANY PRZEZ SZKOLNE KOŁO CARITAS SP W STRZELEWIE

 

09.12.2012

HARCERSKI BIWAK MIKOŁAJKOWY

 7 i 8 XII w naszej szkole odbył się Harcerski Biwak Mikołajkowy. Pierwszego dnia gawędziliśmy o tradycji mikołajek. Wykonaliśmy kartki świąteczne , wyklejane krepą, co wprowadziło wszystkich w wyjątkowy nastrój. Tradycyjnie, harcerze stali na warcie, odbyły się także zabawy w kręgu. Graliśmy w piłkę nożną oraz w dwa ognie. Braliśmy także udział w zabawach terenowych. Naszym zadaniem było znaleźć Mikołajową, elfa i mędrca, którzy wskazywali nam dalszą drogę w poszukiwaniu Św. Mikołaja. Zanim jednak otrzymaliśmy tę informację, musieliśmy wykonać poszczególne zadania np. wypić eliksir, zaśpiewać kolędę, odegrać pląsy harcerskie. Ten dzień zakończyliśmy dyskoteką. Następnego dnia odbyły się zawody sportowe, polegały one na rywalizacji drużyn w różnych konkurencjach Walka była „zacięta”, czemu towarzyszyło mnóstwo emocji. Śpiewaliśmy piosenki harcerskie, m. in. : „ Płonie ognisko i szumią knieje ” , „ Harcerzem być ”, „ Pałacyk Michla ”, „ Zielony mundur ”, „ Dym z jałowca ” oraz „ Przyjaciele”, „ Iść w stronę słońca”. Zabawę zakończyliśmy w kręgu iskierką przyjaźni.

                                                                  P. Jankowska
 

06.12.2012

DZIEŃ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

      Święty Mikołaj to postać, która nieodłącznie związana jest ze Świętami Bożego Narodzenia w kulturze wielu narodów. Jego długa, siwa broda, czerwony kostium, czapka i worek wypchany prezentami wzbudza podziw. Każdy z nas czeka z nadzieją na tę niezwykłą postać. To właśnie Św. Mikołaj, mimo iż mieszka daleka,  zawsze pamięta o nas i pragnie nieść wszystkim radość. Dnia 6 grudnia 2012 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie ze Św. Mikołajem! Uczniowie od samego rana, ubrani w mikołajkowe czapki, czekali z niecierpliwością na przybycie „ dobrodusznego dziadka”. Św. Mikołaj jak co roku odwiedził wszystkich uczniów, p. dyrektor i nauczycieli. Po wspólnym tańcu, śpiewie i wysłuchaniu recytacji wierszy rozdał wszystkim łakocie. Następnie zasiadł na sanie i wyruszył w dalszą podróż. Dziękujemy drogi Mikołaju za przybycie i zapraszamy do naszej szkoły za rok!

                                                                                                                                                         P. Jankowska

05.12.2012

AUDYCJA MUZYCZNA pt. "Festiwal kolęd i pastorałek"

03.12.2012

ZAJĘCIA "SPÓJRZ INACZEJ"

 

W naszej szkole klasy I i III realizują zajęcia wychowawczo-profilaktyczne "Spójrz inaczej". Zdjęcia przedstawiają pracę dzieci w trakcie wykonywania wspólnego plakatu pt. " Nasza klasa". W czasie realizacji tematu dnia: WYNALAZKI, klasa III wykonywała roboty własnego projektu.

                                                                                                                                                                                                  B. Nikodem

 

01.12.2012

Dnia 1 grudnia uczniowie kl V, Hubert Pancerz, Oskar Zabłocki oraz uczeń kl VI - Hubert Nowak uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Matematycznym " MISTRZ ARYTMETYKI", w którym uczestniczyło ok. 80 uczniów klas IV - VI z całego powiatu bydgoskiego. Podczas konkursu uczestnicy rozwiązywali 100 zadań arytmetycznych w czasie 120 minut.

                                                                                                                                                                                                         RW

 

29.11.2012

ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE

29 listopada Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy andrzejkowej. Na początku p. B. Nikodem – organizator imprezy, zapoznała wszystkich z tradycją i historią tego święta i tym samym wprowadziła dzieci do „ Krainy Fantazji ”. Następnie odbyła się dyskoteka podczas której każdy mógł sobie powróżyć. Impreza taneczna wraz z zabawami i wróżbami dostarczyła wiele radości. Andrzejki były wspaniałą okazją do wspólnej zabawy i jednocześnie źródłem szacunku do tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudziły dziecięcą wyobraźnię i pozwoliły przenieść się w świat magii i fantazji. Wspólna zabawa andrzejkowa dostarczyła nam wielu atrakcji i pozytywnych wrażeń!

                                                                                                                                              P. Jankowska

 

KALENDARZ  ŚCIENNY NA ROK 2013 Z WIZERUNKIEM UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

CENA  : 30 zł

ZAMÓWIENIA PRZYJMUJE P. MAGDALENA STĘŻEWSKA

 

 

26.11.2012

ZABAWA  ANDRZEJKOWA

Andrzejkowe szaleństwo dla rodziców! Tak można było nazwać uroczystość, która odbyła się 24 listopada w Szkole Podstawowej w Strzelewie. To właśnie Rada Rodziców podjęła się zorganizowaniu tej zabawy w konkretnym celu. Cały dochód z tej uroczystości został bowiem przeznaczony dla dzieci uczących się w tej szkole. W imprezie uczestniczyło 75 osób. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a swoje umiejętności taneczne prezentowali przy muzyce zespołu Sławomira Wojciechowskiego z Piechlina. Dzięki szczodrości sponsorów powstał pięknie i klasycznie udekorowany stół szwedzki pełen smakołyków. Znalazły się na nim dojrzałe owoce, smaczne wędliny i sery, oraz świeżo upieczone pieczywo. Jak na zabawę Andrzejkową przystało, nie zabrakło oczywiście atrakcji. Każdy z gości mógł dodatkowo wesprzeć inicjatywę Rady Rodziców kupując szczęśliwy los, bądź wziąć udział w licytacji przedmiotów przeznaczonych na ten cel. Wśród licytowanych eksponatów znalazł się kalendarz z wizerunkami nauczycieli na rok 2013, ozdoby choinkowe na zbliżające się święta, a także wielka butelka czerwonego trunku. Rekordową cenę w licytacji (aż 600 złotych) uzyskano za popiersie z mosiądzu „Papieża Polaka”, które zostało przekazane na ten cel przez p. Mariusza Janiszewskiego z Janina.
Wszystkim przybyłym gościom, fundatorom i dobroczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie oraz przybycie w imieniu dzieci ze szkoły w Strzelewie.
To niezwykle miły oraz szlachetny gest, który namalował uśmiech na twarzach naszych kochanych dzieci.

                                                                                                                                                                                            M. Stężewska

 

 

21.11.2012

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

 21 listopada uczniowie klasy V wzięli udział Gminnym Konkursie Recytatorskim pt. Literatura bawi i uczy zorganizowanym przez p. J. Janczak – Janik w SP w Trzemiętowie . W konkursie udział wzięli: Zuzanna Szymczak oraz Hubert Pancerz, którzy zostali przygotowani przez wychowawcę p. Paulinę Jankowską. Celem konkursu była popularyzacja literatury polskiej, kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego, doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorów oraz inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Dzieci oceniane były mi.in. za: dobór repertuaru, znajomość tekstu, właściwe tempo i wyraźne mówienie oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczestnicy konkursu wykazali się talentem recytatorskim oraz wrażliwością na bogactwo języka literackiego, za co otrzymali dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                                             P. Jankowska     

16.11.2012

 Dnia 16 – tego listopada 2012 r. odchodziliśmy w naszej szkole Święto Dyni. Z tej okazji wychowawczynie klas: p. S. Michalska oraz p. P. Jankowska wraz z dziećmi zorganizowały zabawę dla uczniów klas I –VI. Dzieci wykonały piękną, jesienną wystawę, hol udekorowały dyniami i pracami plastycznymi. Przygotowały również pyszne wypieki, których zapach wypełnił całą szkołę. Na uczestników czekało wiele zabaw, konkursów i niespodzianek. Wśród nich znalazł się konkurs na łowienie jabłek z wody, malowanie na balonach, konkurs plastyczny i na najefektowniejsze przebranie. Zorganizowane przez nas święto cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji oraz za świetną zabawę!

                                                                                                                                                                                                                                           P. Jankowska

ŚWIĘTO  DYNI

 

AKCJA "SPRZĄTANIE  ŚWIATA"  ZAKOŃCZONA

W piątek 16 listopada została zakończona  akcja zbiórki makulatury prowadzona w szkole przez naszych harcerzy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

13.11.2012

 

Bardzo pomyślnie przebiega akcja zorganizowana przez harcerzy pod nazwą "Pomoc dla Mikołaja". Cała społeczność szkolna, przedszkolacy i rodzice zbierają plastikowe nakrętki, które zostaną przekazane na rehabilitację Mikołaja. Akcja ta sprawia, że kształtujemy postawy proekologiczne, a ponadto dzieci mają możliwość zrobienia czegoś dobrego dla drugiego człowieka. Zbiórka będzie miała ciągły charakter, ponieważ pomoc jest cały czas potrzebna, a nakrętek cały czas przybywa.
                                                                                                    Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji.
                                                                                                                                                            
  Harcerze

      
11 listopada harcerze uczestniczyli w uroczystej mszy Św. za ojczyznę w kościele parafialnym w Kruszynie.

12.11.2012

Dnia 10 listopada odbyło się w naszej szkole uroczyste PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

09.11.2012

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 94 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 94 – tej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie klasy V wraz z wychowawcą p. Pauliną Jankowską oraz z p. S. Michalską. Po przemówieniu p. dyr. M. Matczak, która przypomniała nam znaczenie słowa Niepodległość, uczniowie zaprezentowali lekcję historii. Na holu, udekorowanym elementami patriotycznymi, przypomnieli, iż w 1795 r. Polska zniknęła z mapy Europy. Polacy pokonani i gnębieni przez zaborców walczyli u boku wszystkich wojujących stron. Kiedy wojna dobiegła końca, wypędzając okupanta, sami wywalczyli sobie Niepodległość – 11 Listopada 1918 r. Wówczas po 123 latach niewoli pojawiliśmy się na mapie. W trakcie uroczystości odtworzona została także prezentacja multimedialna. Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały utwory patriotyczne tj. „ Rota”, „ Piechota”, „ Przybyli ułani pod okienko”, „ Rozkwitały pąki białych róż”. Uczniowie przygotowali także inscenizację upamiętniającą I rozbiór Polski, który miał miejsce w 1772 r. Uczniowie przepasani szarfami z napisami: „ Prusy”, „ Austria”, „ Rosja” zakreślili dla siebie terytoria na fladze Polski, którą rozerwali na strzępy.
                                                                   
                                                                                                                                                                     P. Jankowska

26.10.2012

HARCERZE W AKCJI...

Stało się już tradycją, że harcerze z 3 DH im. A. Kamińskiego ze Strzelewa w okresie jesiennym odwiedzają miejsca pamięci w gminie Sicienko. Szczególną opieką otoczyli pomnik w Szczutkach, upamiętniający śmierć nieznanego żołnierza. Podczas wizyty dzieci uporządkowały otoczenie, umyły pomniki, a w trakcie pełnienia warty, złożyły symboliczną wiązankę kwiatów i zapaliły znicze.

                                                                                                                                                                     B. Nikodem
24.10.2012

Wycieczka do Cinema City


Dnia 24.10. 2012 r. uczniowie klasy V obchodzili imieniny klasy. Z tej okazji wybrali się wraz z wychowawcą: p. P. Jankowską oraz z opiekunem p. S. Michalską do Cinema City na „ Żółwik Sammy 2”. Film opowiada o dalszych losach Sammy’ego, który wpada w sidła podstępnych łowców i trafia do luksusowego oceanarium, gdzie u boku najbardziej malowniczych mieszkańców rafy koralowej zabawia turystów z różnych zakątków globu. Niepoprawny optymista i wytrawny pirat podmorskich głębin nie byłby jednak sobą, gdyby kilka chwil po uwięzieniu nie zaczął szukać błyskotliwego planu ucieczki…
Wycieczka zakończyła się dla wszystkich miłym akcentem. Wyjazd do kina był wspaniałym pomysłem. Film okazał się ciekawy. Cieszymy się, że mogliśmy zapomnieć o codziennych, szkolnych obowiązkach i spędzić czas razem. Popołudnie było pełne pozytywnych wrażeń, które na długo pozostaną w naszych sercach.

                                                                                                                                                                            P. Jankowska

23.10.2012

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

W dniu dzisiejszym odbyło się w naszej szkole uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów. Organizatorem uroczystości była p. Danuta Sudak, wychowawczyni klasy pierwszej oraz rodzice, którzy przygotowali z tej okazji słodki poczęstunek dla swoich pociech

                                                                                                                                                                                                    RW

 

19.10.2012

XII DZIEŃ PAPIESKI w naszej szkole.

W dniu 19 X b.r. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas wraz z nauczycielem religii p. Jolantą Rerek przedstawili program z okazji Dnia Papieskiego.

 

FILHARMONIA POMORSKA

AUDYCJA MUZYCZNA pt. "Festiwal Kultury Europy Wschodniej"- artyści z Białorusi.

15.10.2012

                      WYCIECZKA  PRZEDSZKOLAKÓW - ZDJĘCIA

W dniu 4 października 2012 roku, dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz dzieci z klasy I udały się na wycieczkę do leśniczówki w Zielonczynie. Dzieci poznały środowisko przyrodnicze, jakim jest las. Obserwowały zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie. Uczniowie zaznajomiły się z zasadami obowiązującymi w lesie. Dzieci rozpoznały i nazywały gatunki poszczególnych drzew. Ważnym punktem wycieczki było oglądanie dzika oraz bażantów. Kiełbaski z ogniska okazały się zbawienne dla zgłodniałych żołądków. Wycieczkę zaliczyć należy do bardzo udanych, niezapomnianych i pełnych wrażeń.
                                                                          Bardzo serdecznie dziękujemy panu leśniczemu Z. Sikorze za niezwykłą lekcję przyrody.
                                                                                                                                                                               
 E. Mikołajczak
 

 

13.10.2012

W dniu 12 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

05.10.2012

 ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

       Ziemniak - pospolite, ale wspaniałe warzywo stało się pretekstem do wspólnej zabawy. W piątek, 5 października na boisku Szkoły Podstawowej w

Strzelewie bawiło się ponad 100 harcerzy oraz mieszkańców wsi, na Święcie Pieczonego Ziemniaka. 3 Drużyna Harcerska im. A. Kamińskiego " Kamyki" , działająca przy SP Strzelewo była organizatorem imprezy plenerowej dla drużyn harcerskich Hufca ZHP Nakło. Na uroczystość przybyły drużyny z : Samsieczna, Samostrzela, Trzeciewnicy, Występu i Nakła. Ponadto święto zaszczycili goście i przyjaciele harcerzy: przedstawiciele UG w Sicienku, rodzice i nauczyciele. Zabawę przy ognisku rozpoczęła gawęda o historii ziemniaka oraz wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitary. Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz szkolna kuchnia przygotowała dla dzieci poczęstunek w postaci pajdy ze smalcem, pyr z gzikiem, ogórków, jabłek, kiełbasek i ciepłych napojów. Biesiada miała bogatą oprawę dzięki przekazanym darom: chleba z piekarni Malczewski z Sicienka oraz ogórków od rodziców harcerzy. Następnie uczestnicy wzięli udział w pokazie OSP Strzelewo. Mieli możliwość obejrzenia ich umiejętności w warunkach zagrożenia. Harcerze mogli również przez chwilę poczuć się strażakami, ponieważ pokonywali strażacki tor przeszkód. Nawet padający coraz bardziej deszcz nie gasił entuzjazmu, a pobyt na świeżym powietrzu sprzyjał wzajemnej integracji.
                                                                                                       
                                                                                                                                                     B. Nikodem

03.10.2012 

    WYCIECZKA PRZYRODNICZA

W dniu 14 września klasy czwarta i piąta, pod opieką p. A. Płaczka wybrały się podczas lekcji w-f na wycieczkę do Rezerwatu Przyrody w Kruszynie.
W trakcie wyprawy odbyły się zawody, kto pierwszy dobiegnie do wyznaczonego celu. Wszyscy z zainteresowaniem podziwiali zmiany, jakie mogą zajść w przyrodzie pod wpływem czynników atmosferycznych.
                     Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły na dalsze zajęcia.

                                                                                                                                                                                    Hubert Pancerz kl.5
 

02.10.2012 

                                     Wycieczka do Cinema City


Dnia 2.10.2012 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. B. Młodziankiewicz, p. S. Michalską oraz z p. P. Jankowską, w ramach zajęć z socjoterapii, wybrali się do Cinema City na „ ParaNormal” 3D. Film jest animacją z kina grozy, nasączony czarnym humorem. Jego akcja toczy się w miasteczku, nad którym od dawna wisi klątwa. Tylko pewien chłopiec – Norman może pomóc, gdyż potrafi rozmawiać z zombie. Jednak nikt mu nie wierzy i nie chce go słuchać…
Popołudnie było bardzo udane. Nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki!
                                                                                                                                                                                                                                                                         P. Jankowska

29.09.2012 

                              FESTIWAL FOLKLORU I PIEŚNI BIESIADNEJ

     Dnia 29 września 2012 r. zespół muzyczny z naszej szkoły miał zaszczyt wziąć udział w Gminnym Festiwalu Folkloru i Pieśni Biesiadnej, który odbył się w SP w Samsiecznie. Wystąpiły cztery zespoły: ludowe oraz nas zespół nauczycieli „ Rajd”. Zarówno repertuar jak i sposób przekazania tradycji ludowej w każdym z zespołów był wyjątkowy, gdyż „wniósł”   do naszych serc radość, miłość, entuzjazm, pasję, kult tradycji, a przede wszystkim chęć bycia Razem!

      Serdecznie dziękujemy organizatorom Festiwalu – Gminnej Radzie Kobiet, dzięki której mogliśmy uczestniczyć w tej niezwykłej imprezie.

                                                                                                                                                                                                                  P. Jankowska

 

25.09.2012                                                 DNIA 25 IX ODBYŁY SIĘ WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

 

 

20.09.2012       WYCIECZKA  DO KINA                

         Dnia 20.09.2012r. uczniowie kl. VI wraz z opiekunami: p. Andrzejem Płaczkiem i p. Pauliną Jankowską wybrali się do Cinema City na „Madagaskar 3” 3D. Film przedstawił dalsze losy Alexa i jego przyjaciół, którzy postanowili wrócić do nowojorskiego zoo. Do pokonania zatem mieli całą Europę. Po licznych przygodach w Monte Carlo, gdzie dołączyli do grupy cyrkowców trafili do Rzymu. Ich marzeniem jednak był wyjazd z akrobatami i tournee po Ameryce, co nie było łatwe! Plany psuła im szalona łowczyni zwierząt, która za wszelką cenę chciała zdobyć lwa…Po licznych przygodach, śpiewach i tańcach zwierzęta osiągają swój cel i realizują marzenia, gdyż „cyrkowcy trzymają się razem”!
Film dostarczył nam wielu wrażeń i emocji, bez wątpienia jest warty obejrzenia! Gorąco polecamy!

                                                                                                                                                                   P. Jankowska, ( Sowińska)

 

17.09.2012                      

                                       W dniu 14 września uczniowie klasy VI z wychowawcą wybrali się na wycieczkę rowerową  drogami naszej gminy.

13.09.2012                      

Audycja muzyczna Filharmonii Pomorskiej "FESTIWAL KULTURY ROMSKIEJ"

 

10.09.2012

Na tegorocznych Dożynkach Gminnych gościliśmy zespół ŻUKI  grający utwory zespołu THE BEATLES i CZERWONYCH GITAR. Zespołowi towarzyszył Joachim Perlik wykonujący piosenki Czesława Niemena.

2012 / 2013

WITAMY NOWY ROK SZKOLNY

KALENDARZ NA ROK SZKOLNY 2012 / 2013

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2012 / 2013 - AKTUALIZACJA 6 LIPCA

ZESTAW  PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII - POPRAWIONY

UWAGA KLASY  I  i  IV :  OPRÓCZ PODRĘCZNIKA Z RELIGII NALEŻY ZAKUPIĆ RÓWNIEŻ KARTY PRACY.

05.09.2012

 KOLONIE LETNIE W JASTRZĘBIEJ GÓRZE

19.08.2012

HARCERSKIE WAKACJE        ZDJĘCIA

 W dniach 29.07.2012 – 04.08. 2012 członkowie 3 Drużyny Harcerskiej im. A. Kamińskiego "Kamyki" wraz z innymi dziećmi z gminy Sicienko brali udział w harcerskim obozie integracyjnym w Smerzynie. Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy w Sicienku zadania "Harcerze z gminy Sicienko na Pałukach" dzieci miały możliwość przeżycia niezapomnianej przygody oraz uczestniczyć w bogatej ofercie wakacyjnego wypoczynku. Uczestnicy obozu pracowali metodą harcerską, zdobywając sprawności. Różnorodne zabawy typu gry terenowe, czy pionierka obozowa dawały możliwość wykazywania się pomysłowością, odwagą i talentem. Dzięki wspaniałej pogodzie uczestnicy korzystali z kąpieli w jeziorze oraz zabaw na świeżym powietrzu. W trakcie obozu odbyła się również wycieczka do miasteczka westernowego "Silverado City", gdzie uczestniczyli w konnych pokazach kaskaderskich oraz pokazie napadu na bank. Poznali historię życia amerykańskich osadników w XIX wieku. Komenda Hufca ZHP Nakło jest wdzięczna Urzędowi Gminy Sicienko za wsparcie finansowe, ponieważ dzięki temu wypoczynek dzieci odbył się w bogatszej i ciekawszej formie oraz stworzył możliwość integracji różnych środowisk.

                                                                                                                                                                                     B. Nikodem